İnternetten Ucuza Alışveriş Yapmanın Yolları Nelerdir?


74
724 Paylaşım, 74 points

Alışveriş yapmak, hem ihtiyaçların giderilmesi için gerekli bir işlemdir. Hemen her gün belirli alanlarda alışveriş yaparak para harcarız. Günümüzde alışveriş için tercih edilen yerlerin başında internet siteleri gelmektedir. İnternetten alışveriş, dikkat edildiği takdirde çok daha ucuz hale gelecektir. Bu yazımızda internetten ucuza alışveriş yapmanın yolları hakkında bilgi vereceğiz.

Günümüz teknolojisi, insanların yerlerinden bile kalkmadan alışveriş yapmalarına olanak sağlamaktadır. Çarşı Pazar gezmekten hoşlanmayan, alışveriş yaparken yorulmak istemeyen birçok kişi, alışveriş için bilgisayar başını tercih etmektedir.Neden İnternetten Alışveriş Yapmalıyım?

İnternetten alışveriş yapmak, kişilere birçok konuda avantaj sağlamaktadır. Bu avantajlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Öncelikle internet alışverişlerinde dışarı çıkmaya gerek kalmaz. Bu sayede yorulmadan saatlerce alışveriş yapmanın tadı çıkartılabilir.
 • İnternet siteleri üzerinden aynı ürünün karşılaştırmasını yapmak ve hangi sitenin daha ucuza sattığını görmek daha kolaydır. Böylelikle satın alınacak ürüne en ucuz fiyatla sahip olmak mümkün olacaktır.
 • İnternet üzerinden satılan ürünler genel olarak mağazalardan çok daha uygun fiyatlarla satılmaktadır. Mağazadan beğenilen bir ürün, internet sitesi üzerinden yarı fiyatına kadar daha ucuza alınabilmektedir.
 • İnternet üzerinden aynı anda birçok mağazayı görme fırsatı bulunmaktadır. Günlük hayatta birbirinden çok uzakta olan ve kişiyi yoracak mağazalar, internetten hemen görülebilmektedir.
 • İnternet alışverişi kişilere zaman kazancı sağlar. İnternetten hemen yapılabilecek bir alışveriş için normal hayatta saatler harcamak mümkündür.

İnternetten Alışveriş Yaparken Nelere Dikkat Etmeliyim?

İnternetten alışveriş yapmak daha ucuza ve daha az zaman kaybına neden olmasının yanı sıra insanları cezbedecek çok fazla ürün satışı yapıldığı için daha fazla para harcamaya da neden olabilmektedir. İnternetten alışveriş yaparken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanabilir;

 • İnternetten görülen bir ürün alınmadan önce, kişi kendisine mutlaka beğenip beğenmediğini sorması gerekmektedir. Sırf ucuz diye alınan bir ürün ele geçtiğinde çok da cazip gelmeyebilir.
 • İnternet alışverişinin en dezavantajlı yönü, alınan ürünlerin denenme şansının bulunmamasıdır. Bu nedenle bedenden büyük ya da küçük ürün almak bazen mümkün olmaktadır. Birçok firmanın ürünleri de kalıp olarak birbirinden farklılık gösterecektir. Bir firmanın 38 bedeni, öbür firmanın 38 bedeninden daha bol ya da daha dar olabilir. Bu nedenle beden seçiminde dikkatli olmak ve mümkünse iade ya da değişim aşamalarında sorun çıkarmayacak mağazalardan alışveriş yapmak akıllıca olacaktır.
 • İnternet alışverişi öncesinde mutlaka ihtiyaçların belirlenmesi gereklidir. İnternette çok sayıda ucuz ürün karşınıza çıkacaktır. Ürünlerin cezbedici fiyatları, kişinin gereğinden fazla para harcamasına neden olabilmektedir.

İnternetten Ucuza Alışveriş Yapabileceğin Siteler Hangileri?

İnternetten ucuza alışveriş yapılan siteler şu şekilde sıralanabilir;

 • Hepsi burada
 • Amazon
 • Ali Express
 • Kitap yurdu
 • Gitti gidiyor
 • Morhipo
 • Çiçek sepeti
 • N11
Her Ürünü Bulacağınız Site Hepsi Burada

İnternet üzerinden her çeşit ürünü bir arada ve uygun fiyata bulmak isteyenler Hepsi burada sitesini tercih edebilirler. Hepsi burada internet sitesinde hem uygun fiyatlı ürün bulmak mümkündür, hem de hızlı teslimat sayesinde ürünlere hemen ulaşmak mümkündür.

Dünyanın En Büyük Sitesi Amazon

Amazon, dünyanın en büyük e – ticaret sitesi olarak bilinmektedir. Ülkemizde de bir süredir faaliyet gösteren bu site, kişinin ihtiyaç duyabileceği her türlü ürünü sunmaktadır. Amazon sitesinin en büyük özelliği ise oldukça uygun fiyatlarla ürün satışı yapmasıdır.

Ucuzluğun Sitesi Ali Express

Ucuz internet sitesi dendiği zaman akla ilk gelen sitelerden birisi kuşkusuz Ali Express sitesidir. Çin merkezli olan bu site, milyonlarca ürünü en uygun fiyata satmasıyla bilinmektedir. Bu sitenin tek dezavantajı, ürünlerin çok geç ulaşmasıdır. Bazı ürünler 50 günde bile gelebilmektedir.

Kitap Kurtlarının Sitesi Kitap Yurdu

Kitap üzerine yoğunlaşmış en başarılı sitelerden birisi olan Kitap yurdu, kitapseverlerin tercih ettiği bir sitedir. Bu site üzerinden son basılmış olan yeni kitaplara da yıllar önce basılmış klasik kitaplara da ulaşmak mümkündür.

Hem Sıfır Hem İkinci El İçin Gitti Gidiyor

İnternet üzerinden hem sıfır hem de ikinci el ürünleri bir arada görmek isteyenlerin tercihi mutlaka Gitti Gidiyor olacaktır. Ülkemizde en popüler alışveriş sitelerinin başında gelen gitti gidiyor, ürünlerini uygun fiyata satması ve her gün belirli ürünleri ‘Günün Fırsatı’ olarak indirime sokması ile ünlüdür.

Markaların Sitesi Morhipo

Ünlü markaların mağazalarından alışveriş yapmak ancak bu alışverişi ucuza getirmek isteyenlerin ilk tercihlerinden birisi Morhipo sitesidir. Ünlü markaların ürünlerini farklı kategorilerde satışa çıkartan bu sitede tüm markaları bir arada bulmak ve en uygununu seçmek mümkündür.

Hediyelik için Çiçek Sepeti

Birisine çiçek göndermek, farklı bir hediye almak ya da yenilebilir aranjmanlarla şaşırtmak isteyenlerin popüler sitesi olan Çiçek Sepeti, hem hızlı teslimatı hem de uygun fiyatları ile dikkat çekmeye devam etmektedir.

Kampanyaların Sitesi N11

Özellikle son yıllarda düzenlediği birbirinden dikkat çekici kampanyalarda popülerliğini artıran N11 sitesi, kullanıcılarına hem ucuz hem de kaliteli alışverişin kapılarını aralamaktadır. Site üzerinden birbirinden farklı ürün bulmak mümkündür.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
724 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir