İŞKUR TYP Güvenlik Personeli Alımı


49
518 Paylaşım, 49 points

Toplum Yararına Program kapsamında farklı alanlarda personel alımları devam ediyor. Bu alımlar arasında en dikkat çeken ve talep gören güvenlik personeli oluyor. Güvenlik personeli olarak TYP aracılığı ile işe girmek isteyenler, İŞKUR üzerinden başvuru yapmaya devam ediyor. Bu yazımızda İŞKUR TYP Güvenlik personeli olabilmek için aranan şartları, başvuru koşullarını ve güvenlik personelinin çalışma şartlarını ayrıntılı olarak anlatacağız.

İŞKUR, Toplum Yararına Program kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı ile ortak çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda herhangi bir alanda uzmanlığı bulunmayan adayların, Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunan okullarda görevlendirilmek üzere belirli aralıklarla güvenlik personeli alınıyor. Geçici olarak görevlendirilen bu personel, okulların eğitime devam ettikleri süre boyunca çalışıyor.

İŞKUR TYP Güvenlik Personeli İş Başvuru Şartları Nelerdir?İŞKUR tarafından hazırlanmış olan Toplum Yararına Program kapsamında güvenlik personeli olarak işe alınacak olan adaylarda bazı şartlar aranıyor. Programa katılarak güvenlik personeli olmak için gereken şartlar şu şekilde;

  • 18 yaşını tamamlamış olmak
  • Açık öğretim dışında herhangi bir kurumda öğretmen olmamak
  • Hiçbir kurumdan aylık ödemesi almıyor olmak (emekli, malul, dul ve yetim)
  • İŞKUR’a kayıt yaptırmış olmak
  • Herhangi bir sosyal yardım vakfından maddi destek almıyor olmak

 

İŞKUR TYP Güvenlik Personeli İş Başvurusu Nasıl Yapılır?

İŞKUR tarafından hazırlanmış olan Toplum Yararına Programa katılmak için adayların herhangi bir alanda uzmanlığa sahip olmaması gerekmektedir. Vasıfsız elemanların dâhil edildiği bu programdan yararlanmak için adayların öncelikle İŞKUR kayıtlarının bulunması gerekmektedir. İŞKUR kaydı oluşturmak için kurumun resmi internet sitesindeki formu doldurabilecek olan adaylar, İŞKUR il ve ilçe müdürlüklerine de gideren kayıt işlemini gerçekleştirebilir.

İŞKUR TYP Güvenlik Personel Başvuruları Nereden Takip Edilir?

Toplum yararına programa dâhil olmak isteyen adaylar, İŞKUR’a ait resmi internet adresi üzerinden direkt olarak TYP başvuru işlemleri bölümüne girerek başvuruları takip edebilmektedir. Adaylar bu bölümden yaşadıkları şehri seçerek daha kolay başvuru sağlayabilecektir. İŞKUR üzerinden yapılan başvuru sonrasında adayların incelenmesi sonucunda gerekli alanlarda işe alımlar gerçekleştirilecektir.

İŞKUR TYP Güvenlik Personeli Çalışma Koşulları Nelerdir?

İŞKUR tarafından hazırlanmış olan bu programın amacı, vasıfsız olan işsizlerin geçici olarak bir işe yerleştirilmesini sağlamaktır. Bu nedenle program dâhilinde işe yerleştirilmiş olan personel en fazla 9 ay boyunca çalışma hakkına sahip olacaktır. Bu 9 aylık sürecin ardından 3 ay bekleme süresi bulunmaktadır. Güvenlik personeli olarak görevlendirilen kişi, bu 3 aylık sürenin sonrasında tekrar aynı programdan başvuruda bulunma hakkına sahip olacaktır. Güvenlik personeli olarak işe başlayan adayların kurumun bilgisi ve onayı dâhilinde toplamda 14 günlük ücretsiz izin alma hakkı bulunmaktadır.

İŞKUR TYP Güvenlik Personeli Nerelerde Çalışabilir?

İŞKUR’un programı kapsamında güvenlik personeli olma hakkı kazanan adaylar, Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olan resmi okullarda güvenlik görevlisi olarak görevlendirilir. Okulların açılması ile görevine başlayan personel, okulların kapanmasıyla birlikte görevini sonlandırır.

Personelin 3 aylık tatil sonrasında yeniden başvuruda bulunma hakkı vardır. Ancak TYP kapsamında ilk başvurusunu yapmış tüm adayların işe yerleştirme işlemi tamamlanmadan ikinci başvurular incelemeye alınmayacaktır. Bu nedenle ikinci başvurusunu yapan güvenlik personelinin beklemesi gerekebilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

49
518 Paylaşım, 49 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
115
Şaşkın
Başarısız Başarısız
74
Başarısız
Komik Komik
66
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
122
Helal Olsun!
lol lol
27
lol
Aşk Aşk
13
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
111
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
76
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

5 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir