İnternetinizi Hızlandıracak En İyi 6 Yöntem


62
604 Paylaşım, 62 points

İnternetin yavaş olması, hiçbir işlemin kolay yapılamaması ve ardından yaşanan sinir bozukluğu demektir. Tüm internet kullanıcıları internet hızlarının yüksek olmasını ve kolay bağlantı sağlamayı isterler. Yavaşlamış bir interneti hızlandırmak için de bazı yöntemleri kullanmak mümkündür. Bu yazımızda İnternetinizi Hızlandıracak En İyi 6 Yöntem hakkında bilgi vereceğiz.

Günümüzde film izlemek, ders çalışmak, oyun oynamak, araştırma yağmak gibi birçok iş için internet kullanılmaktadır. İnternet bağlantısında oluşan bir aksaklık ya da yavaşlama, tüm işlerin durmasına neden olacaktır.İNTERNETİNİZİ HIZLANDIRACAK EN İYİ 6 YÖNTEM HANGİLERİDİR?

İnternetinizi Hızlandıracak En İyi 6 Yöntem şu şekilde sıralanır;

  • Modemi doğru konumda yerleştirmek
  • Modemin yanında sinyali engelleyen cihaz bulundurmamak
  • Wifi şifresini sık sık değiştirmek
  • Wifi kanalını değiştirmek
  • Kullanılmayan uygulama ve pencereleri kapatmak
  • Modemi yeniden başlatmak

İNTERNETİ HIZLANDIRMAK İÇİN MODEMİ DOĞRU KONUMDA YERLEŞTİRMEK

İnterneti hızlandırmak için modemi doğru konumda yerleştirmek gerekir. Modemin nerede olduğu çok önemli gibi görünmese de internet hızını en çok etkileyen faktörlerin başında gelmektedir. Modemin yerde olması, internetin daha az çekmesi anlamına gelmektedir. Modemden iyi şekilde verim alabilmek için evin orta kısmına ve yüksek bir yere koymak doğru olacaktır. Böylece evin her yerinden modem sinyallerine çok daha kolay ulaşmak mümkün olacaktır.

İNTERNETİ HIZLANDIRMAK İÇİN MODEMİN YANINDA SİNYAL ENGELLEYEN CİHAZ BULUNDURMAMAK

İnterneti hızlandırmak için modemin yanında sinyal engelleyen cihaz bulundurmamak gerekir. Modem cihazının yakınında mikrodalga fırın, telsiz telefon ya da led ışık gibi cihazların asla bulunmaması gerekir. Bu tür cihazlar, modemin sinyal dalgalarının örtülmesine neden olur. Modemin dolap ya da kutu gibi bir alana konması da sinyallerin engellenmesine neden olmaktadır.

İNTERNETİ HIZLANDIRMAK İÇİN WİFİ ŞİFRESİNİ SIK SIK DEĞİŞTİRMEK

İnterneti hızlandırmak için Wifi şifresini sık sık değiştirmek gerekir. Kullanıcının Wifi şifresi korumalı değilse ağa herkes kolaylıkla giriş yapacaktır. Wifi şifresinin kolay bulunmaması ve başkaları tarafından kullanılmaması için zor ve karmaşık bir şifre kullanmak doğru olacaktır. Wifi şifresini sık sık değiştirmek de güvenlik açısından önemlidir.

İNTERNETİ HIZLANDIRMAK İÇİN WİFİ KANALINI DEĞİŞTİRMEK

İnterneti hızlandırmak için Wifi kanalını değiştirmek gerekir. İnternetin komular ile ortak şekilde kullanılması, Wifi kanallarının çakışma ihtimalini artırmaktadır. Bu çakışma durumunde internet hızı oldukça düşecektir. İnternetin yavaşlamaması için ağı Networj Analyzer Lite ve Wifi Analyzer gibi uygulamalarda analis ettirmek ve kullanılmayan bir kanalı seçmek daha akıllıca olacaktır.

İNTERNETİ HIZLANDIRMAK İÇİN KULLANILMAYAN UYGULAMALARI VE PENCERELERİ KAPATMAK

İnterneti hızlandırmak için kullanılmayan uygulamaları ve pencereleri kapatmak gerekir. Cihazın arka planında çalışan uygulamalar, internetin hızını oldukça etkilemektedir. Özellikle sohbet uygulamaları, Steam ve Discord gibi uygulamalar nedeniyle internet çok yavaşlamaktadır. Bu tür uygulamaları ya da kullanılmayan pencereleri kapatarak kısa sürede internetin hızlanması sağlanabilir.

İnterneti Hızlandırmak İçin Modemi Yeniden Başlatmak

İnterneti hızlandırmak için modemi yeniden başlatmak gerekir. İnterneti hızlandırmak için yapılabilecek ilk yöntem aslında modemi kapatmaktır. Modemi kapatarak yeniden açmak, modem hafızasının silinmesi ve yeniden güncellenmesini sağlamaktadır. Problemi kısa sürede çözmenin yolu olarak gösterilebilecek olan bu yöntem sayesinde internet kolaylıkla ve kısa sürede hızlandırılacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

62
604 Paylaşım, 62 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
60
Şaşkın
Başarısız Başarısız
24
Başarısız
Komik Komik
12
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
60
Helal Olsun!
lol lol
96
lol
Aşk Aşk
84
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
60
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
24
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir