Instagram’da Ürün Satış Nasıl Yapılır, Instagram’da Ticaret Tüyoları…


97
965 Paylaşım, 97 points

Instagram kullanıcılarının büyük bir bölümü, bu platformu ürün satışı için kullanmaktadır. Instagram’ da satış yapmak en karşı iş fikirlerinden birisidir. Birçok kişi, Instagram üzerinden açtıkları hesaplardan farklı ürünlerin satışını gerçekleştirmektedir. Bu yazımızda Instagram’ da Ürün Satış Nasıl Yapılır sorusuna cevap verirken, Instagram’ da Ticaret Tüyoları hakkında da bilgi vereceğiz.

Instagram, özellikle son dönemin en popüler ve beğeni toplayan sosyal medya platformlarından birisi oldu. Instagram’ a olan ilginin her geçen gün biraz daha artması, bu platformun satış alanı olarak kullanılmasına neden oluyor.INSTAGRAM’DA ÜRÜN SATIŞI NASIL YAPILIR?

Ülkemizde 10 milyondan fazla kişi tarafından kullanılan Instagram üzerinden satış yaparak para kazanmak mümkündür. Birçok markaya ev sahipliği yapan Instagram, bireysel satış yapanlar için de ekmek kapısı görevini üstleniyor. Platform üzerinden satış yapmak isteyenlerin en büyük merakı ise Instagram’ dan ürün satışının nasıl yapılacağı sorusu oluyor.

Instagram ’dan satış yapmak ilk zamanlar kolay bir işken platformun bazı kurallar koymaya başlamasıyla birlikte oldukça zorlaşmaya başladı.  Instagram üzerinden satış yapmak isteyen kişilerin öncelikle bazı detaylara dikkat etmesi gerekiyor. Detaylara dikkat ederek ve Instagram ticaret tüyolarını göz önünde bulundurarak kısa sürede satış yapmaya başlamak mümkün olacaktır.

INSTAGRAM TİCARET TÜYOLARI NELERDİR?

Instagram ticaret tüyoları, kullanıcıların kısa sürede satış yapabilmeleri ve ortama ayak uydurmaları için önemlidir. Instagram üzerinden satış yapmak isteyenlerin mutlaka bu tüyoları bilmesi gerekir. Instagram ticaret tüyoları şu şekilde sıralanır;

  • Hikaye kısmını sıklıkla kullanmak
  • Özgün fotoğraflar yüklemek
  • Ürün görseliyle satış yapmak
  • Müşterilerin fotoğraflarını paylaşmak
  • Influencer ile çalışmak

INSTAGRAM’ DA SATIŞ YAPMAK İÇİN HİKAYE KISMINI KULLANMAK

Instagram’ da satış yapmak için hikaye kısmını kullanmak, yapılacak ilk hareketlerden birisidir. Instagram hikayeler özelliği kullanıma başladığı günden bu yana büyük ilgi görmektedir. Kullanıcılar, takip ettikleri sayfaların paylaştıkları hikayeleri dikkatle takip eder.

Instagram üzerinden satış yapmak isteyen bir kişi, ürünleri ile ilgili sıklıkla hikaye paylaşımı yapmalıdır. Hikaye üzerinden ürün tanıtımı, ürün bilgisi, ürün hakkında yorumlar gibi bilgileri sıklıkla paylaşarak dikkat çekebilir. Ayrıca yapılan kampanya ve indirimlerin de hikayeler bölümünden mutlaka paylaşılması gerekir.

 INSTAGRAM’ DA SATIŞ YAPMAK İÇİN ÖZGÜN FOTOĞRAFLAR YÜKLEMEK

Instagram’ da satış yapmak için özgün fotoğraflar yüklemek akıllıca olacaktır. Instagram kullanıcılarının ilgisini özgün fotoğraflar her zaman çeker. Başka hiçbir yerde görmediği ürün fotoğrafları ya da verilen hizmet hakkındaki fotoğrafların sıklıkla paylaşılması, kullanıcıların bu fotoğraflarla daha çok ilgilenmesini sağlayacaktır.

Instagram’ dan satış yapmak için öncelikle bir hedef kitlesi belirlenmelidir. Satışlar gençlere mi yoksa daha ileri yaşlara mı yönelik belirlendikten sonra sayfa içerisinde kullanılacak dile karar verilebilir. Duruma göre yalın ya da daha hareketli görseller ve anlatım dili ile birlikte özgün fotoğraflar oldukça işe yarayacaktır.

INSTAGRAM’ DA SATIŞ YAPMAK İÇİN ÜRÜN GÖRSELİ KULLANMAK

Instagram’ da satış yapmak için ürün görseli kullanmak mutlaka gereklidir. Alıcılar, nasıl bir ürün alacaklarını detaylı şekilde görmek isterler. Satışın artmasındaki en büyük rol, kesinlikle doğru ürün görselleridir. Doğru ve anlaşılır ürün görselleri kullanarak daha fazla kişiye ulaşmak mümkündür. Fotoğraflarla birlikte satış yapılan varsa e ticaret sitesine de bağlantı paylaşımı, satışların daha da artmasını sağlayacaktır.

INSTAGRAM’ DA SATIŞ YAPMAK İÇİN MÜŞTERİ FOTOĞRAFLARINI PAYLAŞMAK

Insragram’ da satış yapmak için müşteri fotoğraflarını paylaşmak gerekir. İnsanlar Instagram gibi platformlar üzerinden ürün alırken, güvenilir olduğuna emin olmak ister. Güvenilir satıcılar kadar ne yazık ki dolandırıcılar da bu platformlarda yer almaktadır. Bir Instagram kullanıcısı ürün alacağı sayfada ne kadar müşteri içeriği görürse, kendisini o kadar güvende hisseder.

Instagram’ dan satış yapan kişiler, sayfalarında bolca müşterilerinden ürün ile ilgili gelen yorumları ve fotoğrafları paylaşmalıdır. Bir ürünün birçok kişi tarafından satın alındığını gören ve yorumları okuyan kişiler, daha güvenle alışveriş yapacaklardır. Bu sayede sayfanın satış rakamları kısa sürede artış gösterir.

INSTAGRAM’ DA SATIŞ YAPMAK İÇİN INFLUENCER İLE ÇALIŞMAK

Instagram’ da satış yapmak için son dönemde birçok kişi Influencer ile çalışmaktadır. Influencer, etkilemek kelimesinden gelir. Sosyal satış konusunda bilirkişi olarak gösterilmektedir. Influencer ile çalışan Instagram satış hesapları hem daha güvenilir olduklarını gösterirler hem de daha fazla kişiye ulaşma şansına sahip olurlar. Influencer olarak nitelendirilen kişiler, hemen her ortamda hesabın ve ürünlerinin tanıtımını yapacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

97
965 Paylaşım, 97 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
109
Başarısız
Komik Komik
97
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
25
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
51
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
26
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
109
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir