İşte Dünyanın En Pahalı 10 Arabası!


55
535 Paylaşım, 55 points

Araç sahibi olmak hemen herkesin hayalleri arasındadır. Ancak bazı kişilerin hayalini lüks araçlar süsler. Piyasada fiyatları ile dudak uçuklatan birçok araba modeli bulunmaktadır. Bu yazımızda İşte Dünyanın En Pahalı 10 Arabası! Hakkında bilgi vereceğiz.

Ünlü markaların ürettikleri birbirinden lük arabalar, fiyatları ve özellikleri yönünden adeta birbirleri ile yarış halindeler. Sadece zengin insanların ilgisini çekebilecek kadar pahalı olan bu araçlar, diğer insanların sadece bakarak iç geçireceği seviyede ne yazık ki.DÜNYANIN EN PAHALI 10 ARABASI HANGİSİDİR?

Dünyanın En Pahalı 10 Arabası şu şekilde sıralanır;

  • Pagani Huayra BC
  • Bugatti Veyron
  • Lamborghini Veneno
  • Koenigsegg CCXR Trevita
  • Lykan Hypersport
  • Ferrari FXX – K
  • Rolls Royce Sweptail
  • Mercedes – Benz Maybach Exelero
  • Aston Martin Vulcan
  • Ferrari Pininfarina Sergio

PAGANİ HUAYRA BC MARKA ARABANIN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Pagahi Huayra BC marka araba, dünyanın en pahalı arabalarından birisidir. İsmini Rüzgar Tanrısından alan bu araba, V12 motora sahiptir. Yapımında daha çok karbon ve titanyum kullanıldığı için diğer araçlardan biraz daha farklıdır. Araç tam olarak 2,685 lbs ağırlığındadır. Satış fiyatı ise 2,6 milyon dolar olarak söylenebilir.

BUGATTİ VEYRON MARKA ARABANIN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Bugatti Veyron marka araba, dünyanın en pahalı arabalarından birisidir. Sınırlı sayıda üretilen bu araba kusursuz iç dizayna sahiptir. Çok güçlü bir motora sahip olan araba 100 km’ ye sadece 2,7 saniyede çıkmaktadır. Satış fiyatı ise 3,4 milyon dolar olarak söylenebilir.

LAMBORGHİNİ VENENO MARKA ARABANIN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Lamborghini Veneno marka araba, dünyanın en pahalı arabalarından birisidir. Efsanevi görüntüsü ile dikkatleri çeken bu model, Dünya genelinde sadece 9 adet bulunmaktadır. Aracı deneme fırsatı bulan kullanıcılar, otomobilin eşsiz bir sürüş deneyimi sunduğunu söylemektedir. Satış fiyatı ise 4,5 milyon dolar olarak söylenebilir.

KOENİGSEGG CCXR TREVİTA MARKA ARABANIN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Koenigsegg CCXR Trevita marka araba, dünyanın en pahalı arabalarından birisidir. Büyüleyici siyah karbon detaylara sahip olan araba 1000 beygir gücündedir. Otomobil tutkunlarının hayallerini süsleyen arabalardan birisi olarak gösterilebilir. Satış fiyatı ise 2,1 milyon dolar olarak söylenebilir.

LYKAN HYPERSPORT MARKA ARABANIN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Lykan Hypersport marka araba, dünyanın en pahalı arabalarından birisidir. Elmas görünümlü farlara sahip olan bu araba makas kapıları ile dikkat çekmektedir. 385 km hıza sahip olan araba Hızlı ve Öfkeli filminde de kullanılmıştır. Çok hızlı olan arana 100 km’ ye 2,8 saniyede çıkabilmektedir. Satış fiyatı ise 3,4 milyon dolar olarak söylenebilir.

FERRARİ FXX – K MARKA ARABANIN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Ferrari FXX – K marka araba, dünyanın en pahalı arabalarından birisidir. Ferrari’ nin kusursuz modellerinden birisi olarak gösterilen bu araba, ince işçiliği ile dikkatleri çekmektedir. Asi bir görünüşe sahip olduğu için ilgi çekmektedir. Satış fiyatı ise 2,7 milyon dolar olarak söylenebilir.

ROLLS ROYCE SWEPTAİL MARKA ARABANIN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Rolls Royce Sweptail marka araba, dünyanın en pahalı arabalarından birisidir. Dünyadaki en lüks ve pahalı araçlardan birisi olarak kabul edilen araba, sayılamayacak kadar çok özelliğe sahiptir. Sınırlı sayıda üretilen araç büyük ilgi görmektedir. Satış fiyatı ise 13 milyon dolar olarak söylenebilir.

MERCEDES – BENZ MAYBACK EXELERO MARKA ARABANIN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Mercedes – Benz Mayback Exelero marka araba, dünyanın en pahalı arabalarından birisidir. Markanın en pahalı araçlarından birisi olan bu marka, 3 ton ağırlığında ve 6 metre uzunluğundadır. Aracın en büyük özelliklerinden birisi ağırlığına rağmen 350 km hıza çıkabilmesidir. Satış fiyatı ise 8 milyon dolar olarak söylenebilir.

ASTON MARTİN VULCAN MARKA ARABANIN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Aston Martin Vulcan marka araba, dünyanın en pahalı arabalarından birisidir. Sadece pistlerde kullanılmak amacıyla üretilen bu model araçtan sadece 24 adet bulunmaktadır. V12 motora sahip olan araba hız tutkunları için vazgeçilmezler arasındadır. Satış fiyatı ise 2,4 milyon dolar olarak söylenebilir.

FERRARİ PİNİNFARİNA SERGİO MARKA ARABANIN ÖZELLİKLERİ NEDİR?

Ferrari Pininfarina Sergio marka araba, dünyanın en pahalı arabalarından birisidir. Büyüleyici görüntüsü ile dikkat çeken araba, dünya genelinde sadece 6 adet üretilmiştir. Satış fiyatı ise 4,3 milyon dolar olarak söylenebilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

55
535 Paylaşım, 55 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
109
Şaşkın
Başarısız Başarısız
75
Başarısız
Komik Komik
62
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
13
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir