İnternetten Altın Alınır Mı? Altın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler


90
884 Paylaşım, 90 points

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte artan düğün sezonlarında en fazla satışı yapılan ürünlerden birisi altın olur. Hem düğün hediyesi olarak hem de yatırım amacıyla altın alanlar, artık bu alımlarını internet üzerinden gerçekleştirmektedir. Bu yazımızda İnternetten Altın Alınır Mı sorusuna cevap verirken Altın Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler hakkında bilgi vereceğiz.

Altın hem yatırım amaçlı hem de hediye olarak sıklıkla alınan ürünlerin başında gelmektedir. İnsanlar için vazgeçilmez olan altın, her zaman kazandırdığı için de tercih edilir. Günümüzde hemen her üründe olduğu gibi altın alımlarında da internet tercih edilmektedir.İNTERNETTEN ALTIN ALINIR MI?

İnternetten altın alımlarının hız kazandığı son dönemlerde internet üzerinden yapılan bu işlemin ne kadar güvenilir olduğu da sorulmaya başladı. Yıllardır kuyumcular üzerinden bakarak, inceleyerek yapılan altın alımı artık hiç görmeden ve bilgi sahibi olamadan internet üzerinden yapılabiliyor.

İnternetten altın alımının artış göstermesinin ardından İnternetten Altın Alınır Mı sorusu sıklıkla duyulmaya başladı. İnternetten altın alımı son dönemde oldukça tercih ediliyor. İnternet üzerinden altın satın almak herhangi bir sorun teşkil etmiyor eğer ki bu alım bilindik adreslerden yapılıyorsa.

İNTERNETTEN ALTIN NERELERDEN ALINMALIDIR?

İnternet üzerinden de altın almak mümkündür. Bu herhangi bir sıkıntıya neden olmamakla birlikte dolandırılma ihtimaline karşılık her zaman bilindik yerlerden altın alışverişi yapmak gerekmektedir. İnternetten altın nerelerden alınmalıdır sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür;

  • E – ticaret sitelerinden altın almak
  • Bankaların altın hesabı üzerinden altın almak

E – TİCARET SİTELERİNDEN NASIL ALTIN ALINIR?

E – ticaret sitelerinden nasıl altın alınır sorusuna şöyle cevap verilebilir; e – ticaret siteleri günümüzde hemen her türlü ürünün satışını gerçekleştirmektedir. Bunların arasında altın da yer alır. E – ticaret sitelerinden altın almak isteyenlerin özellikle kuyumcuların internet sitelerini tercih etmesi gerekir.

İnternetten altın satın alırken sorun yaşamamak için özellikle bilindik kuyumcu markalarına ait resmi internet siteleri kullanılmalıdır. Bilinmedik siteler üzerinden yapılan altın alışverişlerinde dolandırıcıların hedefi olmak çok daha kolay olacaktır.

BANKALARIN ALTIN HESABI ÜZERİNDEN NASIL ALTIN ALINIR?

Bankaların altın hesabı üzerinden nasıl altın alınır sorusuna şöyle cevap verilebilir; bankalar normal hesaplar ile birlikte müşterilerine altın hesapları da sunmaktadır. Banka altın hesapları altının yükselişi ve düşüşüne göre şekil alabilir. Bu sayede bankaların altın hesapları üzerinden çok kolay altın alınabilmektedir.

Bankaların altın hesapları altın bozdurmak için de doğru adresler arasındadır. Altın fiyatlarının çok yükselmesi durumunda bankanın internet sitesi üzerinden altınları hemen bozdurmak ve kara geçmek mümkün olacaktır.

İNTERNETTEN ALTIN ALIRKEN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENLER NELERDİR?

İnternetten Altın Alırken Dikkat Edilmesi Gereken birçok nokta bulunmaktadır. Bu konulara dikkat ederek sıkıntısız şekilde altın almak mümkün hale gelecektir. İnternetten altın alırken dikkat edilmesi gerekenler şu şekilde sıralanır;

  • İnternetten altın alırken en güvenilir e ticaret sitelerinden alışveriş yapmaya özen gösterilmelidir. Bu firmalar üzerinden kolayca iade yapabilir, değiştirebilir ve ürün iadesi sonrasında parayı en güvenli şekilde geri almak mümkün olacaktır.
  • İnternet üzerinden altın alırken TSE belgesi olmasına dikkat edilmelidir.
  • İnternetten alın alırken e ticaret sitelerindeki kuyumcuların ya da ithalatçıların patent damgasına mutlaka bakılmalıdır.
  • Satın işlemi sonrasında faturanın alındığına mutlaka emin olunmalıdır.
  • Satın alınan altının 18,20 ve 24 ayar olup olmadığına dikkat edilmelidir. Çünkü işçilik ve ayara göre altının fiyatları değişmektedir.
  • Kullanmak için alınan altının işçilik ve ayar durumu düşük olabilir ancak yatırım yapmak isteniyorsa hem işçilik hem de ayar değerinin yüksek olmasına özen göstermek gerekir.
  • Kuyumcu ya da internetten altın satın alırken, eğer bilinen bir yer varsa öncelikle o yerlerden alım yapmaya özen gösterilmelidir.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

90
884 Paylaşım, 90 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir