Instagram’da Bizi Stalklayan Kişileri Nasıl Bulabiliriz?


74
724 Paylaşım, 74 points

Instagram kullanıcılarının en çok merak ettikleri konulardan birisi, platform üzerinden kendilerini kimin stalkladığını bulmaktır. Instagram üzerinden hemen herkesi stalklayan birileri bulunmaktadır. Bu kişileri öğrenmek ise tüm kullanıcıların isteğidir. Bu yazımızda Instagram’ da Bizi Stalklayan Kişileri Nasıl Bulabiliriz? Sorusuna cevap vereceğiz.

Sosyal medyanın hayatımıza soktuğu terimlerden birisi de stalklamak oldu. Özellikle Instagram kullanıcılarının sıklıkla kullandığı bu terim, kişilerin birbirlerini gizlice takip etmesi şeklinde yapılıyor. Instagram kullanıcılarının en büyük isteklerinden birisi, kendilerini kimlerin stalkladığını görebilmek.STALKLAMAK NEDİR?

Stalklamak, sosyal medya üzerinden bir kişinin bir başka kişiyi gizlice takip etmesi, araştırması, gözetlemesi ve paylaşımlarını incelemesidir. Sosyal medyanın hayatımıza kazandırdığı terimlerden birisi olan stalklama işini yapan kişilere ise Stalker denmektedir.

Stalklamak genelde eski sevgililer, eşler ya da kişilerin birisinden hoşlanması durumlarında sıklıkla yapılmaktadır. Sosyal medya hesabı olan bir kullanıcı, bir başka kullanıcının neler paylaştığını, nereye gittiğini, kimlerle mesajlaştığını görmek için gizlice takip etmektedir. Stalklama durumu takip edilen kişinin bilgisi dışında gerçekleştirilir.

INSTAGRAM’ DA BİZİ STALKLAYAN KİŞİLERİ NASIL BULABİLİRİZ?

Instagram’ da Bizi Stalklayan Kişileri Nasıl Bulabiliriz? Sorusuna ne yazık ki olumlu bir cevap vermek mümkün değildir. Instagram üzerinden kullanıcıların başka kullanıcıları stalklama hakkı vardır ancak kullanıcıların kendilerini kimin stalkladığını görme hakkı yoktur.

Instagram, kullanıcılarının kendilerini stalklayan kişileri görüntülemelerine izin vermemektedir. Bu durum kullanıcıların bilgilerini ele geçirmek isteyen dolandırıcıların işini kolaylaştırmaktadır. Instagram’ da stalklayan kişileri görüntülemek isteyenler için bu iş için hazırlanmış uygulamalar vaad eden birçok kişi bulunmaktadır.

INSTAGRAM’ DA BİZİ STALKLAYAN KİŞİLERİ GÖSTEREN SİTELER GÜVENİLİR MİDİR?

Instagram’ da bizi stalklayan kişileri uygulama üzerinden görmek mümkün olmasa bile stalklayan kişileri gösteren birçok site bulunmaktadır. Instagram’ da bizi stalklayan kişileri gösteren siteler güvenilir midir? Sorusuna ne yazık ki hayır şeklinde cevap verilebilir.

Instagram’ da stalklayan kişileri gösterdiğini söyleyen çok sayıda site bulunmaktadır. Ancak bu sitelerin bir çoğu dolandırıcılık amacıyla bu hizmeti vermektedir. Instagram kullanıcıları, kendilerini stalklayan kişileri görüntülemek isterken bir anda tüm kişisel bilgilerini dolandırıcıların eline verme durumu ile karşı karşıya kalabilirler.

INSTAGRAM’DA BİZİ STALKLAYAN KİŞİLERİ GÖSTEREN UYGULAMA VAR MIDIR?

Instagram’ da bizi stalklayan kişileri gösteren uygulama olduğuna dair birçok mesaj görmek mümkündür. Ancak bu uygulamaların hiçbirisi gerçek sonuç vermemektedir. Instagram üzerinden kendilerini stalklayan kişileri görüntülemek için uygulama indiren kullanıcılar, bu uygulama üzerinden stalklayanları görüntülediğini zanneder ancak gerçekte gördükleri kendilerini son takibe alanların bulunduğu listedir.

Bunun yanı sıra uygulama içerisinden kişisel bilgilerini giren kullanıcıları, Instagram hesaplarının çalınması ile yüz yüze kalabilirler. Özellikle üçüncü parti uygulamaların tek amacı, Instagram’ da stalklayan kişileri göstermekten çok bu uygulamayı indiren kişilerin sosyal medya hesaplarını ele geçirmektir. Instagram kullanıcılarının kendilerini stalklayan kişileri görüntülemeleri ne yazık ki mümkün değildir. Böyle bir niyet ile indirilmiş olan uygulamaların ise en kısa sürede silinmesi gerekmektedir. Aksi halde uygulama içerisinden art niyetli kişilerin tüm kişisel bilgileri ele geçirmesi kaçınılmaz olacaktır.

INSTAGRAM STALKLAYAN KİŞİLERİ GÖSTEREN UYGULAMALARIN ZARARLARI NELERDİR?

Instagram stalklayan kişileri gösteren uygulamaların zararları şu şekilde sıralanabilir;

  • Instagram stalklayan kişileri gösteren uygulamalar birkaç parçadan oluşurlar.
  • Bu uygulama parçalarından birisi Javascript kodları içermektedir ve Google üzerinden uzantı yükler.
  • Uygulamanın bir parçası bilgisayara ya da cep telefonuna trojen yükler ve tüm bilgileri çalma görevini üstlenir.
  • Google eklentisi olan parça nedeniyle kullanıcı Instagram üzerinden hiç bilmediği sayfaları ve hesapları haberi olmadan takibe alır.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

74
724 Paylaşım, 74 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
108
Şaşkın
Başarısız Başarısız
73
Başarısız
Komik Komik
60
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
108
Helal Olsun!
lol lol
24
lol
Aşk Aşk
12
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
108
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
72
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir