Instagram’dan Web Siteme Ziyaretçi Nasıl Çekebilirim?


72
704 Paylaşım, 72 points

Instagram kullanıcıları, sosyal medya hesaplarından ürün tanıtımı yapmanın yanı sıra açtıkları web sitelerine de ziyaretçi çekme şansına sahiptir. Bir Instagram kullanıcısının web sitesine ziyaretçi çekmesi için bazı işlemler yapması gerekir. Bu yazımızda Instagram’ dan Web Siteme Ziyaretçi Nasıl Çekebilirim sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram, en işlevsel sosyal medya platformlarından birisidir. E – ticaret sitesine sahip olanlar, Instagram üzerinden hem ürünlerini tanıtabilme hem de web sitesine ziyaretçi çekme şansına sahip olmaktadır.INSTAGRAM’ DAN WEB SİTEME ZİYARETÇİ NASIL ÇEKEBİLİRİM?

Instagram kullanıcıları, sosyal medya platformu üzerinden müşterilerine ürün satışı gerçekleştirebilir. Günümüzde birçok firma, bu platform üzerinden oldukça iyi satış yapmaktadır. Bunun yanı sıra web sitesi üzerinden de satışları artırmak ya da herhangi bir amaçla açılmış olan web sitesine ziyaretçi toplamak da oldukça kolaydır.

Instagram üzerinden web sitesine ziyaretçi çekmek için bazı adımlara dikkat etmek gerekir. Instagram kullanıcıları, platform üzerinden kolaylıkla sitelerindeki ziyaretçi sayısını artırabilirler. Instagram’ dan Web Siteme Ziyaretçi Nasıl Çekebilirim sorusunun cevabı şu şekilde verilebilir;

  • Instagram profiline web sitesinin linkini eklemek
  • Paylaşımlarda Call to Action kullanmak
  • Görsel açıklamalarına web sitesi bağlantısı eklemek
  • Videolara URL yerleştirme
  • Instagram reklamlarından yararlanma

INSTAGRAM PROFİLİNE WEB SİTESİNİN LİNKİNİ EKLEMEK

Instagram profiline web sitesinin linkini eklemek, kullanılabilecek ilk yöntemdir. Instagram kullanıcıları, profillerinin hakkımızda bölümüne sahip oldukları web sitesinin linkini mutlaka eklemelidir.  Bu sayede kişinin Instagram profiline girenler web sitesinin linkini ilk bakışta görerek ziyaret etme şansına sahip olacaktır. Bu yöntemle web sitesinin ziyaretçi sayısı kolaylıkla artırmak mümkündür.

PAYLAŞIMLARDA CALL TO ACTİON KULLANMAK

Paylaşımlarda Call to Action kullanmak, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Call to Action, diğer adı ile “eyleme çağrı ifadeleri kullanma” anlamına gelir. Instagram kullanıcıları çağrı ifadeleri kullanarak web sitelerinin linkine yönlendirme gerçekleştirebilir.

GÖRSEL AÇIKLAMALARINA WEB SİTESİ BAĞLANTISINI EKLEMEK

Görsel açıklamalarına web sitesi bağlantısını eklemek, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Instagram kullanıcısı, gönderilerinin altına web sitesinin bağlantısını ekleyebilir. Bu linkin kısa olması oldukça önemlidir. Çünkü mobil kullanıcılar linki tam olarak görmekte ve kullanmakta zorlanabilir. Bu nedenle görsel açıklamalarına web sitesi bağlantısı ekleneceği zaman link kısaltma servisleri üzerinden site linkini kısaltmaları doğru olacaktır.

VİDEOLARA URL YERLEŞTİRME

Videolara URL yerleştirme, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Instagram üzerinden sık sık video paylaşımı yapan hesap sahipleri, bu videolara kendi web sitelerinin URL’sini de ekleyerek web sitelerinin ziyaretçi sayısını kolaylıkla artırabilir. Videoların montaj ve kurgu aşamasında linkin yerleştirilmesi, takipçilerin internet sitesine çok daha kolay ulaşmasını sağlayacaktır.

INSTAGRAM REKLAMLARINDAN YARARLANMA

Instagram reklamlarından yararlanma, kullanılabilecek yöntemlerden birisidir. Web sitesine ücretsiz ziyaretçi çekmek isteyenler yukarıda saydığımız yöntemleri tercih edebilir. Bunun yanı sıra ücretli olarak da web sitesine ziyaretçi çekmek isteyenler, Instagram reklamlarından yararlanabilir. Instagram üzerinden çok sayıda reklam modeli sunulmaktadır. Bu reklamlar sayesinde tüm Instagram kullanıcıları web sitelerinin reklamını vererek daha fazla ziyaretçi kazanma şansına sahip olurlar.

Instagram uygulaması, kullanıcılarına ücretli reklam vermekle birlikte henüz link yönlendirmelerine izin vermemektedir. Instagram kullanıcıları reklam olarak web sitelerini paylaşmanın yanı sıra henüz web sitelerine ulaşım imkanına sahip değildir. Instagram’ın dışarıya link yönlendirmesine izin vermesi durumunda bu yöntemi kullanan web sitesi sahibi kısa sürede artış gösterecektir.

INSTAGRAM ÜZERİNDEN GELEN ZİYARETÇİ SAYISI NASIL BELİRLENİR?

Instagram kullanıcıları yukarıdaki yöntemleri kullanarak web sitelerine ziyaretçi çekebilirler. Bir Instagram kullanıcısı platform üzerinden gelen ziyaretçi sayısını belirleme şansına da sahiptir. Bunun için pazarlama sonuçlarına bakmak gerekir. Instagram üzerinden web sitesine ziyaretçi çekilmesinin ardından ziyaretçi sayısında artış sağlanmış ise bu yöntemin işe yaradığı düşünülebilir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

72
704 Paylaşım, 72 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
12
Şaşkın
Başarısız Başarısız
96
Başarısız
Komik Komik
84
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
12
Helal Olsun!
lol lol
48
lol
Aşk Aşk
36
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
12
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
96
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir