İŞKUR Üzerinden Almanya İşçi Alımı Yapılacak, İşte Başvuru Şartları!


97
960 Paylaşım, 97 points

İŞKUR üzerinden işçi alımları devam ediyor. Yeni yayımlanan ilan kapsamında işe alınacak olan personel Almanya’ ya gönderilecek. Bu yazımızda İŞKUR Üzerinden Almanya İşçi Alımı ile ilgili detayları paylaşacağız.

İŞKUR düzenli olarak personel alım ilanları yayımlamaya devam ediyor. Hemen her konuda personel alımlarının gerçekleştirildiği İŞKUR üzerinden yeni bir personel alım ilanı daha yayımlandı. İlan kapsamında işe alınacak olan personel, Nitelikli İşçi Göç Yasası ve Avrupa Birliği Yasası kapsamında Almanya’ya işçi olarak gönderilecek.

 

İŞKUR ÜZERİNDEN ALMANYA İŞÇİ ALIMI YAPILACAK

Ülkemizde yaşayan ve Almanya’ da çalışma hayali kuran yüzlerce işçi bulunuyor. Çalışma şartları ve maaşın yüksek olması, iş arayanların Almanya’da personel alım işlerine daha da yönelmesine neden oluyor.Bu kapsamda kısa bir süre öncel Almanya’ da işçi olarak çalışacak personel alımı yapılacağı açıklandı. Almanya’ da bulunan Dışişleri Bakanlığı bünyesinde kurulan özel bir birim, İŞKUR üzerinden işçi alımını gerçekleştirecek.

 

İŞKUR ÜZERİNDEN ALMANYA İŞÇİ ALIMI ŞARTLARI NELERDİR?

İŞKUR Üzerinden Almanya İşçi Alım başvurusu yapmak isteyen adayların öncelikle belirlenmiş olan şartlara uygun olması gerekiyor. Personel alım ilanı kapsamında işe alınacak olan personel adaylarının şartlara uygun olanları değerlendirmeye alınacak.

İŞKUR Üzerinden Almanya İşçi Alımı şartları şu şekilde sıralanıyor;

 • 20 yaşından büyük olmak
 • 45 yaşından küçük olmak
 • Adli sicil kaydı temiz olmak
 • Çalışmasına engel bir sağlık problemi olmamak
 • İŞKUR kayıtlı olmak
 • Başvurulan iş kolunda tecrübeli olmak

Almanya’ ya işçi olarak gidecek olan adaylarda iyi derece Almanca bilmek gibi bir zorunluluk aranmamaktadır.

İŞKUR ÜZERİNDEN ALMANYA İŞÇİ ALIM KADROLARI NELERDİR?

İŞKUR Üzerinden Almanya İşçi Alımı Yapılacak olan kadrolar farklıdır. Personel adayları, sahip oldukları mesleki özelliklere göre uygun kadrolara yerleştirilecektir. İŞKUR Üzerinden Almanya İşçi Alım kadroları şu şekilde sıralanır;

 • Tır şoförü
 • Hemşire
 • Doktor
 • Tesisatçı
 • Kaynakçı
 • İnşaat işçisi
 • Aşçı
 • IT Teknisyeni

İŞKUR ÜZERİNDEN ALMANYA İŞÇİ ALIM BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

İŞKUR Üzerinden Almanya İşçi Alım başvurusu internet üzerinden yapılmaktadır. Almanya’ya işçi olarak gitmek isteyen adaylar, internet üzerinden www.obm-turkiye.com adresine girerek başvuru formunu doldurmak zorundadır.

Başvuru formunu dolduran adaylar, başvurularının ön onay almasının ardından kendilerinden istenen evrakları temin etmesi gerekir. Almanya’ya işçi olarak gidecek olan adayların hazırladıkları evrakları Almanca diline tercüme ettirmesi gerekmektedir.

İŞKUR ÜZERİNDEN ALMANYA İŞÇİ OLARAK GİDECEK PERSONELE NE KADAR MAAŞ VERİLECEK?

İŞKUR Üzerinden Almanya İşçi Alımı kapsamında personel olma hakkı kazanmış olan personel ile 18 ay işçi sözleşmesi imzalanır. İŞKUR üzerinden belirlenecek olan personel adayları, OBM A.Ş. tarafından tüm masrafları karşılanarak Almanya’ya götürülecektir.

İŞKUR Üzerinden Almanya İşçi Alımı kapsamında ilk olarak 10 bin işçi alınması bekleniyor. İlerleyen dönemlerde yeni personel alımları ile birlikte Almanya’ ya personel olarak götürülecek olan işçi sayısının 80 bin olması hedefler arasında yer alıyor.

Almanya’ya götürülecek personelin alacağı maaşlar da belli oldu. Bu kapsamda İŞKUR Üzerinden Almanya İşçi olarak gidecek personel maaşı şu şekilde sıralanıyor;

 • Hemşire maaşı: 3 bin Euro
 • Tır şoförü: 2,500 Euro
 • Diğer işçiler: 2,500 Euro

Bu kapsamda İŞKUR üzerinden işe alınacak ve Almanya’ da çalışacak olan personelin en düşük maaşı 2,500 Euro olacak. Almanya’ ya personel olarak götürülecek olan işçilerin sigortaları ve hesap açma işlemleri de OBM A.Ş. tarafından üstlenilecek. Tüm şartlara uyan personel adayları, İŞKUR üzerinden Almanya’ da işçi olarak çalışma fırsatına sahip olacak.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

97
960 Paylaşım, 97 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
63
Şaşkın
Başarısız Başarısız
27
Başarısız
Komik Komik
14
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
65
Helal Olsun!
lol lol
102
lol
Aşk Aşk
86
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
63
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
27
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir