İş Kurmak İsteyen Dar Gelirliye Faizsiz Kredi Desteği


72
696 Paylaşım, 72 points

Birçok kişi, hayatının belirli dönemlerinde kendi işinin sahibi olmanın hayallerini kurar. Ancak özellikle günümüz şartlarında bir iş kurmak oldukça zorlu süreçtir. Bu hayali kuranlardan birçoğu, maddi nedenlerden dolayı amacına ulaşamaz. Devlet, tam da bu aşamada yine devreye giriyor. Hazırlanan yeni proje kapsamında artık dar gelirliler de faizsiz destek kredilerinden faydalanabiliyor. İş kurmak isteyen dar gelirliye faizsiz destek ile ilgili tüm bilgilere yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Devlet, iş kurmak isteyen ancak yeterli gelire sahip olmayan girişimcilere de el attı. İş kurmak isteyen dar gelirlilere özel olarak hazırlanmış olan proje kapsamında girişimcilere 15 bin TL’ye kadar kredi desteği sağlanacak.

Dar Gelirliye 15 Bin TL Kredi DesteğiKendi işini kurmak isteyenlerin hayalini gerçeğe dönüştürmek amacıyla harekete geçen devlet, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile bir destek kredi paketi hazırladı. Bu kredi desteği sayesinde dar gelirli girişimciler de artık kendiişlerinin patronu olabilecek.

15 bin TL faizsiz kredi paketinden tüm dar gelirli girişimciler yararlanabilecek. Faizsiz kredi desteğinden yararlanmak için gerekli olan tek şey ise iyi bir iş fikrine sahip olmak. Girişimciler hazırladıkları iş fikirleri ile başvuru yapabiliyor. Yapılan başvuruların incelenmesinin sonucunda olumlu bakılan iş fikirlerinin sahiplerine 15 bin TL kredi desteği sağlanıyor.

Kadın Girişimcilere 2 Yıl Ödemesiz Kredi Desteği

İş kurmak isteyen dar gelirli girişimcilere verilecek olan destekten yararlanmak isteyen kadınlara ise bazı ayrıcalıklar tanınıyor. Kendi işinin patronu olmak isteyen kadın girişimciler 15 bin TL tutarındaki faizsiz krediyi 2 yıl geri ödemesiz olarak alabiliyor. 2 yıllık süre içerisinde işini iyice oturtan kadın girişimciler, bu sürenin dolmasıyla birlikte krediyi uygun taksitler halinde ödeyebiliyor. Kadın girişimciler bu faizsiz kredi desteğinden yararlanmak için hazırladıkları proje ile birlikte ilçe kaymakamlıkları ya da sosyal yardımlaşma ve dayanışma vakıflarına başvuruda bulunabiliyor.

Başarılı Girişimcilere Hibe Desteği

İş kurmak isteyen dar gelirli girişimcilerin özellikle kırsal kesimlerde gerçekleştireceği meyvecilik projelerine ise başka bir destek daha sunuluyor. Bu kapsamda ilk 5 yıl geri ödeme zorunluluğu olmayan girişimciler, 11 yıllık kredi vadesinin son 6 yıllık süresinde taksitle geri ödeme yapıyor. Bununla birlikte iş girişiminde başarılı olanlara ise verilen desteğin 1 yıllık bölümü hibe olarak geri ödeniyor ve bu tutar girişimciden geri alınmıyor. Başarılı girişimci olmak için en önemli şart ise işyerinde en az iki kadın çalışanın bulunması.

Dar Gelirlinin Faizsiz Kredi Alma Koşulları Nelerdir?

İş yeri açmak isteyen dar gelirli girişimcilerin kredi desteğinden yararlanabilmesi için şu şartlara uyması gerekiyor;

  • Aktif olarak esnaflık yapmamış olmak
  • Yapacağı işin gerektirdiği bilgi ve beceriye sahip olmak
  • Farklı ve dikkat çekici iş fikirleri ile başvuruda bulunmak
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumuna bağlı olmamak
  • Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan aylık gelir almamak
  • Fon kaynakları ile sağlanan gelir getirici bir projenin içerisinde yer almamış olmak
  • Bankadan iş için kredi kullanmamış olmak

Söz konusu şartlara uygun olan girişimcilerin hazırlamış oldukları iş fikri ile başvuruda bulunması yeterli olacaktır. Yapılan incelemelerde uygun görülen fikirlere sahip girişimciler, devlet destekli faizsiz 15 bin TL kredi alma hakkına sahip olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

72
696 Paylaşım, 72 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
62
Şaşkın
Başarısız Başarısız
26
Başarısız
Komik Komik
14
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
62
Helal Olsun!
lol lol
97
lol
Aşk Aşk
85
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
66
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
25
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

2 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. 15 bine araba bişe alınmıyor iş nasıl kurulacak biraz olayı gerçekci objektif bakın lütfen