İŞKUR’dan Son Dakika TYP Duyurusu! 2019 Okullara Temizlik Personeli Ve Güvenlik Görevlisi Alımı Ne Zaman?


123
1.2k Paylaşım, 123 points

İŞKUR tarafından hazırlanan Toplum yararına Program kapsamında okullarda temizlik personeli ve güvenlik olarak çalışacak personel alımı gerçekleştirilecek. İŞKUR, önümüzdeki günlerde gerçekleştirilecek alımla ilgili gerekli ilanı yayımladı. Bu yazımızda İŞKUR TYP kapsamında okullarda temizlik ve güvenlik personel alımı ile ilgili detayları sizinle paylaşacağız.

İŞKUR, bünyesinde kayıtlı olan kişilerin uygun iş bulabilmesi için düzenli olarak farklı özelliklerde iş ilanları yayınlıyor. Toplum yararına program kapsamında son yayınlanan ilan, okullara temizlik ve güvenlik personeli alınması yönünde oldu.İŞKUR 2019 OKULLARA TEMİZLİK VE GÜVENLİK PERSONELİ ALIMI NE ZAMAN?

Geçtiğimiz sene okullarda görevlendirilmek üzere Toplum Yararına Program kapsamında 60 bin kişi işe yerleştirilmişti. Milli eğitim Bakanlığı’na yeni alınacak personel ile ilgili iş ilanı Resmi Gazetede yayımlandı. Buna göre İŞKUR kaydı bulunan kişilerden şartlara uygun olanlar TYP kapsamında okullara güvenlik ve temizlik görevlisi olarak yerleştirilecek.

İŞKUR 2019 okullarda temizlik ve güvenlik görevlisi alım tarihi henüz netlik kazanmış değil. Önümüzdeki günlerde İŞKUR tarafından net bir tarih açıklaması yapılacak.

İŞKUR 2019 OKULLARDA TEMİZLİK VE GÜVENLİK PERSONELİ BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR tarafından Toplum Yararına Program kapsamında güvenlik ve temizlik personeli olarak görev almak isteyen adaylar, İŞKUR üzerinden başvurularını gerçekleştirebilecek. İŞKUR TYP sayfasına giriş yapan adaylar, sayfada yer alan “MEB Güvenlik” seçeneğine bastıktan sonra “Ara” butonuna basarak başvuru işlemlerini gerçekleştirebilecek.

İŞKUR OKULLARDA TEMİZLİK VE GÜVENLİK PERSONELİ OLMA ŞARTLARI NEDİR?

İŞKUR bünyesinde kayıtlı olan TYP personelinin okullarda temizlik ve güvenlik personeli olarak çalışabilmesi için bazı şartlara uygun olması gerekir. İŞKUR okullarda temizlik ve güvenlik personeli olma şartları şu şekildedir;

  • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
  • En az ilköğretim mezunu olmak
  • Sağlık problemi yaşamamak
  • Takım çalışmasına uyumlu olmak
  • Kişisel temizliğe önem vermek
  • Güvenlik olarak çalışabilmek için eğitim aldıktan sonra silahlı ya da silahsız güvenlik sertifikası sahibi olmak

İŞKUR TOPLUM YARARINA PROGRAM NEDİR?

İŞKUR tarafından hazırlanan Toplum Yararına Program, işsizliğin yoğun olduğu dönemlerde ya da yerlerde özellikle istihdam edilmesi zor olan işsizlere çalışma alışkanlığını açıklamak ve disiplinden uzaklaşmadan işgücü piyasasına uyum sağlamak amacı ile hazırlanmış bir programdır. Bu programa katılmak için belirlenen şartlara uygun olmak gerekir. Toplum yararına program kapsamında iş konusunda herhangi bir vasfı bulunmayan kişilerin değerlendirilmesi amaçlanır.

OKULLARDA GÖREVLİ GÜVENLİK GÖREVLİLERİ NE KADAR MAAŞ ALIR?

İŞKUR tarafından okullarda görevlendirilen güvenlik görevlileri, silahlı ve silahsız olarak değişiklik gösterir. Aldıkları eğitim sonucunda verilen sertifikaya göre durumları belirlenen güvenlik görevlilerinin maaşları da değişiklik gösterir.

Silahsız güvenlik görevlisi olarak çalışan kişiler asgari ücret üzerinden maaş alırken silahlı güvenlik görevlilerinin maaşları 2500 – 3500 TL arasında değişiklik gösterir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

123
1.2k Paylaşım, 123 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
25
Şaşkın
Başarısız Başarısız
109
Başarısız
Komik Komik
97
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
25
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
49
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
111
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir