İŞKUR Üzerinden En Az İlkokul Mezunu 222 Aşçı Alınacak


79
748 Paylaşım, 79 points

İŞKUR, personel ihtiyacı duyan firmaların ilanlarını yayımlamaya devam ediyor. Kamu ve özel sektör firmalarının ilanlarını yayımlayan İŞKUR’un son ilanlarından birisi aşçı alımı ile ilgili oldu. Bu yazımızda İŞKUR Üzerinden En Az İlkokul Mezunu 222 Aşçı Alınacak başlığının detaylarını paylaşacağız.

İŞKUR, son yayımladığı ilanlardan birinde aşçı alımı yapılacağını açıkladı. İŞKUR üzerinden yayımlanan ilan kapsamında en az ilkokul mezunu 222 aşçı alınacağı ifade edildi. İşe alınacak olan aşçı adayları hem kamu hem de özel sektör kurumlarında görev alacak.İŞKUR ÜZERİNDEN EN AZ İLKOKUL MEZUNU 222 AŞÇI ALINACAK

İŞKUR’ un son yayımladığı ilanlardan birisi olan aşçı alımı ilanı kapsamında özel kurumlarda ve kamu kurumlarında görevlendirilecek 222 aşçı alımı yapılacağı öğrenildi. İşe alınacak olan aşçıların en az lise mezunu olması gerekecek.

İŞKUR bünyesinde aşçı olarak işe alınacak olan personel adaylarının belirlenen şartlara uygun olması gerekiyor. Şartlara uygun olmayan personel adaylarının başvurusu olumsuz olarak değerlendirilecek.

İŞKUR ÜZERİNDEN EN AZ İLKOKUL MEZUNU 222 AŞÇI ALIM ŞARTLARI NELERDİR?

İŞKUR Üzerinden En Az İlkokul Mezunu 222 Aşçı Alım başvurusu için adayların öncelikle belirlenen şartlara uygun olması gerekir. İŞKUR Üzerinden En Az İlkokul Mezunu 222 Aşçı Alım şartları şu şekilde sıralanıyor;

         2527 sayılı Türk Soylu Yabancıların Türkiye’de Meslek Sanatlarını Serbestçe Yapabilmelerine, Kamu, Özel Kuruluş veya İşyerlerinde Çalıştırılabilmelerine İlişkin Kanun hükümleri saklı kalmak kaydıyla Türk vatandaşı olmak

         Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak

         657 sayılı Devlet Memurları Kanunu’nun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak (Affa uğramış olsa bile Devletin güvenliğine karşı suçlar, anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, millî savunmaya karşı suçlar, Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak)

         Milli Güvenlik Kurulunca Devletin milli güvenliğine karşı faaliyette bulunduğuna karar verilen yapı, oluşum veya gruplara ya da terör örgütlerine üyeliği, mensubiyeti, veya iltisakı yahut bunlarla irtibatı bulunmamak

         Kamusal hakları kullanmaktan yoksun bırakılmamış olmak

         Görevini devamlı yapmaya engel olabilecek sağlık sorunu olmamak

İŞKUR ÜZERİNDEN EN AZ İLKOKUL MEZUNU 222 AŞÇI BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR Üzerinden En Az İlkokul Mezunu 222 Aşçı başvurusu için adayların şartlara uygun olma koşuluyla İŞKUR resmi internet sitesi üzerinden hazırlanan başvuru formunu doldurması gerekir. İnternet sitesine girerek başvuru formunu dolduran adayların bu başvuruları kısa sürede değerlendirmeye alınacaktır.

İŞKUR Üzerinden En Az İlkokul Mezunu 222 Aşçı Alım ilanına başvuruda bulunan adayların başvurularının olumlu olması durumunda adayın işe alınma süreci başlatılacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

79
748 Paylaşım, 79 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
99
Şaşkın
Başarısız Başarısız
61
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
13
lol
Aşk Aşk
122
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir