İş Arayanlara 725 TL Devlet Desteği Verilecek


65
620 Paylaşım, 65 points

İstihdam seferberliği kapsamında devletin işsizlere verdiği destek devam ediyor. Birçok farklı proje ile işsizlerin desteklenmesini sağlayan devlet, iş arayanlar için de bir proje geliştirdi. Bu kapsamda iş arayanlara 725 TL devlet desteği sağlanacak. 725 TL devlet desteği ile ilgili tüm ayrıntıları yazımızda bulabilirsiniz.

İşsizlik günümüzün en büyük sıkıntılarının başında geliyor. Günlük yaşamı devam ettirmek, ihtiyaçları karşılamak için mutlaka her bireyin bir iş sahibi olması gerekiyor. Ancak ne yazık ki günümüzün en büyük sorunlarından birisi işsizlik olarak biliniyor. Bu büyük sorunun ortadan kaldırılması adına devlet çeşitli projeler ile işsizlere destek olmaya çalışıyor. Verilen işsizlik ödemeleri ve meslek eğitim projeleri ile birlikte yeni bir destek projesi daha hayata geçirilmiş durumda.

İş Arayanlara Devlet Tarafından Yardım EdilecekDevlet yardım projeleri kapsamında özellikle iş arayanlara kolaylık sağlamak adına yeni bir proje geliştirildi. İstihdam seferberliği içerisinde yer alan bu proje ile birlikte iş arayanlara iş görüşmesi için 100 TL, iş bulması durumunda 1 aylık ulaşım masrafının karşılanabilmesi için 625 TL olmak üzere toplamda 725 TL ödeme yapılıyor.

İŞKUR aracılığı ile yapılacak olan bu destek sayesinde iş arayanlar maddi sorun yaşamadan kolaylıkla başvurularını gerçekleştirebilecek. Aynı zamanda iş bulduklarında gidiş – geliş sorunu da yaşamamış olacak.

İş Arayanlara 725 TL Devlet Desteği Nasıl Verilecek?

Hali hazırda işsiz olan ve bir meslek sahibi olabilmek için iş arayışına giren kişilere devlet tarafından yardım amaçlı bir ödeme yapılacak. 725 TL tutarındaki bu yardımın 100 lirası iş arama aşamasında ödenecek. İş başvuruları sırasında işveren tarafından talep edilen evrakların hazırlanması, sağlık raporu, fotoğraf gibi taleplerin karşılanabilmesi için kullanılacak bu 100 TL ile işsizler çok daha kolay başvuruda bulunabilecek. Bu ödeme bir yıllık süre içerisinde en fazla 3 kere yapılacak. Yardım miktarı 40 – 100 TL arasında değişiklik gösterecek.

Yapılan başvurulardan olumlu sonuç alınması ve bir iş bulunması durumunda ise çalışanın ilk ayına özel 625 TL ödeme yapılacak. Bu ödemenin amacı ise henüz maaş alamamış olan çalışanın bu bir aylık sürede işe rahat gidip gelmesini ve ihtiyaçlarını giderebilmesini sağlamak olacak. Bu ödeme sadece bir defa yapılacak. Çalışan işinden herhangi bir nedenle ayrılır ve tekrar iş arama sürecine girerse, 625 TL tutarındaki bu ödeme bir daha verilmeyecek.

Devlet tarafından verilen 725 TL tutarındaki destek ödemesinde öncelik, işe girdiği zaman düzenli çalışma gösteren kişilere verilecek.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

65
620 Paylaşım, 65 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
18
Şaşkın
Başarısız Başarısız
107
Başarısız
Komik Komik
92
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
29
Helal Olsun!
lol lol
51
lol
Aşk Aşk
39
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
14
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
100
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

9 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Arkadaşlar işkur kaydı olup da yani işkura iş başvurusu yapıpta iş bulamayanlara devlet yardım yapıyor bilginiz olsun