Instagram’dan Para Kazanma Stratejileri Garanti İpuçları


73
714 Paylaşım, 73 points

Yayın hayatına ilk başladığı sıralarda sadece fotoğraf ağırlıklı bir sosyal paylaşım sitesi teması işlenmiş olsa da, gelinen son aşamada 15 saniyeye kadar video yayınlanmasına izin vermektedir. Instagram’dan para kazanmaya yönelik stratejiler ve ipuçları isteyenlere özel olarak hazırladığımız bu içerik, aynı zamanda Instagram’dan nasıl para kazanılır? Sorusuna da cevap niteliği taşımaktadır.

Instagram’dan Para Kazanmak İçin Ne Yapmalıyım?

Günümüzde neredeyse tüm sosyal ağlar, kullanıcılarına farklı yollarla para kazandırmaktadır. Tamamen yasal olan yöntemlerle para kazanabileceğiniz Instagram’da, bu sosyal ağlardan birisidir. Instagram video sürelerinin artırılması ile birlikte daha iyi bir pazarlama ortamı sunmaya başlamıştır. Instagram’dan nasıl para kazanılır? Sorusuna, öncelikle uygulamanız gereken yöntemlerle cevap verelim. Yani hesabınızın Instagram’dan para kazanmak için hazır hale getirilmesi, buradaki en önemli unsurlardan birisidir.

  • Takipçi Sayınızı Artırın!

Şayet Instagram’dan ürün ya da hizmet satışının etkili olmasını istiyorsanız, öncelikli olarak takipçi sayınızı arttırmanız gerekmektedir. Takipçi sayınızın artması uzun vadede reklam maliyetlerini düşüreceği gibi, çok daha fazla satış yaparak daha iyi gelir elde edebilmenin de en iyi yollarından birisidir. Aşağıda takipçi sayınızı artırmak için, sizlere bir takım tavsiyelerde bulunduk.1- Öncelikle doğru hedef kitleye ulaşmak için, hedef kitlenize yönelik dolaylı paylaşımlar yapın. Örneğin bal satmayı hedefliyorsanız, ilk hedefiniz satış paylaşımları yapmak değil, örneğin arıların nasıl bal yaptığına dair ilginç bir video paylaşabilirsiniz. Öncelikle insanların dikkatini bu şekilde çekip takipçi sayınızı artırarak, sonrasında satış için paylaşımlar yapmak daha doğru olacaktır. Yani ilk hedef, takipçi sayısının doğru hedef kitle ile artırılması olmalıdır.

2- Her gönderinizde mutlaka, hedef kitlenize doğrudan alakalı etiketlerin yanı sıra, dolaylı yoldan alakalı olan etiketlerle gönderinizi süsleyin nota Instagram’daki etiket kavramı, insanların sizi bulması için en etkili yöntemlerden birisidir. Örneğin Kayseri’de doğal bal satıyorsanız, bulunduğunuz şehrin yanı sıra o şehrin bilindik yerlerini etiketlere dahil etmeniz, size müşteri olarak dönebilecek kişilere daha rahat ulaşmanızı sağlayacaktır. Bu sayede insanlar gönderilerinizi daha rahat bulabilir ve sizi takip etmeye başlayabilir.

3- Instagram’dan para kazanmak istiyorsanız bir görür gönderilerinizde mutlaka ilginç şeyler paylaşmayı ihmal etmeyin. Diğer insanların da beğenip paylaşabileceği içerikler oluşturmak, takipçi sayınızı artırarak daha fazla satış yapmanıza imkan tanıyacaktır.

4- Yaptığınız gönderilere yorum ya da başka şekillerde dönüş yapan insanlara, siz de mutlaka geri dönüş yapın. Böylelikle insanlarla kuracağınız etkileşim sayesinde, takipçi sayınızı artırabilirsiniz.

5- Instagram takipçi sayısını artırmak için kullanabileceğiniz etkili bir diğer yöntem de, sponsorlu reklam vermektir. Ancak Instagram üzerinden reklam verebilmek için, facebook sayfasına ihtiyacınız olduğunu unutmayın.

Kısaca genel bir şekilde toparlayarak ifade edecek olursak, Instagram’dan para kazanmak için öncelikle takipçi sayınızı artırmanız satışlarımızın fazla olması ve reklam maliyetlerinin düşmesi için en önemli etkendir. Şimdi Instagram’dan nasıl para kazanılır? Sorusunun cevabına gelelim.

Instagram’dan Nasıl Para Kazanılır?

  • Ürün ya da Hizmet Satarak Instagram’dan Para Kazanma

Ürün ya da hizmet satışı Instagram’dan para kazanma yolları arasında yer almakta olup, takipçi sayınızı artırarak ya da yukarıda belirttiğimiz gibi direkt satış konunuzu sponsor reklam vererek, para kazanmaya başlayabilirsiniz. Instagram’dan para kazanmak için, yaptığınız satış gönderilerinin, yine dikkat çekici bir şekilde sunulması, satışlarınızı artıracak önemli bir etkendir. Instagram profili üzerinden satacağınız ürün ya da hizmetlerin, illaki kendinize ait ürün ya da hizmetler olması gerekmiyor. Başkalarına ait ürün ya da hizmetleri bir gün satış ortaklığı anlaşması yaparak da hesabınızdan satarak para kazanabilirsiniz.

  • Reklam Alarak Instagram’da Para Kazanma

Hesabınıza reklamı alarak, Instagram’dan gelir elde etmek mümkündür. Bunun için reklam verecek kişiler hesabınızın hedef kitlesine ve takipçi sayınıza bakarak reklam vermektedir. Örneğin kadınlarla ilgili bir profile sahipseniz ve takipçilerinizin önemli bir bölümünü kadınlar oluşturuyorsa, kadınlara yönelik ürünler satan markalar Instagram profiliniz üzerinden reklam vereceklerdir. Bu reklamlar sadece gönderi şeklinde değil, aynı zamanda video içerisinde sizin de ürünlere dikkat çekmeniz şeklinde olabilmektedir.

Kısaca bir şekilde özetlemek gerekirse, Instagram takipçi sayını sen ciddi rakamlara ulaşması ve hedef kitlenize iyi bir etkileşiminizin olması, Instagram üzerinden daha rahat bir şekilde para kazanmanıza imkan tanımaktadır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

73
714 Paylaşım, 73 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
37
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Negatif

Negatif eğilimlerinizi Pozitif bakış açısına çevirmek bizim işimiz

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir