İstanbul’daki En Ucuz Sosyete Pazarları Listesi


64
634 Paylaşım, 64 points

Sosyete pazarları son yıllarda özellikle kadınlar tarafından yoğun ilgi görüyor. Sosyete pazarlarında satılan ve orijinallerini aratmayan ürünler, neredeyse kapış kapış gidiyor. Kadınlar, marka ürünlere yüzlerce lira vermek yerine sosyete pazarlarından bire bir taklitlerini çok uygun fiyatlarla alabiliyor. Bu yazımızda İstanbul’daki En Ucuz Sosyete Pazarları Listesi hakkında bilgi vereceğiz.

Alışveriş dendiği zaman birçok kadının aklına sosyete pazarları gelir. Sosyete pazarlarında lüks mağazalarda bulunan birçok ürünün taklidi oldukça uygun fiyatlara satılmaktadır. Öyle ki görünüm olarak orijinali ile sosyete pazarından alınmış ürünü ayırt etmek oldukça zordur.SOSYETE PAZARI NEDİR?

Sosyete pazarı, giyim ürünleri başta olmak üzere birçok farklı ürünün uygun fiyata satıldığı pazarlardır. Sosyete pazarlarında birbirinden renkli tezgahlar yer alır. Genelde oldukça kalabalık olan sosyete pazarlarında hemen her türlü ürünü bulmak mümkündür.

Ülkemizde hemen her ilde sosyete pazarı bulmak mümkündür. Sosyete pazarlarının en fazla olduğu illerin başında İstanbul gelir. İstanbul’un çok büyük bir şehir olması göz önünde bulundurulduğu zaman çok sayıda sosyete pazarı olması normal bir durumdur.

İSTANBUL’DAKİ EN UCUZ SOSYETE PAZARLARI LİSTESİ

İstanbul’daki En Ucuz Sosyete Pazarları Listesi şu şekildedir;

 • Bahçelievler Sosyete Pazarı
 • Kadıköy Sosyete Pazarı
 • Bahçeşehir Sosyete Pazarı
 • Yeşilköy Sosyete Pazarı
 • Fatih Sosyete Pazarı
 • Erenköy Sosyete Pazarı
 • Etiler Sosyete Pazarı
 • Çubuklu Beykoz Sosyete Pazarı
 • Kozyatağı Sosyete Pazarı
 • Fındıkzade Sosyete Pazarı
 • Bakırköy Sosyete Pazarı
 • Beşiktaş Sosyete Pazarı
 • Çekmeköy Sosyete Pazarı
 • Beylikdüzü Sosyete Pazarı

BAHÇELİEVLER SOSYETE PAZARI HAKKINDA BİLGİ

Bahçelievler sosyete pazarı en ucuz pazarlardan birisidir. Pazartesi günleri kurulan bu Pazar, Kocasinan Türk Böbrek Vakfı’nın hemen arkasında yer almaktadır. Bahçelievler sosyete pazarında hemen her çeşit ürün bulunmaktadır.

KADIKÖY SOSYETE PAZARI HAKKINDA BİLGİ

Kadıköy sosyete pazarı, Söğütlüçeşme Metrobüs İstasyonu arkasında İtfaiye’nin yakınındaki Pazar alanında yer alır. Diğer adı Salı Pazarı olarak bilinir. Adından da anlaşılacağı gibi Salı günleri kurulan bu Pazar, İstanbul’un en büyük pazarlarından birisidir.

BAHÇEŞEHİR SOSYETE PAZARI HAKKINDA BİLGİ

Bahçeşehir sosyete pazarı, Bilfen Koleji yakınında kurulan daimi pazardır. Salı ve cumartesi günleri kurulan bu pazarda hemen her ürünü kolaylıkla bulmak mümkündür.

YEŞİLKÖY SOSYETE PAZARI HAKKINDA BİLGİ

Yeşilköy sosyete pazarı, Yeşilköy – Florya sahil yolunda Çiroz mevkiinde yer alır. Daimi Pazar yerine kurulan Yeşilköy sosyete pazarı, gezmesi oldukça keyifli pazarlardan biridir. Bu pazarda özellikle son çıkan kıyafetler ve takılar satılmaktadır.

FATİH SOSYETE PAZARI HAKKINDA BİLGİ

Fatih sosyete pazarı, İstanbul’un en eski pazarlarından birisidir. Çarşamba günleri kurulan bu pazarda hemen her türlü ürün kolaylıkla bulunabilir.

ERENKÖY SOSYETE PAZARI HAKKINDA BİLGİ

Erenköy sosyete pazarı, Erenköy – Suadiye arasında minibüs yolu üzerindedir. Bu sosyete pazarında kıyafetten mutfak eşyasına, mayodan bikiniye kadar her türlü ürün bulunabilir.

ETİLER SOSYETE PAZARI HAKKINDA BİLGİ

Etiler sosyete pazarı, Ulus sosyete Pazarı olarak da bilinir. İstanbul’un ilk sosyete pazarı olarak bilinen Etiler sosyete pazarı, Ortaköy’de Dereboyu İSPARK üzerinde kurulmaktadır. Perşembe günleri kurulan bu pazarda hemen her türlü ürünü bulmak mümkündür.

ÇUBUKLU BEYKOZ SOSYETE PAZARI HAKKINDA BİLGİ

Çubuklu Beykoz sosyete pazarı, Beykoz Çubuklu da kurulur.  Perşembe günleri kurulan bu pazarda hemen her türlü ürünü bulmak mümkündür.

KOZYATAĞI SOSYETE PAZARI HAKKINDA BİLGİ

Kozyatağı sosyete pazarı, Anadolu yakasında Cuma günleri kurulan bir sosyete pazarıdır. Carrefour karşısında yer alan bu Pazar, Atacan Koleji’nin hemen yanındadır.

FINDIKZADE SOSYETE PAZARI HAKKINDA BİLGİ

Fındıkzade sosyete pazarı, geçmişin ünlü pazarlarından birisidir. Günümüzde eski popülaritesine sahip olmayan bu Pazar, sabit bir Pazar yerine kurulmamaktadır. Bu nedenle gezmesi oldukça zordur.  Fındıkzade sosyete pazarında oldukça ucuz ürünler bulunmaktadır.

BEŞİKTAŞ SOSYETE PAZARI HAKKINDA BİLGİ

Beşiktaş sosyete pazarı, Beşiktaş Evlendirme Dairesi yanında kurulur. İstanbul’un en ünlü pazarlarından birisidir. Cumartesi günleri kurulan bu pazarda kıyafetten ayakkabıya kadar hemen her ürünü bulmak mümkündür.

ÇEKMEKÖY SOSYETE PAZARI HAKKINDA BİLGİ

Çekmeköy sosyete pazarı, Cumartesi günleri Çekmeköy’de kurulan bir pazardır. Diğer sosyete pazarlarından biraz daha küçük olan bu sosyete pazarı, her kurulduğunda farklı ürünlere apırlık vermektedir.

BEYLİKDÜZÜ SOSYETE PAZARI HAKKINDA BİLGİ

Beylikdüzü sosyete pazarı, Pazar günleri Beylikdüzü Pazarı’nın olduğu yere kurulur. Oldukça geniş ürün yelpazesine sahip olan bu sosyete pazarı, Beylikdüzü Adakent bölgesinde yer almaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

64
634 Paylaşım, 64 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
61
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir