İŞKUR’dan Annelere 2450 TL Destek Ayrıntıları


59
667 Paylaşım, 59 points

Türkiye İş Kurumu olan İŞKUR tarafından kadınlara yönelik iş hayatına atılma ve çeşitli aile destekleri devam etmektedir. İŞKUR’dan yapılan yeni açıklamalarda annelere 2450 TL gibi bir miktara varan destek verileceği belirtildi. Kadınlara yönelik birçok istihdam çalışmaları yürütülürken bunların arasına İş Başı Eğitim programı adı verilen çalışma da dahil edilerek hanımların iş hayatında daha aktif bir hale getirilmesi sağlanıyor. İŞKUR’dan annelere 2450 TL destek ayrıntılarını sizler için araştırdık ve paylaşıyoruz. İşte detaylar..

İŞKUR tarafından yürürlüğe sokulan İş Başı Eğitim programları kapsamında kadınlara günlük 85 TL harçlık verileceği duyurulmuştu. Gelen bu haberin ardından da birçok kişi haberin detaylarını araştırmak üzere araştırmaya çıktı. Sizler için bu konunun hakkında birçok bilgiyi bir araya getiriyoruz.

Annelere Destek Başvuruları Nasıl Yapılır?Türkiye İş Kurumu tarafından hayata geçirilen annelere destek projesine katılmak isteyen anneler başvurularını en yakın İŞKUR şubeleri aracılığıyla kolaylıkla yapabilmektedir. Ancak, kişiler bunun yerine İŞKUR’un resmi internet sitesi üzerinden de annelere destek başvurusu yapabilirler. Başvuruda bulunacak kişilere naçizane tavsiyemiz bizzat İŞKUR şubelerine gidip başvuruda bulunmanız olacaktır. Bu sayede daha kolay bir şekilde durumunuzu izah edebilir ve 2450 TL yardım projesine katılabilirsiniz.

Başvuru esnasında kişilerden sadece ikametgah ve nüfus cüzdanı fotokopisi gibi basit belgeler talep edilmektedir. Ayrıca kişi ve ailesine ait birçok bilgiye sistem üzerinden erişim mümkün olduğu için işlemler çok daha kısa bir sürede tamamlanabiliyor.

Annelere yönelik düzenlenen İş Başı Eğitim projesi kapsamında birçok güncel konu hakkında da eğitim fırsatı sunulmaktadır. Buna örnek olarak da yazılım v3 grafikerlik eğitimini gösterebiliriz. Bu sayede annelerin aile bütçesine katkıda bulunması ve birçok güncel teknolojiyi öğrenmesi hedefleniyor.

İş Başı Eğitim programı kapsamında annelere günlük 85 TL harçlık olarak ödenmektedir. Bu sayede anneler hem eğitim alıp, hem de aile bütçesine katkıda bulunabiliyor. Özelikle çalışmak zorunda olduğu için eğitimlere katılamayacak olan anneler bu sayede eğitim alırken bir yandan da aile ekonomisine yardım etmektedir.

İş Başı Eğitim programı kapsamında annelere bizzat tecrübe yaşama şansı da tanındığı için iş bulma şansları da arttırılmaktadır.

Bunun yanında annelerin okul çağında olan çocukları için de bir miktar devlet yardımı bulunmaktadır. Anneler bu projeye de başvuru yaparak devlet yardımı talep edebilir.

Sizler de bu konu hakkında edinmiş olduğunuz bilgileri veya konu hakkındaki fikirlerinizi yorum alanında belirtebilirsiniz.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

59
667 Paylaşım, 59 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
127
Şaşkın
Başarısız Başarısız
76
Başarısız
Komik Komik
57
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
139
Helal Olsun!
lol lol
17
lol
Aşk Aşk
133
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
105
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
66
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

7 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Bolu bu konuda malsef zayıf Ben gittim burda yok dediler sadece fabrikalar var. Bolu ile farklı bilgi alan arkadaşlar var mı benimle paylaşırlar sevinirim

  2. Bana pek gerçekci gelmedi siyasi işler karışır bize düşmez o destek oysa ben çok mağdurum eşimden ayrılalı 10 yıl gibi bir zaman oldu ölüm tehtidi ile boşanamıyorum hiç bir gelirim yok Allah sonumu hayır etsin yaş da geçti 52 yaşındayım çalışırim ama kimse yaşdan dolayı yüzüme bakmıyor?

  3. Kaç kere iskura gittim.Boyle bir konu yok sadece işi seçip işverenden eğitim alabilirsiniz dendi her seferinde.Hicbirsey anlamadım bu işten.İskurda hiç yardımcı olmuyor.internet sitemizden takip edin diyorlar takip ediyorum ama nereye başvuran boyle eğitim alabilirim hiçbir yerde göremedim.