İŞKUR Aracılığıyla Almanya’da Çalışacak 10 Bin Vasıfsız İşçi Alımı


98
979 Paylaşım, 98 points

İŞKUR, yurt dışında çalışmak isteyen Türk vatandaşlarına iş imkânı sunmaya devam ediyor. Yurt dışında en fazla iş imkânı sunan ülkelerden olan Almanya’da çalışmak için İŞKUR üzerinden başvuru yapılabilmektedir. Bu yazımızda İŞKUR aracılığı ile Almanya’da çalışmak üzere 10 bin vasıfsız işçi alımı ile ilgili detayları anlatacağız.

Türk işçi alımı konusunda en bilindik ülkelerin başında Almanya geliyor. Türk işçilere fazlasıyla ev sahipliği yapan bu ülke, düzenli olarak işçi alım ilanlarını yayınlamaya da devam ediyor. İŞKUR ile anlaşmalı olarak yapılan çalışmalar kapsamında Almanya’da iş fırsatlarından yararlanabilmek için kurumu takip etmek yeterli olacaktır.

İŞKUR Üzerinden Nasıl Yurt Dışında İş Bulunur?

Ülkemizde iş arayanların en büyük destekçisi olan İŞKUR, yurt dışında iş arayanlar için de yardım sunuyor. Kuruma kayıtlı olan kişiler yurt dışında çalışmak istediklerini belirtmeleri halinde, kendilerine uygun iş fırsatları çıktığı zaman İŞKUR tarafından bilgi veriliyor. Belgelerin hazırlanması ve işe giriş aşamalarında da İŞKUR desteğini alan adaylar, yurt dışında çok daha kolay çalışabiliyor.Almanya’da Çalışacak 10 bin Vasıfsız İşçi Alımı Detayları Nelerdir?

İŞKUR üzerinden Almanya’da çalışmak için yayınlanan ilanlardan sonuncusu 10 bin vasıfsız işçi için oldu. Havalimanında görevlendirilecek olan adaylar, Türkiye İş kurumu ile yapılan ortaklık anlaşması çerçevesinde Almanya’ya işçi olarak gönderilecekler.

Vize ve Dil Eğitim Masraflarımı Kim Üstlenecek?

Almanya’da çalışmak isteyen Türk vatandaşlarının ülkeye gidebilmesi için vize almış olması ve yabancı dil bilmesi gerekmektedir. Ülkeye vasıfsız işçi olarak gitme şansını yakalayan adaylar, Almanya’ya gitmeden önce İŞKUR ile anlama sağlamış olan şirket tarafından verilen dil eğitimini alacaktır. Bu eğitim sırasında adayların vize işlemleri de yine şirket tarafından karşılanmaktadır. Bu işlemlerin sorunsuz çözülmesi için adayın kendisinden istenilen tüm evrakları eksiksiz olarak hazırlaması gerekmektedir.

Almanya’ya Gidecek İşçilerden İstenilen Belgeler Nedir?

İŞKUR üzerinden Almanya’ya işçi olarak gidecek 10 bin vasıfsız çalışanın hazırlaması gereken bazı belgeler bulunmaktadır. Bu belgelerin başında adli sicil kaydı ve sağlık raporu gelmektedir. İşçi adaylarının yurt dışında çalışabilmesi için herhangi bir suçtan dolayı ceza almamış olması ve sabıka kaydının temiz olması gerekmektedir. Bununla birlikte adayın her türlü koşulda sorunsuz çalışabileceğini belgeleyen bir sağlık raporu istenmektedir. Adayın yabancı dil bilmesi ve bunu gerekli durumlarda belgelemesi de önemlidir.

İŞKUR Aracılığıyla Almanya’da Çalışacak 10 Bin Vasıfsız İşçi Hangi Pozisyonlarda Görevlendirilecek?

İŞKUR aracılığı ile Almanya’da çalışma hakkı kazanacak olan 10 bin vasıfsız işçi, Almanya’da yer alan 15 farklı havalimanında görevlendirilecektir. İşçilerin vasıfsız olması, havalimanında her pozisyonda görevlendirilebilmesi anlamına gelmektedir.

Havalimanında Çalışacak İşçiler ne Kadar Maaş Alacak?

İŞKUR üzerinden Almanya’da işe girme şansı yakalamış olan Türk vatandaşları havalimanlarında verecekleri hizmet karşılığında aylık olarak 2 bin Euro maaş alacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

98
979 Paylaşım, 98 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
81
Şaşkın
Başarısız Başarısız
43
Başarısız
Komik Komik
36
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
79
Helal Olsun!
lol lol
111
lol
Aşk Aşk
97
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
78
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
38
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

10 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Adım bedirhan aksu yurt dışında fabrika larda VB. Çalışmak istiyorum geçici değil devamlı olmak şartıyla