İPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır?


56
544 Paylaşım, 56 points

iPhone kullanıcıları istedikleri zaman kendilerine gelen aramaları engelleme hakkına sahiptir. Telefon üzerinden numara engelleme işlemini gerçekleştiren kullanıcılar, bu sayede rahatsızlık veren numaralardan kolaylıkla kurtulabilirler. Bu yazımızda İPhone Numara Engelleme Nasıl Yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

iPhone telefonlarda telefon numaralarını, kişileri ve e – postaları engelleme özellikleri bulunur. Bununla birlikte iPhone kullanıcıları istedikleri zaman bilinmeyen numaraları engelleme özelliğine sah ip olmaktadır.İPHONE NUMARA ENGELLEME NASIL YAPILIR?

iPhone kullanıcıları, numara engelleme işlemi için bazı adımları takip etmek zorundadır. iPhone numara engelleme nasıl yapılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Telefon üzerinden numara engelleme
  • FaceTime üzerinden numara engelleme
  • Mesajlar üzerinden numara engelleme
  • Mail üzerinden numara engelleme

İPHONE TELEFON ÜZERİNDEN NUMARA ENGELLEME NASIL YAPILIR?

İPhone telefon üzerinden numara engelleme, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. iPhone telefon üzerinden numara engellemek için kullanıcıların engellenecek telefon numarası ya da kişinin yanında bulunan “i” simgesine dokunması gerekir. Simgeye dokunduktan sonra ekran alt kısmına doğru kaydırılarak “Bu arayanı engelle” yazan butona basılmalıdır.

İPHONE FACETİME ÜZERİNDEN NUMARA ENGELLEME NASIL YAPILIR?

İPhone Face Time üzerinden numara engelleme, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Face Time uygulaması üzerinden numara engellemek isteyen kullanıcılar, engelleyecekleri telefon numarasının, kişinin ya da e – posta adresinin yanında bulunan “i” simgesine dokunmalıdır. Simgeye dokunduktan sonra ekranın alt kısmına kaydırılması ve burada “Bu arayanı engelle” yazan butona tıklanması doğru olacaktır.

İPHONE MESAJLAR ÜZERİNDEN NUMARA ENGELLEME NASIL YAPILIR?

İPhone mesajlar üzerinden numara engelleme, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. iPhone kullanıcılar mesajlar uygulamasındayken yazışmaları açtıktan sonra yazışmanın üzerinde bulunan kişiye dokunmalıdır. Ardından “i” simgesine dokunarak as, telefon numarası ya da e – posta adresine dokunduktan sonra ekranın alt kısmına gelinerek “Bu arayanı engelle” yazan butona tıklanmalıdır.

İPHONE MAİL ÜZERİNDEN NUMARA ENGELLEME NASIL YAPILIR?

İPhone mail üzerinden numara engelleme, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. iPhone kullanıcıları mail uygulamasını açtıktan sonra engellemek istediği kişinin bulunduğu e – postayı açmalıdır. E – posta açıldıktan sonra üst tarafta bulunan kişi adına dokunularak “Kişiyi engelle” seçeneğine basılmalıdır.

iPhone kullanıcıları istedikleri zaman numara engelleme ya da kişi engelleme hakkına sahiptir. Engellenen numara ya da kişi sesli mesaj bırakabilir. Ancak engelleyen iPhone kullanıcısı hiçbir şekilde sesli mesaj dahi almayacaktır.

İPHONE NUMARA ENGELLEME İŞLEMİNDE ENGELLENEN KİŞİYE BİLDİRİM GİDER Mİ?

iPhone kullanıcılarının yaptığı numara engelleme işleminde en merak edilen sorulardan birisi de karşı tarafa engellendiğine dair bir bildirim gidip gitmediğidir. İPhone numara engelleme işleminde engellenen kişiye bildirim gider mi sorusunun cevabı elbette ki hayır olarak verilir.

Kişi, kendisini engelleyen bir iPhone kullanıcısından herhangi bir ileti almaz. Yani iPhone numara engelleme işleminin arsından engellenen kişi bu durumdan haberdar olmaz. Engelleme işleminin mesajla ya da mail üzerinden yapılması durumunda ise gönderilen bildirimlerin tamamı otomatik olarak çöp kutusuna gönderilir. Böylece kullanıcının engellenmiş kişiden gelen mesajları görmesi otomatik olarak engellenmiş olur.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

56
544 Paylaşım, 56 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir