İşçiye Kredi Veren Bankalar Hangileridir?


59
572 Paylaşım, 59 points

İşçi olarak çalışan kişilere de bankalarda kredi seçenekleri sunulmaktadır. Bir işçinin bankadan kredi çekmesi için istenilen tüm şartlara uyması gerekmektedir. Bu yazımızda işçiye kredi veren bankalar hakkında bilgi vereceğiz.

Günümüzde ülke nüfusunun çoğunluğu, işçi olarak çalışmaktadır. İşçi olarak çalışan kişiler de istedikleri zaman bankalardan kredi çekme hakkına sahiptir. İşçilerin banka kredisi çekmesi için en az 3 ay sigortalı çalışmış olması şartı aranmaktadır. Bu süre bazı bankalarda 12 aya kadar çıkmaktadır.İŞÇİLERE KREDİ VEREN BANKALARIN ŞARTLARI NELERDİR?

İşçilere kredi veren bankaların belirli şartları bulunmaktadır. Bu şartlara uygun olan işçilere kredi çıkacaktır. İşçilere kredi verme şartları şu şekilde sıralanabilir;

  • Kredi sicilinin temiz olması
  • Kredi notunun yüksek olması (en az 1100 olmalı)
  • İcralık durumunun bulunmaması
  • En az 3 ay sigortalı çalışmış olmak

 

İŞÇİLERE KREDİ VEREN BANKALAR HANGİLERİDİR?

İşçilere kredi veren bankalar ve istedikleri sigorta süresi şu şekilde sıralanabilir;

GARANTİ BANKASI

Garanti Bankası, işçilere 36 ay vadeli olarak 100 bin TL’ye kadar kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak için 3 ay sigortalı çalışma istenmektedir.

ING BANK

ING Bank, işçilere 36 ay vadeli 30 bin TL kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak için 3 ay sigortalı çalışma istenmektedir.

ZİRAAT BANKASI

Ziraat Bankası, işçilere 36 ay vadeli 50 bin TL kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak için 6 ay sigortalı çalışma istenmektedir.

VAKIFBANK

Vakıfbank, işçilere 36 ay vadeli 90 bin TL kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak için 6 ay sigortalı çalışma istenmektedir.

HALKBANK

Halkbank, işçilere 36 ay vadeli 60 bin TL kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak için 6 ay sigortalı çalışmak gerekmektedir.

ANADOLU BANK

Anadolu Bank, işçilere 36 ay vadeli 30 bin TL kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak için 12 ay sigortalı çalışma gerekmektedir.

QNB FİNANSBANK

QNB Finansbank, işçilere 36 ay vadeli 50 bin TL kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak için 3 ay sigortalı çalışma gerekmektedir.

YAPI KREDİ BANKASI

Yapı Kredi Bankası, işçilere 36 ay vadeli 30 bin TL kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak için 4 ay sigortalı çalışma gerekmektedir.

TEB

TEB, işçilere 36 ay vadeli 40 bin TL kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak için 3 ay sigortalı çalışma gerekmektedir.

AKBANK

Akbank, işçilere 36 ay vadeli 50 bin TL kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak için 6 ay sigortalı çalışma gerekmektedir.

BURGAN BANK

Burgan Bank, işçilere 36 ay vadeli 100 bin TL kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak için 6 ay sigortalı çalışma gerekmektedir.

ŞEKERBANK

Şekerbank, işçilere 36 ay vadeli 100 bin TL kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak için 6 ay sigortalı çalışma gerekmektedir.

İŞ BANKASI

İş Bankası, işçilere 36 ay vadeli 30 bin TL kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak için 3 ay sigortalı çalışma gerekmektedir.

DENİZBANK

Denizbank, işçilere 36 ay vadeli 55 bin TL kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak için 3 ay sigortalı çalışma gerekmektedir.

ICBC BANK

ICBC Bank, işçilere 36 ay vadeli 30 bin TL kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak için 6 ay sigortalı çalışmak gerekmektedir.

ODEABANK

Odeabank, işçilere 36 ay vadeli 30 bin TL kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak için 4 ay sigortalı çalışma gerekmektedir.

FİBABANKA

Fibabanka, işçilere 36 ay vadeli 30 bin TL kredi vermektedir. Bu krediden yararlanmak için 3 ay sigortalı çalışma gerekmektedir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

59
572 Paylaşım, 59 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
52
Şaşkın
Başarısız Başarısız
22
Başarısız
Komik Komik
137
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
54
Helal Olsun!
lol lol
88
lol
Aşk Aşk
76
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
50
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
14
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir