İnternetten Pırlanta Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir?


81
794 Paylaşım, 81 points

Pırlanta, kadınlar için en vazgeçilmez mücevherlerden birisidir. Her kadın hayatında bir kere olsun pırlantaya sahip olmak ister. Pırlanta, genel olarak kuyumculardan alınabildiği gibi son dönemde internet üzerinden de sıklıkla alınmaktadır. Bu yazımızda İnternetten Pırlanta Satın Alırken Nelere Dikkat Etmek Gerekir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Pırlanta almak için internet mağazalarını tercih edenlerin çok dikkatli olması gerekir. İnternet üzerinden pırlanta almak kolaylık sağlamasının yanı sıra bazı riskleri de beraberinde getirmektedir. İnternet üzerinden pırlanta almak isteyen kişilerin dikkatli olması gereken birçok konu bulunmaktadır.İNTERNETTEN PIRLANTA SATIN ALIRKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?

İnternetten Pırlanta Satın Alırken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanır;

  • Pırlantanın karatı
  • Pırlantanın berraklığı
  • Pırlantanın rengi
  • Pırlantanın kesimi

PIRLANTANIN KARATI NASIL OLMALIDIR?

Pırlantanın karatına dikkat etmek, pırlanta alırken dikkat edilmesi gereken ilk konulardan birisidir. Karat, pırlantanın ağırlığı anlamına gelmektedir. Hassas terazi ile ölçülebilen bu pırlanta kararı 0,02 karattan başlayarak 4,00 karata kadar çıkmaktadır. Karat büyüdükçe pırlantanın ücreti de artacaktır.

PIRLANTANIN BERRAKLİĞİ NASIL OLMALIDIR?

Pırlantanın berraklığına dikkat etmek, pırlanta alırken dikkat edilmesi gereken ilk konulardan birisidir. Bir pırlanta ne kadar büyük olursa olsun eğer berrak değilse çok kaliteli olduğu söylenemez. Berrak olmayan bir pırlantanın üzerinde lekeler varmış gibi görünür. Pırlantanın berraklık konusunda en değerli olanı “F” olarak tanımlanır. Bu değeri VVS1 – VVS2 – VS1 – VS2 takip eder.

PIRLANTANIN RENGİ NASIL OLMALIDIR?

Pırlantanın rengine dikkat etmek, pırlanta alırken dikkat edilmesi gereken ilk konulardan birisidir. Pırlantanın rengi, ne kadar kaliteli olduğunu göstermektedir. Pırlantada en iyi renk beyazdan başlar ve renkliye doğru devam eder. Pırlanta renk sıralamasında S – Z arası renkli, N – R arası renkli beyaz, K – M arası beyaz, G – J arası nadir beyaz ve F – E – D arası en beyaz (renksiz) olarak nitelendirilir.

PIRLANTANIN KESİMİ NASIL OLMALIDIR?

Pırlantanın kesimine dikkat etmek, pırlanta alırken dikkat edilmesi gereken ilk konulardan birisidir. Pırlantanın kesimi, kalitesi konusunda oldukça önemlidir. Kesimi ne kadar başarılı ise pırlanta o kadar büyük görünecektir. Doğru kesim ile bir pırlantanın 10 karat daha büyük görülmesi bile mümkündür. Pırlantada genel olarak yuvarlak kesim tercih edilmektedir.

İNTERNETTEN PIRLANTA ALINABİLECEK FİRMALAR HANGİLERİDİR?

İnternet üzerinden pırlanta almak isteyen kişilerin belirli firmaları tercih etmesi çok daha akıllıca olacaktır. Böylece pırlanta ile ilgili herhangi bir sorun yaşanmamış olacaktır. İnternetten pırlanta alınabilecek firmalar şu şekilde sıralanır;

  • Bluediamond Pırlanta
  • Lal Pırlanta
  • Pırlanta Merkezi
  • Ariş Pırlanta
  • Lizay Pırlanta

BLUEDİAMOND PIRLANTA İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ NASIL YAPILIR?

BlueDiamond Pırlanta, Türkiye’ nin en büyük pırlanta toptancılarından birisidir. Üretim konusunda da oldukça başarılı olan marka, oldukça geniş ürün yelpazesi ile müşterilerine hizmet vermektedir. BlueDiamond 0,001 – 20 karat arası model sunmaktadır.

LAL PIRLANTA İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ NASIL YAPILIR?

Lal Pırlanta, kadınların hayallerini süsleyen birbirinden güzel pırlanta modelleri sunan markalardan birisidir. Kaliteli işçilik, geniş ürün yelpazesi ile dikkat çeken marka pırlantayı farklı ürünler üzerinde sunmaktadır.

PIRLANTA MERKEZİ İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ NASIL YAPILIR?

Pırlanta Merkezi, internet üzerinden pırlanta alışverişi yapılabilecek güvenli adreslerden birisidir. Binlerce farklı ürün sunan site, pırlantayı hemen her üründe kullanmaktadır. 6 farklı kategoride pırlanta ürünü sunan marka, site üzerinden online siparişle çalışmaktadır.

ARİŞ PIRLANTA İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ NASIL YAPILIR?

Ariş Pırlanta, ülkemizde sertifikalı pırlanta satışı yapan en bilindik markalardan birisidir. 4C kuralı olarak bilinen tüm kurallara uygun ürünler sunmaktadır. Sitede her türlü üründe pırlanta kullanılmış ve satışa sunulmaktadır.

LİZAY PIRLANTA İNTERNETTEN ALIŞVERİŞ NASIL YAPILIR?

Lizay pırlanta, birbirinden farklı pırlanta modellerini internet sitesi üzerinden satan markalardan birisidir. Hemen her türlü üründe pırlanta kullanan marka, hızlı gönderim özelliği sayesinde kısa sürede siparişleri sahiplerine iletmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

81
794 Paylaşım, 81 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir