İnternetten Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır?


61
594 Paylaşım, 61 points

Uçaklar bir yerden bir yere yolculuk etmek için kullanılabilecek en kısa yoldur. Bu yolun kısalması ve uçakların sunduğu avantajlar göz önünde bulundurulduğu zaman uçak biletleri diğer araçlardan çok daha pahalıdır. Uçakla seyahat etmek isteyenler hem bu konforu yaşamak hem de uygun fiyata bilet almak isterler. Bu yazımızda İnternetten Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır sorusuna cevap vereceğiz.

Uçakla sık seyahat eden kişiler, uçak biletine çok para ödememek için genelde ucuza getirmenin yöntemlerini ararlar. İnternet üzerinden alınan uçak biletlerini ucuza getirmek mümkündür. Bunun için belirli noktalarda dikkatli olmak gerekir.İNTERNETTEN UCUZ UÇAK BİLETİ ALINIR MI?

Uçak fiyatlarının yüksek olmasını etkileyen çok sayıda faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerden bazılarını azaltmak, uçak biletinin az da olsa ucuzlamasını sağlamaktadır. Uçak bileti konusunda yapılacak biraz araştırma ve dikkatli hareket etme ile kolayca daha ucuza uçak bileti alınabilecektir.

İNTERNETTEN UCUZ UÇAK BİLETİ NASIL ALINIR?

İnternetten Ucuz Uçak Bileti Nasıl Alınır sorusuna farklı şekillerde cevap vermek mümkündür. bu sorunun cevabı şu şekilde sıralanır;

  • Seyahat tarihlerini esnek tutmak
  • Bilet fiyatlarının en uygun olduğu zamanda almak
  • Uçak bileti arama motorlarını kullanmak
  • Bileti erkenden almak
  • Bileti geç almak
  • Alternatif havalimanlarına bakmak
  • Alternatif rotalar denemek
  • Havayollarının mail listelerine kaydolmak
  • Farklı havayollarından tek yön bilet bakmak
  • Mil biriktiren banka kartlarını kullanmak

İNTERNETTEN UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİN SEYAHAT TARİHLERİNİ ESNEK TUTMAK

İnternetten ucuz uçak bileti almak için seyahat tarihlerini esnek tutmak, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Uçak fiyatları dönemsel olarak değişiklik gösterir. Özellikle yılbaşı, bayram, yaz tatili gibi dönemlerde normalden çok daha yüksek olur. Bu dönemlerde uçuş yapacak olan kişiler çok daha pahalı uçak bileti almaktadır.

İnternetten ucuza bilet almak için öncelikle kişilerin seyahat tarihlerini esnek tutması gerekir. Seyahat tarihlerini esnek tutan kişiler, biletlerin ucuz olduğu dönemlere göre iznini ayarlayarak çok daha ucuza uçak bileti alma şansına sahip olacaktır.

İNTERNETTEN UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİN BİLET FİYATLARININ EN UYGUN OLDUĞU ZAMANLARDA ALMAK

İnternetten ucuza uçak bileti almak için bilet fiyatlarının en uygun olduğu zamanlarda almak, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Uçak biletleri belirli zamanlarda çok daha ucuz olur. Bir kişi hafta içi hafta sonuna göre çok daha ucuza uçacaktır. Uçak biletini en ucuza almanın yöntemi 21 gün öncesidir. Bilet almak isteyen kişi uçacağı tarihten 21 gün önce bileti satın alırsa en ucuz fiyata satın almış olacaktır.

İNTERNETTEN UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİN UÇAK BİLETİ ARAMA MOTORLARINI KULLANMAK

İnternetten ucuza uçak bileti almak için uçak bileti arama motorlarını kullanmak, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Uçak bileti almak isteyen bir kişi, havayolu şirketlerinin internet sitelerine girerek hangi tarihte ne kadar fiyatla uçak bileti olduğunu görebilir. Bazı internet siteleri ise karşılaştırma yöntemi ile bütün havayolu şirketlerinin uçak bilet fiyatlarını aynı anda görüntüleyerek en ucuz olanı seçebilir.

İNTERNETTEN UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİN BİLETİ ERKEN ALMAK

İnternetten ucuza uçak bileti almak için bileti erken almak, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Uçaklar genel olarak en ucuz koltuklarını sattıktan sonra kalan koltukları daha yüksek fiyattan satışa çıkartır. Uçak biletini ucuza almak isteyenler, biletini erkenden alarak ucuz bilet satışını yakalama şansına sahip olacaktır.

İNTERNETTEN UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİN BİLETİ GEÇ ALMAK

İnternetten ucuz uçak bileti almak için bileti geç almak, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Birçok havayolu şirketi elinde kalan biletlerin tamamını satmak için fiyat düşürme yöntemini kullanabilir. Bu sayede son kalan biletler en ucuz bilet olarak satılacaktır. İnternetten ucuza uçak bileti almak için bilet alış süresini geç yapmak akıllıca olacaktır.

İNTERNETTEN UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİN ALTERNATİF HAVAYOLLARINA BAKMAK

İnternetten ucuza uçak bileti almak için alternatif havayollarına bakmak, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir.  Günümüzde hemen her ülkeye birden fazla havayolu şirketinin uçuşu bulunmaktadır. Bu sayede daha ucuza uçak bileti bulmak mümkün olacaktır. Kişi bilet almadan önce havayolu şirketlerinin uçuşunu inceleyerek en ucuz uçak biletini bulabilir.

İNTERNETTEN UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİN ALTERNATİF ROTALARI DENEMEK

İnternetten ucuz uçak bileti almak için alternatif rotaları denemek, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Kişi gitmek istediği yere pahalı uçak bileti almak yerine rotasını biraz daha değiştirerek başka bir yol üzerinden çok daha ucuza gitme şansına sahip olacaktır. Bunun için ekstra rotaları ve kampanyaları iyi incelemek gerekecektir.

İNTERNETTEN UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİN HAVAYOLLARININ MAİL LİSTELERİNE KAYDOLMAK

İnternetten ucuza uçak bileti almak için havayollarının mail listesine kaydolmak, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Havayolları, mail listesinde olan kişilere yaptığı kampanyalar ve bilet indirimleri hakkında mailler gönderir. Bu mailler sayesinde uçak biletini çok daha düşük ücretle almak mümkündür.

İNTERNETTEN UCUZ UÇAK BİLETİ ALMAK İÇİN MİL BİRİKTİREN KARTLARI KULLANMAK

İnternetten ucuz uçak bileti almak için mil biriktiren kartları kullanmak, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Kredi kartlarının bazılarında mil biriktirme özelliği bulunmaktadır. bu özellikli kart kullanan kişiler biriktirdikleri miller sayesinde çok daha ucuza uçak bileti alma şansına sahip olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

61
594 Paylaşım, 61 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir