Instagram’da Keşfet’e Nasıl Düşülür?


56
544 Paylaşım, 56 points

Instagram kullanıcıları için en önemli bölümlerden birisi de keşfet bölümüdür. Bir Instagram kullanıcısı için Keşfet’ e düşmek oldukça önemlidir. Bu nedenle birçok kullanıcı Instagram Keşfet bölümüne nasıl düşeceğini araştırır. Bu yazımızda Instagram’da Keşfet’ e Nasıl Düşülür sorusuna cevap vereceğiz.

Sosyal medyada popüler bir hale gelmek için keşfet bölümüne düşmek oldukça önemlidir. Instagram kullanıcılarının keşfet bölümüne düşmesi için bazı noktalara dikkat etmesi gerekir. Dikkat edilmesi durumunda keşfete kısa sürede düşmek mümkündür.INSTAGRAM KEŞFET’ E NASIL DÜŞÜLÜR?

Instagram Keşfet’ e Nasıl Düşülür sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Belli sayıda takipçi ve beğeniye sahip olmak
  • Uyumlu içerikler hazırlamak
  • Konum bildirmek
  • Instagram’ da etiket kullanımak
  • Paylaşım saatlerine dikkat etmek
  • İlgi çekem paylaşımlarda bulunmak

Instagram Keşfet’ e düşmek için belli sayıda takipçi ve beğeniye sahip olmak

Instagram Keşfet’ e düşmek için belli sayıda takipçi ve beğeniye sahip olmak gerekir. Instagram Keşif bölümüne düşmek isteyen kullanıcıların öncelikle belirli sayıda takipçi ve beğeni sayısına ulaşması gerekir. Bununla birlikte takipçilerinin tamamının organik olması gerekir. Takipçileri organik olmayan hesapların keşfet bölümüne düşmesi mümkün değildir.

INSTAGRAM KEŞFETE DÜŞMEK İÇİN UYUMLU İÇERİKLER HAZIRLAMAK

Instagram Keşfet’ e düşmek için uyumlu içerikler hazırlamak gerekir. Instagram kullanıcısı, paylaşımlarında doğru ve uyumlu içeriklere dikkat etmelidir. Uygulanan filtreler, paylaşımların kalitesi ve fontların okunaklı olması, keşfet bölümüne düşmeyi kolaylaştıracaktır.

INSTAGRAM KEŞFET’ E DÜŞMEK İÇİN KONUM BİLDİRMEK

Instagram Keşfet’ e düşmek için konum bildirmek gerekir. Instagram kullanıcısı, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımlarda fotoğrafın nerede çekildiğini, nerede gerçekleştiğini bildirerek çok daha fazla kişiye ulaşma şansına sahip olacaktır.

INSTAGRAM KEŞFET’ E DÜŞMEK İÇİN INSTAGRAM ETİKETİ KULLANMAK

Instagram Keşfet’ e düşmek için Instagram etiketi kullanmak gerekir. Instagram üzerinden paylaşım yaparken bolca etiket kullanmaya özen göstermek gerekir. Etiket sayısı ne kadar fazla olursa, ulaşılan kişi sayısı ve keşfete düşme ihtimali o kadar yüksek olacaktır.

INSTAGRAM KEŞFET’ E DÜŞMEK İÇİN PAYLAŞIM SAATLERİNE DİKKAT ETMEK

Instagram Keşfet’ e düşmek için paylaşım saatlerine dikkat etmek gerekir. Instagram üzerinden belirli saatlerde yapılan paylaşımlar çok daha fazla ilgi görecektir. Instagram kullanıcılarının en aktif olduğu zamanları bilmek ve bu zaman dilimlerinde paylaşım yapmak, keşfete düşme ihtimalini artıracaktır.

INSTAGRAM KEŞFET’ E DÜŞMEK İÇİN İLGİ ÇEKEN PAYLAŞIMLARDA BULUNMAK

Instagram Keşfet’ e düşmek için ilgi çeken paylaşımlarda bulunmak gerekir. Instagram kullanıcısının hesabından yaptığı paylaşımlar ne kadar ilgi çekici olursa, beğeni ve yorum yapma oranı da o kadar yükselir. Çok beğenisi ve yorumu olan paylaşımların Instagram keşfet bölümüne düşmesi çok daha kolay olacaktır. Özellikle IGTV için içerikler üreterek paylaşmak, kullanıcının Instagram hesabının daha fazla ilgi görmesini sağlayacak önemli detaylardan birisidir.

INSTAGRAM KEŞFETE DÜŞMEK İÇİN HİLE YAPILABİLİR Mİ?

Instagram keşfete düşmek için hile yapılabilir mi sorusuna kesinlikle hayır şeklinde cevap verilebilir. Günümüzde birçok Instagram kullanıcısı sahte takipçi ve beğeni satın alarak hesaplarının popülermiş gibi görünmesini sağlamaktadır.

Ancak Instagram bu tür hesapları anında tespit eden oldukça profesyonel bir sistem kullanmaktadır. Bu sistem sayesinde sahte takipçi ve beğeni satın almış olan hesaplar kısa sürede tespit edilerek Instagram keşfet bölümüne düşmeleri tamamen engellenecektir.

Bir kullanıcı Instagram keşfet bölümüne girmek istiyorsa mutlaka kaliteli bir hesaba sahip olmak zorundadır. Tamamen organik olan hesapların Instagram keşfet bölümüne düşmesi çok daha kolay  olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

56
544 Paylaşım, 56 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
72
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir