İşyeri Açma Kredisi Faiz Oranları


51
494 Paylaşım, 51 points


Günümüz şartlarında birçok kişi kendi işini kurmak istemekte ve bu çerçevede de projeler üretmektedir. Üretilen bu projelerin tanıtımının yapılması, ürünlerin oluşma aşaması, maddi kaynak sağlanması ve sağlanan maddi kaynakların kullanımının planlanması gibi birçok problem ortaya çıkmaktadır. Ancak bu problemlerin çözümünde hem devlet desteği hem de bankaların desteği girişimcileri oldukça rahatlatmakta ve yönlendirici olmaktadır. Çoğu girişimci bankaların faiz oranlarını araştırmakta ve kendine uygun olan bankaları seçerek kredi çekmektedir. Bu krediler için de bankalar belirli esneklikler göstermekte ve girişimcilerin yanında olmaktadır.

İş Kurmak İçin Girişimcilere Bankaların Desteği

Birçok banka günümüzde girişimcilere çeşitli kredilerle destekler vermektedir. Bu destekler içerisinde girişimcilere destek olması adına çeşitli dernekler bulunmaktadır. Ayrıca bu dernekler birçok program ve projelerle ilgili toplantılar yaparak desteğini arttırmaktadır. Proje pazarlama, liderlik etme, finans yönetimi ve pazarlama gibi çeşitli alanlarda da destek veren bankalar bunların yanı sıra girişimcilerin kaynaklarını doğru kullanabilmeleri adına girişimcilere katkı sağlamaktadırlar. Birçok banka da girişimcilere ürünlerini dünyaya pazarlayabilme, projelerini tanıtabilmeleri için çeşitli teşvik destekleri vermektedir. Ofis destekleri, mentörlük ve danışmanlık hizmeti veren bankalar da projelerin geliştirilebilmesi için desteklerini her geçen gün devlet desteği ile arttırmaktadırlar.

Girişimcilere Verilen Krediler

Kosgeb programı ile devlet belirli bankalardan alınan krediler ile kurulan işlere hibe veya düşük faiz uygulamaları yapmaktadır. Tarım ve hayvancılık işleri için alınan krediler için de girişimcilere özel destekler sağlanmakta ve kredi faiz oranları oldukça cazip olmaktadır. Ayrıca işyeri kredisi olarak da 60 aya vade oranları ile belirli krediler kullandırılmaktadır. Başka bankalar da sermaye ihtiyaçlarını karşılayabilmek adına da 36 aya varabilen vadeler ile kredi vermektedirler ve 3 ayda 1 ödeme seçeneği sunmaktadırlar. Kadın girişimcileri ve gençleri daha fazla destekleyebilmek adına bazı bankalar da daha esnek davranmaktadır. Bu desteklerin yanı sıra girişimcilere eğitimler de verilmektedir. Dolayısıyla bankalar ve devlet destekli olarak esnaflar hem işlerini kurabilmekte hem de bankalar müşteri bulabilmektedirler. Bu şekilde de ekonomi ve iç piyasa canlandırılmaya çalışılmaktadır.

Kredi Faiz Oranları

Genel olarak bankalar çeşitli miktarlarda ve farklı vadelerle girişimcilere desteklerini sunmaktadırlar. Faiz oranları değişiklik gösteren bankalar ihtiyaçlara göre faiz oranları belirlemektedir. İstenilen oranlarda verilen desteklere ek faiz uygulamaları ile bankalar kobi kredileri vermektedir. Bankaların faiz oranları %1,93, %2,75, %2.95, %2,99, %3,75, %1,83 gibi oranlardır. Bu oranların belirlenmesinde aylık ödenecek taksit fiyatları da göze alınmaktadır. Girişimci ödeyeceği taksit sayısına göre faiz oranlarından etkilenmektedir. Ayrıca farklı vade süreleriyle de faiz oranları belirlenmektedir. Faiz oranlarının esas belirleyicisi de vade süreleri olmaktadır. Dolayısıyla girişimciler öncelikle hibe desteklerini araştırmakta ardından bankaların fırsatlarını değerlendirerek seçim yapmaktadırlar. Bankalar da bu miktarlara belirli ödeme esneklikleri sunmaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

51
494 Paylaşım, 51 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Henüz Oy Verilmedi İlk Oyu Sen Ver!)
Loading...

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir