İş Kurmak İçin Verilen Destekler Nelerdir, İşte Detaylar!


76
755 Paylaşım, 76 points

İş kurmak için girişimcilere verilen destekler nelerdir konusunu siz kullanıcılarımız için ele almaya çalışacağız. İnsanların önemli bir bölümü kendi işini kurmanın ve kendi işinin patronu olmanın hayalleri ile yaşamaktadır. Fakat yeterli sermayeye sahip olamadığından veya karşısına çıkan bürokratik engellerden ötürü bu hayalleri sekteye uğrayabilmektedir. Bu yazımızda İş kurmak için verilen destekler ile ilgili küçük bir araştırma yapacağız.

KOSGEB kategorimizde devleti vermiş olduğu hibeler ve uzun vadeli düşük faizli krediler ile ilgili bilgilendirmeler yapmaktayız. Bunların dışında da Girişimcileri destekleyen akılcı projeler ile ilgilenen ve sermaye yaratan birçok oluşum bulunmaktadır. Türkiye’de özellikle son yıllarda girişimci sayısı artmış ve yapılan destek ve hibe rakamları yüksek seviyelere ulaşmıştır. Kosgeb hibe ve Kosgeb uzun vadeli kredi başvurularının da bu yönü ile arttığını söylemek mümkün.

KOSGEB HİBE PROGRAMINDAN YARARLANMAYA ÇALIŞINKosgeb tarafından verilen 50.000 TL’ye kadar hibe kredisinden yararlanmaya çalışmanız ve bunu elde etmeniz şu anki gerçekçi piyasa koşulları içerisinde belki de en iyi fırsatlardan biri olacaktır. KOSGEB 50.000 TL’ye kadar hibe konumuzu inceleyerek buradan detaylı bilgileri alabilirsiniz. Düşünün ki buradan alacağınız hibe ile karşılıksız bir şekilde işinizi kurmuş olacaksınız ve kendinizi sıfırdan var edebileceksiniz.

EŞ DOST AKRABALARINIZDAN BORÇ İSTEYİN!

Kosgeb hibe ve çok düşük faizli kredi olanağından yararlanamadığınızı varsayalım. Yine dönüşümü size minimum seviyede olacak bir yol var. O da çevrenizden borç istemek. Eğer aklınızda yaşama geçireceğiniz çok iyi bir proje var ise muhakkak bunun için borç isteme yolunu deneyiniz!!! evet bunu herkes yapamaz ancak çevresi ile ilişkileri iyi olan, sağlam ilişkiler kuran ve güven oluşturan kişiler için borç para alarak iş kurmak hiç de imkansız birşey değildir.

ODALAR VE BORSALARA İŞ FİKİRLERİNİZİ İLETİN!

Birçok şehrimizde son derece aktif olarak faaliyet gösteren odalar ve borsalar birliği bulunmaktadır. Bunların bir kısmı girişimcilere çok uygun fırsatlar sunabilmektedir. Odalar ve Borsaların ilgili birimlerine başvuruda bulunarak yetkili kişilere iş fikirlerinizi iletebilirsiniz. Bu şekilde kendinizi ispat ederek gerek hibe gerekse anapara ödemeli krediler alabilirsiniz.

Bu 3 maddenin hiçbirinden olumlu bir dönüş almadıysanız artık. Bankalar tarafından girişimcilere verilen düşük faizli kredilere bakmanın zamanı geldi. Aşağıda bankaların girişimcilere verdiği destekleri sizin için derledik. İnceleyebilirsiniz.

İŞ KURMAK İÇİN BANKALARIN DESTEKLERİ

Bankalar tarafından verilen krediler arasına son yıllarda destek, girişimcilik gibi kredi kavramlarının girmesi ile birlikte sektörde bir canlılığın olduğu görülmektedir. Bankaların verdiği destekler içerisinde girişimcilere destek olabilmesi adına çeşitli dernekler kurulmakta ve programlar ile toplantılarla da bu destek arttırılmaktadır.

  • Liderlik,
  • Proje,
  • Pazarlama
  • Finans yönetimi

gibi alanlarda kredi imkanları bankalar tarafından verilebilmektedir.

GİRİŞİMCİLERİ DESTEKLEYEN KREDİ İMKANI SUNAN BANKALAR

Ziraat Bankası: Zitaat bankası baktığımız zaman yoğun olarak tarım ve hayvancılık ile ilgili kredilerde ön plana çıkmaktadır. Bu alanda faaliyet gösteren girişimlere nitelikli kredi olanakları sunmaktadır.

İş Bankası: Türkiye İş Bankası Yeni iş kuracaklara işyeri açma kredisi altında 72 aya kadar  uygun vade oranlarıyla kredi fırsanları sunuyor.

Halk Bankası: Kosgeb’in temelini oluşturan Halkbank sayesinde hibe ve çok düşük faizli iş kurma kredilerini temin edebilirsiniz.

Yapı Kredi: İş kurmak adına sermaye ihtiyacınızı karşılamaya yönelik sunulan krediler 36 ay vade ile veriliyor. 3 ayda 1 öde gibi farklı ödeme seçenekleri ile uzun vadeli projelerinizi geliştirme parayı yönetme imkanı sunulmaktadır.

Garanti Bankası: Gerekli kriterleri yerine getirdiğiniz takdirde Avrupa Yatırım Fonu desteği kredi almanıza imkan sunmaktadır.

Finansbank: Finansbank kadın girişimcileri ve genç girişimcileri destekleme portföyüne sahip bir bankadır. işletmeler için cazip oranlarda teklifler vermektedir.

Teb: Türkiye Ekonomi Bankası son yıllarda girişimcilere çok uygun koşullar altında krediler sunmaktadır. İş kuracaksanız bu bankanın kredi olanaklarını incelemenizi öneririz.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

76
755 Paylaşım, 76 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
27
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
73
Helal Olsun!
lol lol
110
lol
Aşk Aşk
97
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
74
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
38
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir