İnternetten Para Kazanma Yolları Garantili Yöntemler


69
674 Paylaşım, 69 points

İnternet sistemleri her ne kadar hayatımızın önemli bir parçası olmuş olsa da, günümüzde hala internetten para kazanma yolları hakkında çekingen davranan birçok insan bulunmaktadır. Oysaki aşağıdaki vereceğimiz yöntemleri kullanarak, internetten para kazanmak mümkündür. İnternetten para kazanma yöntemleri hakkında rehber niteliği taşıyan bu yazımızı sonuna kadar okumanızı ve size uygun olan kazanç yöntemlerinden herhangi birisini seçerek, para kazanmaya başlamanızı tavsiye ederiz.

İNTERNETTEN PARA KAZANMA YOLLARI

MAKALE YAZARAK PARA KAZANMAKSon yıllarda internetten para kazanmanın en fazla tercih edilen yollarından birisi olan makale yazarak para kazanmak, çeşitli konularda yazacağınız makaleleri web sitesi sahiplerine satarak gelir elde etmenize imkan tanımaktadır. Sitemiz üzerinde bulunan internetten makale yazarak para kazanmak başlıklı yazımızı okuyarak, makale yazarlığı yaparak nasıl para kazanabileceğinizin tüm detaylarını öğrenebilirsiniz.

Yazacağınız makalenin kalitesine göre, 300 kelimelik bir makaleden 3 ile 10 TL arasında para kazanmanız mümkündür. Aradaki farkı tamamen yazacağınız makalenin kalitesi belirlemekte olup, yazacağınız içeriklerde müşterinizin sizden beklediği talepleri tam olarak karşılamanız gerekir. Tam zamanlı olarak yapılması halinde yazım hızınız ve makale kalitenize göre aylık 2000 TL gelir elde edilmesi mümkün işlerden birisidir. Üstelik paranızı, iş teslimi yaptığınız aynı günde alabilirsiniz.

YOUTUBE İLE PARA KAZANMAK

Her ne kadar hala birçok insanın inanmadığı bir yöntem olsa da, Youtube’dan çok güzel paralar kazanabilmek mümkündür. Günümüzde ünlü olan Youtuberların, aylık kazançları yaklaşık olarak takipçi sayısına göre 5000 ile 20.000 TL arasında değişmektedir. Günümüz şartları düşünüldüğünde oldukça ciddi rakamlar olan bu paralar, Youtuberların gerçekten kazandığı rakamlardır. Bunun için Youtube üzerinde açacağınız bir kanal olması gerekmektedir.

Bu kanalda tamamen özgün, ilgi çekici videolar yayınlamanız gerekmektedir. Bu sayede özel reklamlar alabilir ya da videolarınızın içinde bulunan Google reklamlarına tıklanması halinde, ciddi gelirler elde edebilirsiniz. Tabii ki buradaki kazanç, tamamen sizin Youtube üzerinizde ünlü olup olmamanız da doğru orantılıdır. Ancak videolarınızın sıklıkla izlenmesi ve reklam gösteriminin artması, en azından size küçük de olsa ek gelir elde etme imkanı sunacaktır.

SOSYAL MEDYA FENOMENİ OLUN

Yine Youtube, Facebook ve Instagram gibi farklı sosyal medya mecralarında gerçek takipçi sayınızı fazla olması ve bu takipçiler tarafından sevilen bir kişilik olmanız, internetten para kazanma yolları arasında size oldukça avantajlı bir seçenek sunmaktadır. Bu sayede hesaplarınıza özel reklamlar alabilir ya da yapacağınız paylaşımlarla çeşitli satışlar yaparak, internetten para kazanabilirsiniz.

Sosyal medya fenomenlerinin birçoğu, markalar üzerine videolar çekerek ya da farklı yayınlar yaparak yayınladıkları her reklam için, oldukça dolgun reklam özetleri almaktadırlar.

Anket doldurarak internetten para kazanmak yine gerek masaüstü cihazlarınızdan ve gerekse mobil cihazlarınızdan, internet üzerinden anket doldurarak para kazanmanız mümkündür. Ancak internet üzerinde bulunan binlerce anket sitesinin önemli bir bölümü, iş sonunda ödemeleri gereken parayı ödemeyerek, sizi mağdur edebilirler. Bu nedenle aşağıda sunduğumuz güvenilir anket sitelerinden anket doldurarak, ek gelir elde etmeniz mümkündür. Aşağıda verdiğimiz siteler, bilinen ve ödeme yapan anket sitelerinden bazılarıdır. Siteleri en azından bir ay test ederek, ödemeyi yapıp yapmadıklarını daha rahat bir şekilde görebilirsiniz.

  • Lifepoints TR
  • Toluna TR
  • Panel Station TR
  • Marketagent TR
  • Clixsende

Her ne kadar bu sitelerin güvenilir olduğunu söylemiş olsak da, en doğru olanı deneme yanılma yöntemi ile test ederek en iyi siteyi bulmaya çalışmak en iyisi olacaktır. Yukarıda vermiş olduğumuz siteler üzerinden her ne kadar evinizi geçindirecek kadar para kazanmanız mümkün olmasa da, en azından cep harçlığınızı çıkararak faturalarınızı ödeyebilirsiniz.

WEB SİTESİ KURARAK İNTERNETTEN PARA KAZANMAK

İnternetten para kazanma yolları arasında yer alan web site kurulumu, birçok kişiye aylık asgari ücretin üzerinde kazanç sağlayan yöntemlerden birisidir. Şayet web sitesi kuracak bilgi ve birikime sahipseniz, firmalara web sitesi kurulumu yaparak da internetten para kazanabilirsiniz. Aslında aşırı bilgi gerektirmeyen bu para kazanma metodu, küçük bir araştırma ile yapabileceğiniz işlemlerden birisidir. Çünkü internet üzerinde bulunan birçok hazır tema ve yazılım sayesinde, basit bir kaç tıklamayla internet sitesi kurabilirsiniz.

Küçük tutarları karşılığında da gerekli ayarlamaları başkalarına yaptırarak siteyi tamamen hazır hale getirip, ilgili firmalara satışını yapabilirsiniz.

WEB SİTE AÇARAK REKLAMLARDAN PARA KAZANMA

İnternetten para kazanma yöntemleri arasındaki tavsiyelerimizden birisi de, kendi web sitenizi kurarak ya da kurdurarak bunun yönetimini sağlamak koşuluyla reklamlardan para kazanmaktır. Başta Google Adsense olmak üzere, farklı reklam platformlarının yanı sıra web sitenize özel reklamlarda alarak, para kazanmanız mümkündür. Bunun için belirli bir sürenin geçmesi gerekmekte olup, web sitenize yüzlerce yazı yazmanız ve her gün güncellemeniz gerekir. Reklam tıklamaları sonucunda elde edeceğiniz bir kazanç olması nedeniyle, web sitenize giren ziyaretçi sayısının fazla olması gerekir. Bunun için web sitenize bol bol içerik girmeli ve ziyaretçi sayınızı artırmalısınız.

Ortalama olarak ziyaretçi sayınız arttığında, aylık kazancınız 300 ile 3000 TL arasında değişebilir. Tabii ki bu tutarlardan daha azını ve hatta daha fazlasını kazanan kişilerde olmaktadır. Kazanç durumu, tamamen sizin çalışmanıza bağlı olarak değişkenlik gösteren bir faktördür.

SATIŞ ORTAKLIĞI YAPARAK İNTERNETTEN PARA KAZANMAK

İnternetten para kazanma yolları arasında tercih edebileceğiniz diğer bir yöntem ise, satış ortaklığı yaparak para kazanmaktır. Burada yapacağınız işlem oldukça basit olup, herhangi bir hizmetin ya da ürünün internet üzerinden çeşitli yollarla satışının yapılmasını kapsamaktadır. Örneğin bir arkadaşlık sitesinden alacağınız satış ortaklığı linkini sosyal medya hesaplarınızı paylaşabilir ve bu link üzerinden arkadaşlık sitesine üye olup Gold üyelik satın alan kişilerden, size kar payı verilebilir.

Bunun dışında web sitesi satışı yaparak, satış ortaklığı şeklinde gelir elde edebilirsiniz. Kısacası aklınıza gelebilecek internet üzerinden satılabilecek her şeyi satarak, arada komisyoncu görevi görebilirsiniz. Yapacağınız işe ve performansınıza göre, çeşitli tutarlarda paralar kazanmak mümkündür.

DOMAİN TİCARETİ YAPMAK

İnternet üzerinden hayatınızı değiştirebilecek niteliklerde para kazanmanıza fırsat veren önemli bir yöntemi, negatif.net okulları için paylaşıyoruz. Bu yöntem belki de kiminizin hiç duymadığı bir yöntem olup, internet sitesi ismi yani güzel domainler bulup, bulduğunuz bu domainleri kendi adınıza kayıt ettirerek satışını yapmaktır. Ancak çok büyük paralar kazanabilmek için, iyice düşünüp araştırma yapmanız gerekmektedir. Yıllığına ortalama 50 TL ödeyeceğiniz bu domainleri, çok kaliteli bir domain bulmanız halinde 100 bin lira üzerinde bir rakama dahi satmak mümkündür. Daha az tercih edilebilecek domainleri ise, aldığınız tutarın birkaç katına satabilirsiniz. Örneğin haberler.com gibi bir domain bulmuş olsaydınız, bu domaini belki de 500 bin TL’ye satabilirdiniz. Domain alırken ise ödeyeceğiniz yıllık tutar, yaklaşık olarak 50 TL olmaktadır. Bir yıl içerisinde domaini satamamanız halinde, tekrar 50 TL gibi bir rakamla, süresini 1 yıl daha uzatabilirsiniz.

ONLİNE TERCÜMANLIK YAPMAK

Farklı yabancı dillere hakim olan insanların internetten para kazanma yöntemleri arasında yer alan çeviri yapmak, yapacağınız işe göre güzel kazançlar elde etmenizi sağlayabilir. Özellikle yeminli tercümanların çeviri için çok yüksek fiyatları vermesi, bu konuda şansınızı daha fazla artırmaktadır. Bunun yanı sıra bildiğiniz yabancı dil üzerinden makaleler yazmak ve satışını yapmakta, yine iyi bir gelir elde etmenizi sağlayabilecek yollardan birisidir.

E-KİTAP YAZMAK

İnternetten para kazanmanın yolları arasında yapabileceğiniz işlerden birisi de, maliyetsiz bir şekilde e-kitaplar hazırlayarak, bunların satışını sağlamaktır. Küçük bir zaman dilimi gerektiriyor olsa da, hiç maliyetinin olmaması ve insanların dikkatini çekebilecek konularda e-kitaplar hazırlamak, gelir elde etmenize neden olacak işlerden birisidir.

WEB TASARIMI YAPARAK PARA KAZANMAK

Eğer ki web tasarımı işlerinden anlıyorsanız, web tasarımı yaparak evinizden para kazanmanız mümkündür. İnternet sitesi sahiplerine sunacağınız web tasarım hizmetleri ile, aylık 500 ile 5 bin TL arasında para kazanabilirsiniz. Yine bu tutarda tamamen yapacağınız tasarımın niteliklerine ve alacağınız iş potansiyeline göre, değişiklik göstermektedir.

UYGULAMA YAPMAK

Uygulama hazırlayacak bilgi ve birikime sahipseniz, cep telefonları ve bilgisayarlar için uygulamalar yaparak satışa sunabilirsiniz. Her ne kadar zor bir yöntem olarak görülse de, uygulama hazırlamak bilgi ve birikimi olan kişiler için zannedildiği gibi zor bir işlem değildir.

 

SANAL ASİSTANLIK YAPMAK

Sanal asistanlık yapmak da, internetten para kazanma yöntemleri arasında yer almaya başlamıştır. Özellikle son yıllarda fazla tercih edilen sanal asistanlık, firma yöneticilerinin asistanlık maliyetlerini en aza indirmek için tercih ettiği yöntemlerden birisidir. Siz de sanal asistanlık yaparak, internetten para kazanabilirsiniz.

LİNK KISALTARAK GELİR ELDE ETMEK

Son yılların modası olan link kısaltma servisleri üzerinden, link kısaltarak gelir elde edebilirsiniz. Serviste bulunan linklerin çeşitli mecralarda paylaşılması ve insanların linklere ulaşabilmek için yayınlanan reklamı görmesiyle, para kazanmaya başlayabilirsiniz. İlk çıktığı seneler oldukça popüler olan bu yöntem, günümüzde fazla getirisi olmasa da cep harçlığınızı çıkarmanızı sağlayabilecek yöntemlerden birisidir. Ayrıca kaliteli ve sağlam ödemesi bulunan link kısaltma siteleri hakkında da, araştırma yapmanız yararınıza olacaktır.

OYUN OYNAYARAK PARA KAZANMAK

Farklı oyun platformlarında oynadığınız oyunlar sonucunda elde edilen ödülleri ve karakterleri satarak, para kazanabilirsiniz. Eğer iyi bir oyuncuysanız, karakter satışı sonrasında iyi gelirler elde etmeniz mümkündür. Bunun için herkes tarafından bilinen oyunları tercih ederek, satışlarınızı daha hızlı bir şekilde yapabilirsiniz.

FACEBOOK REKLAMLARI İLE PARA KAZANMA

Facebook reklam yönetimi konusunda araştırma yaparak detaylı bilgi sahibi olup, Facebook’tan nasıl reklam verileceğini ve hedef kitleye nasıl ulaşılacağını bilmeyen kişilere reklam danışmanlığı hizmeti vererek para kazanabilirsiniz.

SOSYAL MEDYA DANIŞMANLIĞI VE YÖNETİMİ

Kişi ya da firmaların sosyal medya hesaplarını ya da sayfalarını yöneterek ve güncel tutarak, vereceğiniz bu hizmet karşılığında ücret alabilirsiniz. Yapacağınız çalışmanın boyutuna göre, bu işten de güzel gelirler elde etmek mümkündür. Her ne kadar çok üst düzey bir gelire sahip olmayacak olsanız da, birden fazla kişi ya da firmanın sosyal medya hesaplarını yöneterek toplamda evinizi geçindirecek kadar para kazanabilirsiniz.

REKLAM ANİMASYONLARI VE VİDEOLARI HAZIRLAYARAK PARA KAZANMA

İyi bir oyuncu yeteneğine ve diksiyona sahipseniz, reklam videoları hazırlayarak para kazanmanız mümkündür. Ayrıca reklam animasyonları da, size kazandıracak seçenekler arasındadır. Bunları yapabilmek için kaliteli bir video kayıt cihazı, mikrofon ve donanımlı bir bilgisayarınızın olması gerekmektedir. Videolarda şık ve reklam içeriğine uygun giyinmeye özen göstermeniz gerekmektedir. Bu işte müşteri bulmak için başta bionluk.com olmak üzere, farklı platformlar üzerinden üyelikler açabilirsiniz. Reklam animasyonları ve videoları hakkında örnekler görmek için, bionluk sitesine göz atabilirsiniz.

ÖNEMLİ UYARI

İnternetten para kazanma yolları hakkında verdiğimiz bu bilgiler, internetten kimisi az ve kimisi çok gerçek para kazanma yöntemleridir. Ancak internet üzerinden birçok insan aynı zamanda dolandırılmaktadır. Bu nedenle size para kazandıracağını söyleyerek sizden para isteyen kişilere, kesinlikle inanmayınız. Ayrıca internetten para kazanma yöntemleri için tavsiye ettiğimiz yöntemleri uygularken, karşınızdaki kişi ya da web sitelerinin ödeme yapıp yapmadığı konusunda da, internetten ön araştırma yapmanızı kesinlikle tavsiye ederiz.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

69
674 Paylaşım, 69 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
111
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir