Instagram’da Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır?


63
614 Paylaşım, 63 points

Instagram kullanıcılarına yönelik hazırladığı özelliklerine bir yenisini ekledi. Düzenli olarak kendisini güncelleyen ve farklı özellikler sunan platformun bu seferki sürprizi gönderi zamanlama özelliği oldu. Bu yazımızda Instagram ‘da Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır? Sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram, kullanıcılarının talepleri doğrultusunda sürekli kendisini güncelleyen platformların başında geliyor. Kullanıcılarının isteklerini her zaman ön planda tutan sosyal paylaşım platformu, uzun zamandır istenen bir özelliği daha kullanıma sundu.INSTAGRAM GÖNDERİ ZAMANLAMA ÖZELLİĞİ NEDİR?

Instagram Gönderi Zamanlama Özelliği, tüm kişisel Instagram hesaplarının kullanımına sunulan yeni özelliklerden birisidir. Instagram gönderi zamanlama özelliği sayesinde kullanıcılar istedikleri gönderileri istedikleri saatte yayınlama hakkına sahip olmaktadır.

Instagram gönderi zamanlama özelliğini kullanan hesap sahipleri, istedikleri gönderiyi ileri bir tarih ve saate zamanlayarak paylaşma hakkına sahiptir. Instagram, talep edilen tarih ve saatte otomatik olarak paylaşımın gerçekleşmesini sağlamaktadır.

INSTAGRAM ‘DA GÖNDERİ ZAMANLAMA NASIL YAPILIR?

Instagram ‘da Gönderi Zamanlama özelliğini kullanmak için öncelikle kullanıcıların kişisel hesaba sahip olması gerekmektedir. Kişisel hesabı bulunan Instagram kullanıcıları hesapları üzerinden istedikleri gönderiyi zamanlayarak paylaşabilirler.

Instagram ‘da Gönderi Zamanlama Nasıl Yapılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Birinci Adım

Instagram ‘da Gönderi Zamanlama özelliğini kullanmak isteyen kullanıcıların öncelikle Facebook İçerik Stüdyo’ suna kayıt olması gerekir. Kayıtlı olmayan kullanıcıların İçerik Stüdyosu sayfasına girerek kayıt oluşturması gerekir.

  • İkinci Adım

Kayıt oluşturulduktan sonra Instagram hesabı açılarak “Gönderi Oluştur” seçeneğine tıklanmalıdır.

  • Üçüncü Adım

Açılacak ekran üzerinden “Zamanla” seçeneğine tıklanmalıdır. Buradan gönderinin paylaşılması istenen tarih ve saat ayarlanabilir.

  • Dördüncü Adım

Tarih ve saatin ayarlanmasının ardından belirlenen zamanda Instagram otomatik olarak gönderiyi paylaşacaktır. Bu özellik sayesinde Instagram kullanıcıları gün içerisinde paylaşmak istedikleri gönderileri belirli aralıklarla zamanlayabilirler.

INSTAGRAM GÖNDERİ ZAMANLAMA ÖZELLİĞİ İÇİN UYGULAMA İNDİRMEK GEREKİR Mİ?

Instagram gönderi zamanlama özelliği için uygulama indirmek gerekir mi sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Instagram gönderi zamanlama özelliğini kullanmak için bazı uygulamalar da indirilebilir. Bu uygulamalardan birisi de Buffer isimli uygulamadır. Özellikle Facebook ve Twitter üzerinden sıklıkla kullanılan bir uygulama olduğu için güvenle indirilebilir.

Buffer uygulamasını cep telefonuna indirerek Instagram gönderi zamanlama özelliğini kolaylıkla kullanmak mümkündür. Buffer uygulaması hem Android hem de İOS cihazlar üzerinden indirilerek kullanılabilir.

BUFFER UYGULAMASI NASIL KULLANILIR?

Buffer uygulaması tüm uygulama mağazalarından indirilerek kolaylıkla kullanılabilir. Ücretsiz olan bu uygulama üzerinden sosyal medya hesapları tek bir alanda yönetilebilmektedir. Buffer uygulaması, sosyal medya hesabı bulunan kullanıcılara hesaplarında paylaşım yapabilecekleri en doğru zamanları belirler ve bu zaman dilimleri içerisinde paylaşım yapmalarını sağlar.

Buffer uygulaması nasıl kullanılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Birinci Adım

Uygulama mağazalarından Buffer uygulaması bulunarak cep telefonuna indirilir. Uygulamanın indirilmesinin ardından bir hesap oluşturmak gerekir.

  • İkinci Adım

Uygulamada hesap oluşturulduktan sonra uygulama içerisinden Instagram hesabına giriş yapmak gerekir.

  • Üçüncü Adım

Instagram hesabı açıldığı zaman sayfanın sağ altında bulunan kalem simgesine dokunarak paylaşılacak fotoğraf hazırlanmalıdır.

  • Dördüncü Adım

Fotoğrafın düzenlenmesinin ardından ekranda yer alan “Schedule” butonuna basarak fotoğrafın paylaşılacağı tarih ve saat bilgisi girilmelidir.

  • Beşinci Adım

Bilgilerin girilmesinin ardından belirlenen tarih ve saatte uygulama otomatik olarak fotoğrafın Instagram üzerinden paylaşılmasını sağlayacaktır.

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

63
614 Paylaşım, 63 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir