Instagram’da Hikayelere Müzik Nasıl Eklenir?


60
584 Paylaşım, 60 points

Instagram kullanıcıları için en önemli bölümlerin başında hikayeler bölümü gelmektedir. Hikayeler bölümü, gelen yeni güncellemeler ile her geçen gün biraz daha geliştiriliyor. Instagram hikayeler bölümüne son eklenen özellik, müzik ekleme özelliği oldu. Bu yazımızda Instagram’ da Hikayelere Müzik Nasıl Eklenir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram, sürekli kendisini güncelleyen ve yeni özellikler ekleyen uygulamaların başında geliyor. Sosyal paylaşım platformunun en beğenilen uygulaması ise hikayeler özelliği olarak gösterilebilir. Hikayeler kısmında paylaşım yapan Instagram kullanıcıları, artık bu paylaşımlara müzik de ekleme hakkına sahip olacak.INSTAGRAM’ DA HİKAYELERE MÜZİK NASIL EKLENİR?

Instagram kullanıcıları yeni güncellemenin ardından istedikleri zaman Instagram hikayelerine müzik ekleme şansına sahip oldu. Hikayeler bölümündeki paylaşımları müzikle destekleme fikri, kullanıcıların oldukça heyecanlanmasını sağladı.

Instagram hikâyelere müzik ekleme özelliği heyecan yaratmakla birlikte, Instagram kullanıcıları bu eklemeyi nasıl yapacaklarını araştırmaya başladı. Instagram’ da Hikayelere Müzik Nasıl Eklenir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Birinci Adım

Instagram uygulamasına girilir.

  • İkinci Adım

Hikayeler bölümüne gelinir ve öncelikle paylaşılacak olan fotoğraf eklenir.

  • Üçüncü Adım

Paylaşılacak fotoğrafın eklenmesinin ardından ekran yukarı doğru kaydırılarak ekleme paneline geçilir.

  • Dördüncü Adım

Açılan panelde yer alan müzik simgesine tıklanır.

  • Beşinci Adım

Müzik simgesine tıklandığında açılan arama kısmından istenile n bir şarkı aratılır ve ardından hikâyelere eklenir.

  • Altıncı Adım

Seçilen müziğin eklenmesinin ardından müzik eklenmiş fotoğraf paylaşılabilir.

Instagram hikayelere müzik ekleme özelliğinde 39 milyondan fazla şarkı bulunmaktadır. Bu şarkılardan istenileni seçmek için arama çubuğuna tercih edilen şarkının adı yazılmalıdır. Paylaşılan şarkının sözleri de bulunuyorsa, şarkı sözleri de otomatik olarak hikayeler kısmında görüntülenecektir.

Instagram kullanıcıları istedikleri zaman sözlerin animasyonunu, yazı stilini değiştirebilir. İstediği çıkartmalardan kullanarak hikayesin çok daha farklı bir hale sokabilir. Hikayeler özelliğine eklenen müzik özelliği ile birbirinden güzel paylaşımlar yapmak mümkündür.

INSTAGRAM HİKAYELERE EKLENEN MÜZİKLERİ NEREDEN ALIYOR?

Instagram kullanıcıları, hikayeler uygulamasında kullanacakları müzikleri 39 milyon seçenek arasından belirleme hakkına sahiptir. Instagram hikayelere eklenen müzikleri nereden alıyor sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

Instagram hikayelere eklenecek müzikler, Spotify’ den gelmektedir. Instagram ve Spotify tarafından ortaklaşa hazırlanan bu yeni özellik kapsamında kullanıcılar seçtikleri müzikleri Spotify üzerinden alacaktır. Instagram kullanıcılarının Spotify’ de yer alan tüm müziklerden seçme hakkı bulunmaktadır.

INSTAGRAM HİKAYELERE MÜZİK EKLEME ÖZELLİĞİ ÇIKMIYOR NE YAPMALIYIM?

Instagram hikayelere müzik ekleme özelliği, kullanıcılar arasında oldukça fazla heyecan yarattı. Birçok kullanıcı bu yeni özelliği denemek için hemen Instagram hikayeleri açtı. Ancak bazı kullanıcıların adımları takip etmesine rağmen müzik ekleme özelliğini göremediği öğrenildi.

Instagram hikayelere müzik ekleme özelliği çıkmıyor ne yapmalıyım sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Instagram hikayeler kısmına geldiğinde müzik ekleme bölümünü göremeyen kulanıcıların güncelleme yapması gerekmektedir. Instagram’ da Hikayelere Müzik ekleme özelliği, kullanıcılara son güncelleme ile birlikte sunulan bir özelliktir.

Hikayelere müzik ekleyemeyen kullanıcıların uygulamasının son güncellemesini yaptıktan sonra tekrar hikayeler bölümüne bakması gerekir. Güncelleme sonrası müzik eklentisinin geldiği kolaylıkla görülecektir.

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

60
584 Paylaşım, 60 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir