İşte Dünyanın En Pahalı 5 Parfümü


54
524 Paylaşım, 54 points

Parfüm, kadın erkek herkesin güzel kokmak için mutlaka kullandığı kozmetik ürünlerinin başında gelmektedir. Piyasada hemen her fiyata parfüm bulmak mümkündür. ancak öyle parfümler vardır ki fiyatı ile dudakları uçuklatmayı başarmaktadır. Bu yazımızda İşte Dünyanın En Pahalı 5 Parfümü hakkında bilgi vereceğiz.

Parfüm, güzel kokmak ve iyi bir izlenim bırakmak için en gerekli detaylardan birisidir. Herkes, etrafına hoş kokular saçmak ve her daim mis gibi kokmak ister. Bu amaçla alınan parfümler bazen çok uygun fiyatla alınırken bazı insanlar güzel ve kaliteli bir konu için kesenin ağzını korkmadan açabilirler.DÜNYANIN EN PAHALI 5 PARFÜMÜ HANGİLERİDİR?

İnsanlar güzel kokmak ister ancak güzel kokmalarını sağlaya parfüme fazla para vermek istemez. Bazı insanlar için ise parfümün çok kaliteli ve ulaşılmaz olması çok önemlidir. Kaliteli ve benzersiz bir parfüm kullanmak isteyenler, yüksek ücret ödemeyi de göze almak zorundadır.

Piyasada öyle parfümler yer alıyor ki fiyatı ile duyanların ağzını açık bırakmayı başarıyor. Bu parfümler gerek içerdiği esanslar, gerek şişe ve tasarımları ile herkesi kendisine hayran bırakmayı başarıyor. İşte Dünyanın En Pahalı 5 Parfümü şu şekilde sıralanabilir;

  • DKNY Golden Delicious Million Dollar Fragnence Bottle
  • Clive Christian No. 1 Imperial Majesty Perfume
  • Baccarat Les Larmes Sacrees de Thebes (Teb’in Kutsal Gözyaşları)
  • Chanel Grand Extrait
  • Clive Christian No. 1

DKNY GOLDEN DELİCİOUS MİLLİON DOLLAR FRAGNENCE BOTTLE FİYATI NEDİR?

DKNY Golden Delicious Million Dollar Fragnence Bottle parfümü adından da anlaşılacağı gibi şişesi 1 milyon dolara satılan bir parfümdür. Dünyanın en pahalı parfümü olarak adlandırılan bu parfüm, ünlü takı tasarımcısı Martin Katz tarafından tasarlanmıştır. Parfümün şişesinde 14 karat beyaz ve sarı altının yanı sıra 183 sarı safir, 2,700 beyaz elmas, 1,6 karat turkuaz Paraiba, 15 pembe elmas, 3,07 karat oval yakut, 4.03 karat armut şekilli elmas ve 2i43 karat sarı kanarya elması bulunmaktadır.

Toplamda 2909 değerli taş bulunan şişeye sahip olan bu parfüm kokusuyla da hayranlık yaratmaktadır. Satılan parfümün en büyük özelliği ise tüm gelirinin Action Against Hunger kurumuna bağışlanacak olmasıdır.

CLİVE CHRİSTİAN NO. 1 IMPERİAL MAJESTY PERFUME FİYATI NEDİR?

Clive Christian No. 1 Imperial Majesty Perfume parfümü dünyanın en pahalı parfümü olarak Guinness Rekorlar Kitabı’ na girmeyi başarmıştır. 2005 yılında piyasaya sürülen bu parfüm özel kokusu ile dikkatleri çekmektedir. Sadece 10ar şişe olarak iki farklı mağazada satışta olan parfümün şişesinde 5 karat beyaz elmas ve 18 karat som altın kullanılmıştır. Bu özel parfümün fiyatı 12,721,89 Dolardır.

BACCARAT LES LARMES SACREES DE THEBES (TEB’İN KUTSAL GÖZYAŞLARI) FİYATI NEDİR?

Baccarat Les Larmes Sacrees de Thebes (Teb’in Kutsal Gözyaşları) parfümü kristal piramit şeklindeki şişesi ile dikkat çekmektedir. Dünyanın en lüks kristal şişesine sahip olan bu parfüm, 1998 yılında piyasaya çıkmıştır. Mısır temalı olarak hazırlanan bu parfüm, kullanıcılarda Ortadoğu kokusu uyandırmaktadır. Parfümün fiyatı 6,800 dolardır.

CHANEL GRAND EXTRAİT FİYATI NEDİR?

Chanel Grand Extrait parfümü lüks parfüm dendiği zaman akla ilk gelen parfümlerden birisidir. Sınırlı sayıda üretilen bu parfüm, gül ve yasemin kokularının karışımından elde edilmiştir. Uzun süre üzerinde çalışılan ve çok uğraş sonucunda elde edilen bu parfümün şişesi ise tamamen el işçiliği ile kalıpsız olarak üretilmektedir. Parfümün fiyatı 4,200 dolardır.

CLİVE CHRİSTİAN NO. 1 FİYATI NEDİR?

Clive Christian No. 1 parfümü 2001 – 2006 yılları arasında dünyanın en pahalı parfümü olma unvanına sahiptir. Erkek ve kadınlar için iki farklı parfüm hazırlayan marka, erkek parfümlerinde odunsu ve oryantal kokuları kadınlar için ise çiçeksi ve oryantal kokuları kullanmayı tercih etmiştir. Kristalden yapılmış bir şişeye sahip olan parfümün şişesinde 1/3 karat elmas bulunmaktadır. Parfüm, bergamot, doğal sakız reçinesi, orris, vanilya, sandal ağacı, ylang ylang gibi esanslar kullanılarak zenginleştirilmiştir. Parfümün fiyatı 2,150 dolardır.

 

 

 

 

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

54
524 Paylaşım, 54 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir