Instagram’da Organik Takipçi Arttırma Yolları Nelerdir?


72
707 Paylaşım, 72 points

Instagram son yılların en popüler platformlarından birisi. Instagram kullanıcıları platform üzerinden takipçi sayısını artırarak hem popüler hale gelebiliyor hem de para kazanabilir. Instagram üzerinden takipçi satın almakla birlikte asıl önemli olan organik takipçi sayısını artırmaktır. Bu yazımızda Instagram’ da Organik Takipçi Arttırma Yolları Nelerdir sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram kullanıcıları için takipçi sayısının fazla olması çok önemlidir. Özellikle ünlü isimler ya da satış sayfalarında ne kadar çok takipçi olursa o kadar çok dikkat çekilebilir. Bu amaçla Instagram kullanıcıları daha çok takipçi satın alma yöntemine başvurmaktadır. Ancak takipçi satışı yapan sitelerin birçoğunun güvenli olduğunu söylemek mümkün değildir.ORGANİK TAKİPÇİ NEDİR?

Organik takipçi, doğal takipçi anlamına gelmektedir. Gerçek takipçilerden oluşan organik takipçiler, sayfaları tamamen ilgi alanına girdiği için takibe alır ve düzenli beğeni – yorum yapar. Bir Instagram sayfasının sürekli aktif olması için takipçilerden düzenli yorum ve beğeni gelmesi gerekir. Organik takipçi tam da bu aşamada gereklidir. Instagram hesabını takip eden organik takipçiler, gerçek yorumlarda bulunur, paylaşımları gerçekten hoşuna gittiği için beğenir. Bu durum da Instagram hesapları için çok önemlidir.

INSTAGRAM’DA ORGANİK TAKİPÇİ ARTTIRMA YOLLARI NELERDİR?

Instagram’ da organik takipçi artırma yolları sanıldığından çok daha kolaydır. Instagram kullanıcısı sadece birkaç noktada dikkatli davranarak kısa sürede organik takipçi sayısını artırabilir. Instagram ‘da Organik Takipçi Arttırma Yolları şu şekilde sıralanabilir;

DOĞRU PROFİL FOTOĞRAFI SEÇMEK

Bir Instagram hesabında kişilerin ilk dikkatini çeken profil fotoğrafıdır. Profil fotoğrafları sayfa içeriği hakkında bilgi verirken, organik takipçilerin ilgisini çekmek için de oldukça gereklidir. Organik takipçi sayısını artırmak isteyen kişi, dikkat çekici ve sayfanın içeriğini yansıtacak şekilde bir profil fotoğrafı kullanmalıdır. Özellikle satış yapan Instagram hesaplarının firmaya ait logoyu profil fotoğrafı olarak kullanması akıllıca olacaktır.

PAYLAŞILAN İÇERİKLERİ DİKKATLİ SEÇMEK

Profil fotoğrafı kadar sayfada paylaşılan içerikler de organik takipçi sayısını artırmak için gereklidir. Organik takipçiler, takip ettikleri sayfaların bol içerikli olmasını isterken yapılan içerik paylaşımlarının da doyurucu olmasını bekler. Boş ve gereksiz içerikleri takipçilerin kısa sürede sıkılmasına ve takipten çıkmasına neden olabilir.

Instagram hesabından paylaşılan fotoğrafların çözünürlüklerinin yüksek olması ve dikkat çekici efektlerin kullanılması da önemlidir. Bir Instagram hesabının her paylaşımda aynı efektleri kullanması hem göz yorgunluğuna engel olacak hem de sayfanın belirli bir çizgide ilerlemesini sağlayacaktır. Organik takipçiler bu gibi ayrıntılara çok dikkat ederler.

PAYLAŞIMLARIN ARALIKLARINI DOĞRU BELİRLEMEK

Instagram sayfasında organik takipçi sayısını artırmak isteyenler, paylaşımlarının kalitesi kadar hangi aralıkla paylaşması gerektiğine de dikkat etmelidir. Bu tür hesaplarda düzenli paylaşım yapmak çok önemlidir. Sayfa bir gün paylaşım yapıyor bir gün hiç sesi çıkmıyorsa takipçiler bir süre sonra o sayfadan ayrılarak takibi bırakır. Bu nedenle her gün belirli saat aralıkları ile paylaşımlar yaparak organik takipçilerin ilgisi çekilebilir ve takipçi sayısını artırabilir. Organik takipçi sayısını artırmak için günlük 2 – 3 paylaşım yapmak yeterli olacaktır. İstikrarlı paylaşıma devam edildiği sürece takipçilerin artması devam edecektir.

PAYLAŞIM SAATLERİNİN UYGUN OLMASI

Paylaşımların düzenli yapılması kadar paylaşım saatleri de çok önemlidir. Paylaşımların her gün aynı saatte yapılması ve Instagram’ ın en çok kullanıldığı saatler arasında paylaşılması organik takipçi sayısının artmasını sağlayacaktır. Instagram sayfası sahibi, hesabının en fazla ziyaret edildiği saat aralığını belirledikten sonra o saatler arasında paylaşım yaparak takipçi sayısını kolaylıkla artıracaktır.

DOĞRU HASHTAG KULLANMAK

Organik takipçi sayısını artırmak için Instagram kullanıcılarının doğru hashtag leri kullanması da çok önemlidir. Yapılan paylaşımlarda en doğru ve ilgili etiketleri kullananlar daha fazla kişiye ulaşma ve organik takipçi sayısını artırma şansına sahip olacaktır. Hashtag seçiminde sayı da çok önemlidir. Instagram kullanıcısı paylaşımlarında 5’in üzerinde etiket kullanmamalıdır. Sayı arttıkça sayfanın zarar görme ihtimali daha da artacaktır. Bu nedenle en çok dikkat çeken ve paylaşımla en ilgili 5 hashtag seçilmelidir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

72
707 Paylaşım, 72 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
37
Şaşkın
Başarısız Başarısız
121
Başarısız
Komik Komik
109
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
73
lol
Aşk Aşk
61
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
37
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
121
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir