İnternet Üzerinden Sigorta Yaptırmanın Riskleri Nelerdir?


75
734 Paylaşım, 75 points

Son dönemde her konuda olduğu gibi sigorta yaptırma konusunda da birçok kişi interneti tercih ediyor. Evinden çıkmak zorunda kalmayan vatandaşlar, sigorta yaptırma işlemini de internet üzerinden gerçekleştiriyor. Peki, internet üzerinden sigorta yaptırmak güvenli mi? Bu yazımızda İnternet Üzerinden Sigorta Yaptırmanın Riskleri Nelerdir? Sorusuna cevap vereceğiz.

İnternet üzerinden sigorta yaptıranların sayısı her geçen gün artıyor. Corona virüs salgını nedeniyle evinden çıkmak istemeyen ancak sigorta yaptıracak olan birçok vatandaş, işlemlerini internet üzerinden yaptırmayı daha doğru buluyor.İNTERNET SİGORTASI NEDİR?

İnternet sigortası, sigorta yaptırmak isteyen vatandaşlara tüm sigorta tekliflerinin tek bir alan üzerinden sunulduğu ve işlerinin kolaylaştırıldığı bir ortamdır. İnternet üzerinden sigorta yaptıran kullanıcılar, işlemlerini çok daha kısa sürede gerçekleştirmenin yanı sıra çok daha dikkatli de olmalıdır.

İnternet üzerinden sigorta yaptırırken dikkat edilmesi gereken birçok nokta bulunmaktadır. Bu noktalara dikkat ederek sigorta işlemlerini kısa sürede güvenle gerçekleştirmek mümkün olacaktır.

İNTERNET ÜZERİNDEN SİGORTA NASIL YAPTIRILIR?

İnternet üzerinden sigorta nasıl yaptırılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; bir kişi internet üzerinden sigorta yaptırmaya karar vermişse öncelikle internet üzerinden hizmet veren sigorta şirketlerini araştırmalıdır.

Sigorta şirketlerinin hepsi, birbirinden farklı özelliklere sahip avantajlı seçenekler sunmaktadır. Bu seçenekler arasından tercih yapma hakkına sahip olan tüketiciler, sigorta yaptırırken doğru ve güvenilir firmaları seçmek zorundadır. Aksi halde can sıkıcı durumlarla karşılaşmak mümkün olacaktır.

İNTERNET ÜZERİNDEN SİGORTA YAPTIRMANIN RİSKLERİ NELERDİR?

İnternet Üzerinden Sigorta Yaptırmanın Riskleri Nelerdir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • İnternet üzerinden sigorta yaptırırken fiyat araştırması mutlaka yapılmalıdır. Sigorta şirketlerinin farklı fiyatlara aynı hizmeti verdiği unutulmamalıdır.
  • İnternet üzerinden sigorta yaptırırken en ucuz fiyatlı olan sigortayı seçmek de çok doğru değildir. Ucuz olması, sigortanın çok kapsamlı olmasını engelleyebilir. Bu nedenle öncelikle sigortanın hangi teminatları kapsadığına bakmak daha doğru olacaktır.
  • İnternet üzerinden sigorta yaptırırken sigorta poliçesinin tüm şartları tek tek incelenmelidir. İncelenmemiş bir sigorta poliçesi, ilerleyen dönemlerde en ihtiyaç duyulan zamanlarda işe yaramaz bir hale gelebilir.
  • İnternet üzerinden sigorta yaptırırken, tercih edilen firma ve sigortanın ne kadar geniş ve uzun vadeli hizmet verdiğine dikkat etmek gerekir. Firmanın müşteri memnuniyeti, bu konuda yeni tüketicilere oldukça fazla yardımda bulunacaktır.

  • İnternet üzerinden sigorta yaptırmadan önce daha önce yaptırılmış olan sigortanın poliçesi dikkatle incelenmelidir. Sigorta poliçesinin hangi ürün içeriklerine sahip olduğu, kapsadıkları ve ne kadar prim ödendiği incelenerek yeni poliçe ile mutlaka kıyaslanmalıdır. Böylece artılar ve eksileri daha kolay görmek mümkün olacaktır.
  • İnternet üzerinden sigorta yaptırırken aynı oranda hizmet veren ve müşteri memnuniyeti yüksel olan tüm sigorta şirketleri karşılaştırılmalıdır. Aynı hizmete en iyi fiyatı veren firma, doğru firma olarak tercih edilebilecektir.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

75
734 Paylaşım, 75 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir