İŞKUR Üzerinden Emniyet Müdürlüğü Büro Personeli Alımı Yapılacak


90
884 Paylaşım, 90 points

Emniyet Müdürlüğü, İŞKUR üzerinden yeni bir personel alımı ilanı yayımladı. İlan kapsamında işe alınacak olan personel, Samsun İl Emniyet Müdürlüğü bünyesinde görevlendirilecek. Bu yazımızda İŞKUR Üzerinden Emniyet Müdürlüğü Büro Personeli Alımı Yapılacak başlığının detaylarını anlatacağız.

Emniyet Genel Müdürlüğü, personel açığını kapatmak için belirli aralıklarla personel alım ilanı yayımlamaya devam ediyor. EGM’ den yeni yayımlanan ilanda Samsun İl Emniyet Müdürlüğü için alım yapılacağı açıklandı.İŞKUR ÜZERİNDEN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BÜRO PERSONELİ ALIMI YAPILACAK

Emniyet Genel Müdürlüğü, yeni iş alım ilanı kapsamında işe alacağı adayları İŞKUR üzerinden sağlayacak. Online başvuru şeklinde yapılacak olan işe alımlarda adayların belirlenen şartlara uygun olup olmadığına bakılacak.

Emniyet Genel Müdürlüğü tarafından belirlenmiş olan işe alım şartlarına uygun olan adaylar, ilan kapsamında EGM personeli olarak görev alma şansına sahip olacaklar. Başvurular, Covid – 19 salgını nedeniyle internet üzerinden gerçekleştirilecek.

İŞKUR ÜZERİNDEN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BÜRO PERSONELİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

İŞKUR Üzerinden Emniyet Müdürlüğü Büro Personeli Alımı başvuru şartları şu şekildedir;

 • Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olmak
 • 18 – 35 yaş aralığında olmak
 • İŞKUR kayıtlı olmak
 • Erkek adaylar için askerlik görevini tamamlamış, ilişiği kesilmiş ya da askerlikten muaf olmuş olmak
 • Kamu haklarından mahrum kalmış olmak
 • Türk Ceza Kanununun 53’üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikap, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, cinsel taciz, cinsel istismar, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak.
 • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almamış olmak
 • 657 DMK’nın 53’üncü maddesi hükümleri saklı kalmak kaydıyla görevine devamlı yapmasına engel olabilecek hastalığı bulunmamak
 • Yaptırılacak arşiv araştırması ve güvenlik soruşturması olumlu sonuçlanmak

İŞKUR ÜZERİNDEN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BÜRO PERSONELİ ALIMI BAŞVURU NASIL YAPILIR?

İŞKUR Üzerinden Emniyet Müdürlüğü Büro Personeli Alımı başvurusu, internet üzerinden yapılmaktadır. İŞKUR kaydı olan adaylar, İŞKUR’ un web sitesi üzerinden yayımlanmış olan ilan üzerinden T.C. kimlik numarası ve şifre ile giriş yaparak başvuru işlemini gerçekleştirebilir.

İŞKUR üzerinden kayıt yaptıramayan adaylar e – devlet üzerinden ya da ALO 170 hattı üzerinden de başvuru işlemlerini gerçekleştirebilirler. Başvuru işlemlerinin ardından uygun görülen adaylar kura ile işe yerleştirilecektir.

İŞKUR ÜZERİNDEN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BÜRO PERSONELİ ALIMI BAŞVURU BELGELERİ NELERDİR?

İŞKUR Üzerinden Emniyet Müdürlüğü Büro Personeli Alımı başvurusu belgeleri şu şekilde sıralanabilir;

 • Nufüs cüzdanının aslı ya da fotokopisi
 • Terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yaralandığına dair komutanlıktan alınacak yazı ya da sağlık raporu
 • Öğrenim belgesinin aslı ya da noter tasdikli fotokopisi

Tüm bu belgeler başvuru sırasında internet üzerinden başvuru formuna eklenerek gönderilmelidir. Başvurusu ve şartlara uygunluğu bulunan adaylar, yapılacak kura çekimi sonrasında işe girebilecektir.

İŞKUR ÜZERİNDEN EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜ BÜRO PERSONELİ ALIMI KURA DETAYLARI NELERDİR?

İŞKUR Üzerinden Emniyet Müdürlüğü Büro Personeli Alımı kura detayları şu şekildedir; İŞKUR üzerinden Samsun İl Emniyet Müdürlüğü’nde personel olmak için başvuruda bulunan adaylar arasında işe girecek olanları belirlemek için Emniyet Müdürlüğü Konferans salonunda noter huzurunda kura çekilecektir.

Kura sonucunda işe alınması için asil ve yedek üyeler belirlenecektir. Belirlenen adaylar, Samsun Emniyet Müdürlüğü internet sitesinde ilan edilecektir. Bunun dışında adaylara herhangi bir tebligat yapılması söz konusu değildir.

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

90
884 Paylaşım, 90 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
100
Başarısız
Komik Komik
87
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
13
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
37
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
13
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir