İşsiz Annelere 2420 TL Maaş Müjdesi!


51
527 Paylaşım, 51 points

Kadın istihdamı konusunda özellikle annelere yönelik olarak bazı teşviklerde bulunan devlet, oldukça ses getirecek yeni bir devlet teşvikini açıkladı. Yapılan açıklamada, bu defa tüm hayatını çocuklarına ve evine adamış olan annelere yönelik bir çalışma olduğu kaydedildi. Bu kapsamda İŞKUR tarafından işsiz annelere 2420 TL maaş verilecek. Bu yazımızda işsiz annelere 2420 TL maaş müjdesi hakkında bilgi vereceğiz.

Devlet, kadınların çalışma hayatına dahil olabilmesi için sürekli olarak teşvik paketleri hazırlıyor. Bu kapsamda birçok kadının iş sahibi olmasını sağlayan devlet, bu sefer işsiz olan annelere yönelik bir destek planı açıkladı. İşsiz annelere İŞKUR tarafından2420 TL maaş verileceği haberi, tüm anneleri heyecanlandırdı.İŞSİZ ANNELERE 2420 TL MAAŞ NASIL ALINIR?

İşsizliğin önüne geçilmesi ve kadın istihdamı konusunda çok büyük destek veren Türkiye İş Kurumu, bu kez de işsiz anneleri kazandıracak bir devlet desteği sunmaya başladı. İŞKUR tarafından sağlanacak olan bu teşvik kapsamında işsiz olan annelere 2420 TL maaş bağlanacak. Ancak bu maaş fırsatından yararlanabilmeleri için işsiz annelere tek bir şart sunulmuş durumda.

İŞSİZ ANNELERE 2420 TL MAAŞ ŞARTI NEDİR?

İŞKUR tarafından sunulan 2420 TL maaşı almak isteyen annelerin belirlenen tek şarta uygun olması gerekiyor. İŞKUR tarafından belirlenen şarta göre, işsiz olan anneler İŞKUR tarafından düzenlenen İşbaşı Eğitim Programlarından birisine katılmak zorunda.

İŞKUR tarafından yapılan açıklama kapsamında İşbaşı Eğitim Programlarına katılma şartını kabul eden işsiz anneler, hem bir meslek dalında eğitim alacak, hem de günlük olarak ödeme alacak. Programa belirlenen süre boyunca eksiksiz şekilde katılan anneler, toplamda aylık 2420 TL maaş almış olacak.

İŞSİZ ANNELERE 2420 TL MAAŞ ÖDEMESİ NASIL YAPILACAK?

İşsiz anneleri iş hayatına kazandırmak amacı ile yapılacak olan İşbaşı Eğitim Programları kapsamında sanayi sektörü ile ilgili bir eğitim programına katılan anneler, günlük olarak 77 TL cep harçlığı alacak. Aylık toplamda 26 gün kursa gidecek olan annelere verilecek bir aylık toplam ücret 2020 TL olacak.

Bunun yanı sıra çocuklarının bakımı konusunda da İŞKUR desteği almayı başaracak olan anneler, 2 – 5 yaş arası çocuklarını program süresince 400 TL çocuk bakım desteği de alacak. İŞKUR İşsiz Annelere İşbaşı Eğitim Programı sayesinde sanayi sektörünün bir kolunda eğitim alacak anneler 2020 TL eğitim parasıyla birlikte 400 TL çocuk bakım desteği almış olacak. Bu durumda aylık kazançları toplamda 2420 TL’ye yükselecek.

İŞKUR tarafından meslek edindirmek adına açılacak olan bu işbaşı eğitim programları ortalama 6 ay sürecek. Bu süre içerisinde anneler ayda 26 gün eğitim programına katılmak zorunda olacak. Bilişim ve imalat sektörlerinde program süresi 6 ay olurken, diğer sektörler için 3 ay eğitim almak yeterli olacak.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

51
527 Paylaşım, 51 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
33
Şaşkın
Başarısız Başarısız
123
Başarısız
Komik Komik
102
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
54
Helal Olsun!
lol lol
66
lol
Aşk Aşk
54
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
33
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
113
Kazandım!
Pinar

13 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. merhaba pınar hnm , benim annem ev hanımı hiç çalışmadı. Yaşı 68 bu durumdan faydalanabilir mi?Teşekkurler

  2. Mrb pınar hanım yaşım 25 bende katılablrmym ev hanımym çalşmyrm 3.5 yaşında kızım var

  3. Bende şuan çalışıyorum ama çocuklarım devlet korumasindalar ve 4 çocuk ikisi erkek ikisi kız kızım biri 6yasinda durmuyor orda maddiyattan verdim alicsm nasip olursa bana nasıl yardımcı olabilirsiniz bilgi için ben zor calisiyorum

  4. Merhaba benim 3 yasinda bir kizim ve okula giden 2 oğlum var bu eğitim kurslarına nasıl katıla bilirim yardımcı olurmusunuz

  5. Bende katılmak istiyorum ama ben iki ay önce bakır işleme kursuna katıldım buna başvurma olurmu

  6. Öncelikle çok güzel bir proje teşekkür ederiz emeğinize sağlık . 25 yaşındayım bende faydalanmak isterim yardımcı olurmusunuz