İş Kurmak ve Faiz Piyasası Arasındaki İlişki


64
624 Paylaşım, 64 points


Globalleşen ve günden güne atılım gerçekleştiren iş dünyası birbirini tekrarlayan iş ve fikir önerilerini artık kabul etmiyor ve genç beyinlerin önerilerine yönelerek daha az maliyet ve daha çok kar gibi bir süreç planı yapıyor. Artan faiz oranları, enflasyon ve küresel dalgalanmalar derken birçok ülke ve iş adamı hayal ettiği ve programladığı işleri gerçekleştirirken bin düşünüp bir hareket ediyor.

GİRİŞİMCİLER İÇİN FIRSAT DOĞUYOR

Temkinin ve doğru adımların yerini ise yeni ve fark yaratacak iş fikirleri ile maliyeti ciddi oranda azaltan ve bir o kadar kendini kanıtlama yolunda iş adamlarının ve markaların markajına girmek için çabalayan girişimciler alıyor.

Ekonomik gelişmeler ile eş zamanlı düzeyde gerçekleşen yatırımların hacmini doğrudan etkileyen faiz oranları piyasa içerisindeki para dolaşımını sağlayan yatırımcılara cesaret olduğu kadar hızlı dalgalanmalar ile yer yer korku da veriyor. Sermaye ile birlikte getirisi olan kazancın dengeli bir boyutta gelişi muhakkak ticaret hacmindeki sürekliliği sağlamakta iken faiz süreci, Nominal ve Reel gibi iki aşamada gerçekleşiyor ve bankaların sunmuş olduğu seçeneklerle şirketlerin hayat kurtarıcısı olabiliyor.

TEKSTİLİN GÜCÜ

Ekonominin ve ticaretin bel kemiği niteliğindeki tekstil dünyası faiz politikalarına belki de en iyi direnişi gösteriyor. İndirim dönemleri, outlet kavramı, avmler, internet mağazaları gibi seçeneklerle maliyeti çok az olan ürünlerden yüksek ürünlere kadar birçok ürünün satışı yapılıyor ve markalar eskiye oranla cadde mağazalarından daha çok avm mağazaları ile hızlı bir satış dolaşımıyla faaliyetlerine tüm hızıyla devam ediyor.

Yer aldıkları ülkelerin ekonomik düzeyi ile uluslararası yatırımlar ve küresel arenadaki ekonomik dolaşım olmak üzere faiz ve enflasyon oranları ile ciddi mücadeleler yaşayan markalar yeni atılımlar konusunda temkin ve dikkat kavramlarıyla daha çok hareket eder olsa da küçük adımlarla büyüme sürecini devam ettiriyor ve mevcut konumunu marka içeriklerini geliştirerek ve pazarlama kapasitesini artırarak başarılı bir şekilde koruyor.

EKONOMİ DÜNYASININ BAŞROLÜ FAİZ

Faiz politikası ekonomi dünyasında bir hayli etkin ve belirleyici olsa da ileri görüşlü ve genel boyutu okumayı iyi bilen yöneticiler ile kriz yönetiminin başarılı olarak yönetildiği ve kontrol altına alındığını söyleyebiliriz. Yönetilen ekonomik politikalar içerisindeki sektörlerden sanayi, turizm, gıda, tekstil gibi farklı kulvarlardan marka ve şirketler olumlu veya olumsuz etkilenseler de tekstil sektörü günbegün gelişen ve değişen yüzü olan moda kavramı ile en az hasarı alanlardan biri. Şirketler alışveriş politikaları dahilinde belirlenen özel gün indirimleri, indirim dönemleri, belirli gün ve haftalara özel düzenlenen outlet kampanyaları ile müşterilerine bin bir alışveriş seçenek sunuyor. Markalar ise işin yönetici sınıfındaki kişilerin yaşadığı faiz ve enflasyon tablosu mücadelesini hiçbir şekilde müşterilerine yansıtmamakla birlikte alışveriş çılgınlığı politikasını başarı ile yürütüyor ve uygun fiyatlara satış politikası ile adeta krizi fırsata çeviriyor.

FİNANS DÜNYASININ ORTAK PAYDASI ALIŞVERİŞ

Finansal politikalar ülkelere göre farlılık gösterse de alışveriş dünyası ve tekstil ortak hedefler ve kararlar ile seri kararlar alarak ekonomik büyüme ve istikrar içerisindeki aslan payının sahibidir diyebiliriz. Alışveriş merkezleri ile artık vazgeçilmez bir standart haline alan alışveriş süreci bunun en açık ve net örneğidir. Yurt dışı menşeili birçok markanın ülkemiz alışveriş merkezlerinde faaliyet göstermesi, yerli markaların yurtiçi haricinde yurt dışında da faaliyetlerde bulunması büyük ve tasarım harikası alışveriş merkezleri ile modanın kalbinin attığı noktaların oluşturulması, internet mağazası ve mobil alışveriş uygulamaları ile faiz, faiz dalgalanmaları gibi birçok kavramı unutturulmak da alışveriş dünyasındaki cazip kampanyalar ve tüketim çılgınlığı ile istikrarla tekstil sektörü, finans dünyasının gelgitlerine sıcak para dolaşımı ile piyasalardaki en iradeli duruşu sergilemektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

64
624 Paylaşım, 64 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz
1 Puan2 Puan3 Puan4 Puan5 Puan (Henüz Oy Verilmedi İlk Oyu Sen Ver!)
Loading...

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir