İsimden Numara Sorgulama, İsimden Telefon Numarası Nasıl Öğrenilir?


92
883 Paylaşım, 92 points

Teknolojinin hızla ilerlediği günümüzde, herkesin elinde bir cep telefonu bulunuyor. Öyle ki cep telefonları artık vazgeçilmez bir parçamız olmuş durumda. Birçok işimizi kolaylıkla halledebileceğimiz bu telefonlarla aradığımız kişileri de çok rahat bulabiliyoruz. Bunun için kişinin adı, soyadı ve ya yaşadığı yeri bilmek yeterli oluyor. Bu yazımızda size isimden numara sorgulatmanın nasıl yapılacağını ayrıntılı şekilde anlatacağız.

İnsanlar farklı sebeplerden dolayı hayatlarının herhangi bir döneminde tanıdıkları kişilere ulaşma ihtiyacı duyarlar. Eğer bu kişinin telefon numarası mevcut ise sıkıntı yaşanmaz. Ancak telefon numarasının olmadığı zamanlarda kişilere ulaşmak oldukça zor olur. Teknolojinin sürekli olarak kendisini yenilemesi, insanların artık birbirlerine çok kolay ulaşmasına da imkân sağlamaktadır. Kişinin sadece ad, soyadı ya da adresinin olması bile telefon numarasının öğrenilmesi için yeterli olacaktır.

İsimden Numara Sorgulama Nedir?

Adı ve soyadı bilinen bir kişinin telefon numarasını öğrenmek sanıldığı kadar zor bir şey değildir. Günümüzde bu ihtiyacın karşılanması için İsimden Numara Sorgulama hizmeti verilmektedir. Bu hizmetten yararlanarak istenilen kişilerin numarasına kolaylıkla ulaşılabilmektedir. İsimden numara sorgulaması hizmetini telefon operatörleri ve bilinmeyen numaralar servisleri sağlamaktadır. Bu hizmeti veren yerler şu şekildedir;  • Turkcell
  • Vodafone
  • Türk Telekom
  • Avea
  • BimCell
  • Bilinmeyen Numaralar Servisi

Tüm bu servislerden isimle numara sorgulaması yapılabilmektedir. İsimden numara sorgulama işlemi için belirli bir ücret ödemek gerekmektedir. Bununla birlikte isimden numara sorgulaması yapan özel servisler de bulunmaktadır. Ancak bu servisler biraz daha yüksek ücretler talep etmektedir. Bu nedenle söz konusu servisler çok d tercih edilmemektedir.

İsimden Sorgulama Herkes İçin Yapılabilir mi?

Bir kişinin isminden numarasını sorgulatmak için mutlaka o kişinin operatörüne izin vermiş olması gerekmektedir. Günümüzde çoğu kişi bu onayı vermektedir. Ancak numarasının bulunmasını istemeyen kişiler, operatörlere isimden numara paylaşım onayı vermediği için bu kişilerin numarasına ulaşmak mümkün olmayacaktır.

İsimden Numara Sorgulama Ücretli midir?

İsimden numara sorgulama işlemi ücretli bir işlemdir. Her operatör bu işlem için kendisine özel bir tarife belirlemiştir. Belirlenen bu ücret hazır kartlılarda kesinti yapılarak, faturalı hatlarda ise faturaya yansıtılarak alınmaktadır.

Ücretsiz Olarak İsimden Numara Sorgulatan Siteler Güvenilir midir?

İnternet üzerinden numara sorgulatma yapan ya da yaptığını iddia eden çok sayıda site bulunmaktadır. Bu sitelerden bazıları isimden numara sorgulatmak için ücret talep etmemektedir. Bu sitelere asla güvenmemek gerekir. Dolandırıcılık amacıyla açılmış olan bu sitelerde amaç, kişinin servisi ücretsiz kullandığına inandırarak kişisel bilgilerini ele geçirmektir. Bu nedenle güvenilir olduğuna emin olunan yerlerin dışında hiçbir site ile kişisel bilgiler paylaşılmamalıdır.

İsimden Numara Sorgulamada Kullandığı Operatör Önemli midir?

İsimden numara sorgulatmak için kişinin kullandığı operatörün mutlaka bilinmesi gerekmektedir. Her operatör sadece kendisine kayıtlı olan kişilerin bilgilerini verecektir. Bu nedenle numara öğrenme işleminden önce mutlaka doğru operatörden destek istemek yerinde olacaktır.

Şimdi sırasıyla isimden numara sorgulatan operatörleri ve ücretlendirmelerini inceleyelim…

Turkcell İsimden Numara Sorgulama Servisi

Turkcell, isimden numara sorgulaması yapacak olan müşterilerine ücretli olarak yardım sağlamaktadır. Bunun için 11832 numarasını aramak yeterlidir. Servisi aramanın dakikası 1.6 TL olarak ücretlendirilmektedir. Servis her operatör tarafından aranabilmektedir. İsimden numara sorgulama işlemi mesaj ile de yapılabilmektedir. Mesaj yolu ile bilgi almak için kişinin bilgilerini 2222’ye mesaj atmak yeterli olmaktadır. Bu servisin ücreti ise 3.99 TL olarak belirlenmiştir. Ancak sorgulanacak olan numaranın mutlaka Turkcell operatörüne ait olması gerekmektedir. Öğrenilecek olan numaranın mutlaka Turkcell kayıtlı olması ve numaranın sahibinin bu paylaşım için izin vermiş olması gerekmektedir.

Vodafone İsimden Numara Sorgulama Servisi

Vodafone, isimden numara sorgulaması yapacak müşterilerine ücretli olarak yardım sağlamaktadır. Bunun için 11842 numarasını aramak yeterlidir. Servisi aramanın dakikası 1.25 TL olarak ücretlendirilmektedir. Vodafone üzerinden isimden numara sorgulama işlemini her operatör ile yapabilirsiniz. Ancak sadece Vodafone kayıtlı isimlerin numaralarına ulaşabilirsiniz. Vodafone aboneleri, numarasını öğrenmek istedikleri kişinin bilgilerini 7048’e mesaj atarak da istediği bilgilere ulaşabilir. Vodafone üzerinden numara sorgulama yapmak için kişinin mutlaka Vodafone abonesi olması gerekmektedir. Bununla birlikte hat sahibinin numara paylaşımına izin vermiş olması da gereklidir.

Avea İsimden Numara Sorgulama Servisi

Avea, isimden numara sorgulaması yapacak müşterilerine ücretli olarak yardım sağlamaktadır. Bunun için 11855 numarasını aramak yeterlidir. Servisi aramanın dakikası 1.25 TL olarak ücretlendirilmektedir. Avea üzerinden isimden numara sorgulama işlemini her operatör üzerinden gerçekleştirebilirsiniz. Ancak Avea kayıtlı isimlerin numaralarına ulaşım sağlanabilir. Avea, müşterilerine internet servisi ve mesaj yolu ile de isimden numara sorgulama hizmeti sunmaktadır. Ancak ücretlendirmesi yüksek olduğu için bu iki servis çok fazla tercih edilmemektedir. Avea abonesi bir kişinin numarasına ulaşmak için hat sahibinin mutlaka izin vermiş olması gerekmektedir.

Türk Telekom İsimden Numara Sorgulama Servisi

Türk Telekom, numara sorgulaması yapacak müşterilerine ücretsiz isimden numara sorgulama imkânı sunmaktadır. Ücretsiz sorgulama sadece Türk Telekom sabit hat numaraları için yapılabilmektedir. Bunun dışındaki sorgulamalar için 11811 numarasını aramak yeterlidir. Servisi aramanın dakikası 0.97 kuruş olarak ücretlendirilmektedir. Türk Telekom üzerinden isimden numara sorgulama işlemi her operatör üzerinden yapılabilmektedir. Ancak sadece Türk Telekom aboneleri için sorgulama yapılabilir. Bu sorgulama için hat sahibinin mutlaka izin vermiş olması gerekmektedir.

Bimcell İsimden Numara Sorgulama Servisi

Bimcell, numara sorgulaması yapacak müşterilerine ücretli olarak sorgulama imkânı sunmaktadır. Operatör, bu işlem için müşterilerinden 4.9 TL ücret talep etmektedir. Aranan numara Bimcell veri tabanında olmasa dahi bu ücretlendirme yapılacaktır. Bimcell üzerinden isimden numara sorgulaması yapmak her operatörle mümkündür. Ancak sadece Bimcell aboneleri için arama yapılabilmektedir. İsimden numara sorgulaması yapılan ismin başka bir operatörden Bimcell’e geçmiş olması da sorun teşkil etmez. Numara veri tabanından kolaylıkla bulunabilecektir.

11880 Bilinmeyen Numaralar İsimden Numara Sorgulama Servisi

Operatör servisleri dışında isimden numara sorgulaması yapan bir diğer servis ise bilinmeyen numaralar servisidir. Resmi bir site olan bu servis, 11880 numarası üzerinden bilgi vermektedir. Servisi kullanarak tüm operatörlere ait numaralar için sorgulama yapılabilmektedir. Bilinmeyen numaralar servisini kullanmanın dakikası 1.97 TL olarak ücretlendirilmektedir.

İsimden numara sorgulaması için en çok kullanılan servisler bu şekildedir. Bunun dışındaki operatörler de kendi abonelerine özel olarak isimden numara sorgulaması yaptırmaktadır. Bunun için hazırlanmış olan alandaki bilgileri tam olarak doldurmak yeterli olacaktır. Kişi hakkında ne kadar fazla ve detaylı bilgi verilirse, numarasının bulunması o kadar kolaylaşacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

92
883 Paylaşım, 92 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
103
Şaşkın
Başarısız Başarısız
88
Başarısız
Komik Komik
53
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
103
Helal Olsun!
lol lol
15
lol
Aşk Aşk
130
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
101
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
63
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir