İşsiz Annelere 2400 TL İŞKUR Desteği Verilecek


63
685 Paylaşım, 63 points

İŞKUR, meslek sahibi olmayan ve gelir elde etmek isteyen anneleri oldukça sevindirecek bir uygulamaya imza attı. İşsiz anneleri oldukça sevindirecek olan bu uygulama sayesinde anneler hem bir meslek sahibi olacak, hem de aylık 2400 TL maaş alma hakkını kazanacak. İşsiz annelere 2400 TL İŞKUR desteği ile ilgili merak edeceğiniz tüm detayları sizin için hazırladık.

Annelere Günlük 80 TL Harçlık

İŞKUR, yeni hazırladığı bu uygulama ile işsiz anneleri hedef almış durumda. 0 – 15 yaş arası çocuğu bulunan anneler eğer belirlenmiş şartlara uyuyor ise hemen başvuruda bulunabiliyor. Hazırlanmış uygulama kapsamında annelere günlük 80 TL ödeme yapılacak. Kadın İstihdamı yaratmak adına hazırlanmış olan bu proje kapsamında işsiz anneler için meslek eğitim kursları ve eğitim programları hazırlandı. 100 günlük bir programa alınacak olan işsiz anneler, bu kurs süresince hem bir meslek dalında eğitim alacak hem de günlük 80 TL kazanmış olacak. Böylelikle annelere aylık 2400 TL İŞKUR desteği sağlanmış olacak.

Uygulamadan Yararlananlara Meslek Edindirme Kursları

İŞKUR tarafından verilecek olan 2400 TL desteği almak için başvuru yapmış olan işsiz anneler, düzenlenmiş olan meslek edindirme kurslarına katılacak. 100 günlük kurs dönemi boyunca annelere günlük 80 TL ödeme yapılacak. Kursun tamamlanması ile birlikte bir meslek eğitimi almış olan işsiz anneler, ardından İŞKUR tarafından aldığı meslek kursuna uygun bir işe yerleştirilecek ve maaş almaya devam edecek. Meslek eğitim kurslarına katılacak olan annelerin iş kazası ve meslek hastalığı sigortası ile birlikte genel sağlık sigortası primi de devlet tarafından karşılanacak.Meslek Eğitim Programları Ne Kadar Sürecek?

İşsiz annelere 2400 TL Destek uygulaması kapsamında annelere verilecek olan kursların ise süreleri seçilen meslek doğrultusunda değişiklik gösterebilecek. Bilişim ve imalat gibi sektörlerde 6 aya kadar sürebilen meslek eğitim kursları, diğer sektörler için 3 ay ile sınırlandırılacak. Meslek eğitim kurslarında günlük 5 – 8 saat arasında eğitim görülecek. Haftalık olarak 6 gün devam edecek olan bu kurslarda haftalık 45 saati aşılmayacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
685 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
125
Şaşkın
Başarısız Başarısız
82
Başarısız
Komik Komik
63
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
176
Helal Olsun!
lol lol
22
lol
Aşk Aşk
137
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
112
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
66
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

30 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Peki nereye başvuru yapacaklar ilk önce iskura mi yapılacaklar yoksa başvuru yapmalari gereken bir yer var mı bunlardan bahsetmemissiniz

  2. Merhaba benim 3cocugum var 5.12.15.yas ben katılabilir miyim acaba nereye baş vuracağım ben İzmir menemende oturuyorum İzmir işkura başvurmak lazim