İşte Dünya Genelinde En Çok İndirilen 10 Uygulama


68
664 Paylaşım, 68 points

Cep telefonu uygulamaları, teknolojinin gelişmesiyle birlikte kısa sürede artış göstermeye başladı. Hemen her türlü ihtiyaca uygun uygulamanın bulunduğu uygulama mağazaları üzerinden bazı uygulamalar özellikle tercih ediliyor. Bu yazımızda İşte Dünya Genelinde En Çok İndirilen 10 Uygulama hakkında bilgi vereceğiz.

Cep telefonu uygulamalar son dönemde dünya genelinde sıklıkla indirilmeye ve kullanılmaya devam ediyor. Bu kapsamda özellikle belirli uygulamalar sıklıkla indiriliyor. Dünya genelinde en çok indirilen uygulamalar yapılan araştırma sonucunda belirlendi.İŞTE DÜNYA GENELİNDE EN ÇOK İNDİRİLEN 10 UYGULAMA NELERDİR?

İşte Dünya Genelinde En Çok İndirilen 10 Uygulama şu şekilde sıralanır;

  • TikTok
  • Facebook
  • Instagram
  • Whatsapp
  • Facebook Messenger
  • Snapchat
  • Zoom
  • Telegram
  • CapCut
  • Google Meet

TİKTOK UYGULAMASI NEDİR?

TikTok uygulaması, dünya genelinde en çok indirilen uygulamalardan birisidir.  Küresel bir video topluluğu olarak bilinen Tiktok üzerinden kısa süreli videolar çekip paylaşmak mümkün. Özel efektleri, eğlenceli etiketleri ve çıkartmaları ile dikkat çeken Tiktok uygulaması üzerinden 15 saniyelik videolar çekip paylaşarak kısa sürede popüler bir isim haline gelinebiliyor. Dünya genelinde geniş bir kullanıcı sayısına sahip olan uygulamanın 500 milyondan fazla kullanıcısı bulunuyor.

FACEBOOK UYGULAMASI NEDİR?

Facebook uygulaması, dünya genelinde en çok indirilen uygulamalardan birisidir.  Dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağı olan Facebook, dünya genelinde milyarlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. İnsanların profil sayfası oluşturarak tanıdıkları kişileri takip etmesi, fotoğraf, video ve içerik paylaşması üzerine hazırlanmış olan Facebook, oldukça fazla kişi tarafından uzun yıllardır tercih edilen uygulamaların başında gelmektedir.

INSTAGRAM UYGULAMASI NEDİR?

Instagram uygulaması, dünya genelinde en çok indirilen uygulamalardan birisidir.  Dünyanın en büyük sosyal paylaşım ağlarından birisi olan Instagram, özellikle son dönemin popüler platformlarından birisi olmayı başarmıştır. Kullanıcı hesabı üzerinden video ve fotoğraf paylaşımlarının yanı sıra birçok sayfanın takip edilebildiği bu platform üzerinden anlık hikaye paylaşımlarını da yapmak mümkündür. Milyarlarca kullanıcısı olan Instagram, en çok indirilen uygulamaların da başında gelmektedir.

WHATSAPP UYGULAMASI NEDİR?

Whatsapp uygulaması, dünya genelinde en çok indirilen uygulamalardan birisidir.  Anlık mesajlaşma uygulaması olan Whatsapp, kişilerin bireysel ya da grup olarak sohbet etmeleri için hazırlanmış bir uygulamadır. Milyarlarca kişi tarafından kullanılan bu uygulama üzerinden fotoğraf, video ve sesli mesaj göndermek de mümkündür. Anlık mesajlaşma uygulaması dendiği zaman akla ilk gelen uygulama Whatsapp olarak gösterilebilir.

FACEBOOK MESSENGER UYGULAMASI NEDİR?

Facebook Messenger uygulaması, dünya genelinde en çok indirilen uygulamalardan birisidir.   Facebook kullanıcılarının anlık mesajlaşmak için kullanabilmeleri amacıyla hazırlanmış olan bu uygulama, hemen tüm Facebook kullanıcıları tarafından indirilmektedir. Uygulama üzerinden fotoğraf, video göndermek ve anlık mesajlaşmak mümkün olmaktadır. Facebook’ ta olduğu gibi Messenger uygulamasını da milyarlarca kişi tercih etmektedir.

SNAPCHAT UYGULAMASI NEDİR?

 Snapchat uygulaması, dünya genelinde en çok indirilen uygulamalardan birisidir.  Kullanıcıların arkadaşlarını ve ünlü isimleri takip edebileceği, gönderilerini görüntüleyebileceği bu uygulama, milyonlarca kişi tarafından kullanılmaktadır. Gençlerin sıklıkla tercih ettiği bu uygulama üzerinden anlık hikayeler de paylaşmak mümkündür.

ZOOM UYGULAMASI NEDİR?

Zoom uygulaması, dünya genelinde en çok indirilen uygulamalardan birisidir.  Uzaktan eğitim dendiği zaman akla ilk gelen uygulama olan Zoom, özellikle öğretmen ve öğrencilerin en çok indirdiği uygulama olmayı başarmıştır. Uygulama içerisinde birden fazla kişi ile aynı anda canlı bağlantı kurma, ekran görüntüsü paylaşma, sesli ve görüntülü sohbet etme gibi işlemler kolaylıkla yapılabilmektedir.

TELEGRAM UYGULAMASI NEDİR?

Telegram uygulaması, dünya genelinde en çok indirilen uygulamalardan birisidir.  Son dönemde Whatsapp uygulamasının sözleşme imzalatma adımı sonrasında büyük bir kitle tarafından tercih edilen Telegram, kısa sürede çok yüksek indirme rakamlarına ulaşmayı başarmıştır. Anlık mesajlaşma uygulaması olan uygulama üzerinden bire bir ya da grup sohbetleri yapmak mümkündür.

CAPCUT UYGULAMASI NEDİR?

Capcut uygulaması, dünya genelinde en çok indirilen uygulamalardan birisidir.  Video düzenleme uygulaması olarak kullanılan Capcut uygulaması üzerinden birbirinden eğlenceli ve dikkat çekici videolar oluşturmak mümkün olmaktadır. Videoların hızını kesme, tersine çevirme, değiştirme gibi birçok işlemin yapılabildiği bu uygulama video paylaşmayı seven kullanıcılar tarafından sıklıkla indirilmektedir.

GOOGLE MEET UYGULAMASI NEDİR?

Google meet uygulaması, dünya genelinde en çok indirilen uygulamalardan birisidir.  Canlı sohbet uygulaması olarak hazırlanmış olan Google Meet, özellikle uzaktan eğitim sürecinde birçok şirket ve okul tarafından tercih edilerek indirilmiştir. Uygulama içerisinden kalabalık grup olarak görüntülü ve sesli görüşme, ekran görüntüsü paylaşma gibi birçok işlem kolaylıkla yapılabilmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

68
664 Paylaşım, 68 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
37
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir