İnternet Olmadan Whatsapp Kullanmanın Yolu Nedir? Whatsapp İnternetsiz Nasıl Kullanılır?


103
1.1k Paylaşım, 103 points

Whatsapp kullanımı son yıllarda giderek artmaya başladı. Milyarlarca kişinin kullandığı bu uygulama için internet bağlantısı gerekiyor. Ancak son günlerde yapılan bazı ayarlamalar sonucunda Whatsapp artık internet olmadan da kullanılabilir hale geldi. Bu yazımızda internet olmadan WhatsApp nasıl kullanılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Whatsapp, sürekli kendisini yenileyen ve kullanıcıların taleplerine göre özellikler ekleyen bir uygulama. Bu nedenle de her geçen gün daha fazla kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Anlık mesajlaşma uygulamaları arasında en iyisi diyebileceğimiz Whatsapp, özellikle son getirdiği özellik ile kullanıcılarını hem çok şaşırttı hem de çok mutlu etti.WHATSAPP ARTIK İNTERNET OLMADAN DA KULLANILABİLECEK

Whatsapp, son aylarda gündeminde olan bir konuyu sonunda resmen imza atarak karara bağladı. Karar kapsamında Whatsapp artık internetsiz olarak da kullanılabilecek. Bugüne kadar ki Whatsapp kullanımında mesajlaşmak, mesaj göndermek ve almak için mutlaka internet bağlantısı gerekiyordu. İnterneti olmayan kişiler, Whatsapp mesajı alamıyor ve gönderemiyordu.

WHATSAPP İNTERNETSİZ NASIL KULLANILIR?

Whatsapp internetsiz kullanım için bazı ayarlamalar yapmak gerekiyor. Whatsapp ayarlama ile internetsiz kullanım hakkı sadece Android telefon kullanıcılarına veriliyor. Whatsapp internetsiz kullanım ayarları için şu adımları takip etmek gerekiyor;

  • Birinci Adım

Android cihazlarda önce Ayarlar menüsüne girilir

  • İkinci Adım

Ayarlar menüsü açıldıktan sonra ayarlar – bağlantılar – mobil ağlar sıralamasını izlemek gerekir

  • Üçüncü Adım

Mobil ağlar bölümünden Erişim Noktası Adları yazan seçeneğe tıklanır

  • Dördüncü Bölüm

Erişim noktası adları bölümünde ekranın sağ üst bölümünde yer alan ‘Ekle’ sekmesine basılır

  • Beşinci Adım

Açılan ekranda yer alan ekrana şu bilgiler doldurulur;

İsim: Whatsapp APN: İnternet Proxy: 127.0.0.01 Bağlantı Noktası: 8080

  • Altıncı Adım

Bu işlemin ardından profil kaydedilir ve Erişim Noktası Adları bölümünden Whatsapp seçilir

Whatsapp’ı internetsiz kullanmaya başlayan kullanıcıların telefonları 4G bağlantısında kalmaya devam edecek. Ancak GSM operatörleri internet harcamasını bu ayardan sonra kullanıcılarına yansıtmayacak. Kısaca söylemek gerekirse, ayar yapan Whatsapp kullanıcıları, internet işleyen kullanımları için ücret ödemek zorunda kalmayacak.

WHATSAPP İNTERNETSİZ KULLANIM HANGİ İŞLETİM SİSTEMİNDE GEÇERLİDİR?

Whatsapp’ı internetsiz kullanmak isteyen kullanıcıların sahip oldukları cep telefonu, ayarları yapabilmeleri konusunda önemli. Whatsapp, internetsiz kullanım özelliğini şu an için sadece Android işletim sistemli telefon kullananlara sunacak. İOS işletim sistemi kullanıcıları ise henüz bu düzenlemeden faydalanamıyor. Bunun nedeni ise İOS işletim sistemli telefonlarda ayarlar bölümünün çok kısıtlı olması ve buna bağlı olarak Proxy ve port değişimlerinin yapılamaması olarak gösteriliyor.

WHATSAPP İNTERNETSİZ KULLANIM ÖZELLİĞİ NE ZAMAN BAŞLAYACAK?

Whatsapp kullanıcılarının bu uygulamayı internetsiz kullanmaya başlaması için biraz daha beklemesi gerekiyor. Whatsapp cephesinden yapılan açıklamada, yeni düzenleme sonrası getirilen bu özelliğin 2020 yılında kullanıma başlayacağı belirtildi. Buna göre Android sistemli Whatsapp kullanıcıları 2020 yılından itibaren internetsiz uygulama kullanma hakkına sahip olacak.

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

103
1.1k Paylaşım, 103 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
55
Şaşkın
Başarısız Başarısız
183
Başarısız
Komik Komik
122
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
78
lol
Aşk Aşk
71
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
47
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
137
Kazandım!
Pinar

4 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir