Instagram‘da Yeni Özellik Mağazalar Sekmesi


61
594 Paylaşım, 61 points

Instagram birçok özelliği kullanıcılarına sunmaya devam ediyor. Instagram kullanıcılarına yeni sunulan özelliklerden birisi de mağazalar sekmesi oldu. Instagram mağazalar sekmesi üzerinden satış yapma hakkını tüm kullanıcılarına sunacak. Bu yazımızda Instagram ‘da Yeni Özellik Mağazalar Sekmesi hakkında bilgi vereceğiz.

Instagram, kullanıcılarına her türlü özelliği sunuyor. Kullanıcılarının taleplerini göz önünde bulunduran Instagram, bu taleplerle birlikte maddi kazanç sağlayabilecekleri özellikleri de kullanıcılarına sunuyor. Instagram’ ın son sunduğu özellik mağazalar sekmesi oldu.INSTAGRAM ‘DA YENİ ÖZELLİK MAĞAZALAR SEKMESİ NEDİR?

Instagram ‘da Yeni Özellik Mağazalar Sekmesi, Instagram tarafından kullanıcılarına yeni sunulan özelliklerden birisi. Hali hazırda Instagram üzerinden satış yapan sayfaların bir araya toplanması ve alışveriş ihtiyacını Instagram üzerinden karşılayan kullanıcıların mağazalara daha kolay ulaşması amacıyla hazırlanmış bu özellik, oldukça ilgi görmeye başladı.

Instagram üzerinden alışveriş yapan ya da ürün satanların tek bir sekme üzerinde bir araya geleceği bu yeni özellik sayesinde artık sosyal paylaşım uygulaması üzerinden ürün satın almak çok daha kolay bir hale gelecek.

INSTAGRAM ‘DA YENİ ÖZELLİK MAĞAZALAR SEKMESİ NASIL KULLANILIR?

E – ticaret dendiği zaman ilk akla gelen platformlardan birisi olan Instagram, bu yeni özelliği sayesinde mağazaları bir araya getirdi. Mağazalar, yeni özelliğin ardından artık tek bir sekme üzerinden hizmet vermeye devam edecek.

Keşfet sekmesi üzerinde yerini alan mağazalar sekmesinde tüm ürün satan sayfalar bir arada sunulacak. Instagram kullanıcıları, mağazalar sekmesi üzerinden istedikleri butikleri ziyaret ederek alışveriş yapma ansına sahip olacak.

Instagram mağazalar sekmesine giren kişiler ülke ve hedef kitleye göre ayarlama yapmak zorundadır. Global bir marka olan mağazaların dilini global olarak seçmesi gerekir.  Profil belirleme aşamasında işletmelerin para birimi ve dil seçimi, satışlarını önemli ölçüde etkileyecektir.

INSTAGRAM MAĞAZALAR SEKMESİNDE NASIL YER ALIRIM?

Instagram mağazalar sekmesinde yer almak için bazı işlemler yapmak ve kriterlere sahip olmak gerekmektedir. Instagram mağazalar sekmesinden nasıl yer alırım sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Instagram hesabı öncelikle işletme profiline geçirilmelidir.
 • Instagram üzerinden satış yapmak için Facebook işletme sayfasında da bulunmak gerekir.
 • Instagram mağazalar sekmesine girmek için bir ürün kataloğu hazırlanmalıdır.
 • Hazırlanan ürün kataloğu ile sekmede yer almak için Instagram’ a başvuru yapılmalıdır.
 • Başvuru işleminin ardından uygulama tarafından hesap kontrol edilecek ve uygun hesaplar onaylanacaktır.
 • Hesap onaylanma süresi yoğunluğa göre değişiklik göstermektedir. Bazen gecikmeli onaylar da söz konusu olabilir.
 • Onaylanan hesap sahipleri, mağazalar sekmesinde açacakları hesap üzerinden ürün ekleyerek satış yapmaya başlayabilirler.

INSTAGRAM ÜRÜN ETİKETLEME NASIL YAPILIR?

Instagram ürün etiketleme nasıl yapılır sorusuna şu şekilde cevap verilir;

 • Instagram işletme hesabınıza giriş yapın.
 • Profilinizdeki üç nokta ya da çark işaretine dokunun.
 • İşletme ayarları içerisinde alışveriş kısmına dokunun. Sonrasında devam butonuna basın.
 • Shopping on Instagram özelliği dahilinde kullanmak istediğiniz kataloğu seçin.
 • Bu aşamadan önce kataloğunuzu oluşturmuş olmanız gerekmektedir.
 • Katalog seçiminden sonra bitti işaretine dokunun.
 • Bu noktadan sonra ürünlerini etiketleyebileceksiniz.

INSTAGRAM MAĞAZA SEKMESİNE GİREMİYORUM NEDEN?

Instagram mağaza sekmesine giremiyorum neden sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Instagram mağaza sekmesine giremeyen işletme hesaplarının hazırladıkları ürün kataloğunda eksik ya da yanlış ürün girişi yapılmış olma ihtimali yüksektir. Instagram’ ın belirlediği ticari ilkelere de mutlaka uygun olmak gerekmektedir.

Instagram mağaza sekmesine giremeyen kişilerin hemen Instagram ile iletişime geçmesi gerekmektedir. Böylece hesabın onaylanmamasının nedeni kısa sürede öğrenilerek gerekli düzenlemeler daha kolay yapılacaktır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

61
594 Paylaşım, 61 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
120
Şaşkın
Başarısız Başarısız
84
Başarısız
Komik Komik
72
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
120
Helal Olsun!
lol lol
36
lol
Aşk Aşk
24
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
120
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
84
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir