Instagram’da Beğendiğim Gönderileri Nasıl Görebilirim?


73
714 Paylaşım, 73 points

Sosyal medya dendiği zaman akla ilk gelen Instagram, her geçen gün kullanıcı sayısını biraz daha artırmaya devam ediyor. Instagram kullanıcıları, takip ettikleri kişilerin ya da sayfaların gönderilerini beğenebiliyor. Ancak bazı kullanıcılar, beğendikleri gönderileri nasıl görüntüleyeceklerini bilmiyor. Bu yazımızda Instagram’da Beğendiğim Gönderileri Nasıl Görebilirim? Sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram kullanıcıları istedikleri zaman beğendikleri gönderileri görüntüleme şansına sahip oluyor. Instagram arşiv denen bölümde toplanan tüm bu beğeniler son yapılan 300 beğeninin bir arada tutulduğu bir bölüm olarak saklanıyor.INSTAGRAM’DA BEĞENDİĞİM GÖNDERİLERİ NASIL GÖREBİLİRİM?

Instagram üzerinden yapılan gönderileri beğenen kullanıcılar, beğendikleri tüm gönderileri bir arada görüntüleyebiliyorlar. Ancak birçok kullanıcı beğendikleri gönderileri nereden görebilecekleri konusunda bilgi sahibi değil. Instagram’da Beğendiğim Gönderileri Nasıl Görebilirim? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

  • Birinci Adım

Android ya da İOS işletim sistemli bir cihaz üzerinden Instagram uygulaması açılır.

  • İkinci Adım

Uygulamaya giriş yaptıktan sonra kişinin hesabının bulunduğu sayfaya gidilmelidir. Bunun için sayfanın sağ alt kısmında bulunan simgeye dokunulmalıdır.

  • Üçüncü Adım

Hesap sayfasına giriş yaptıktan sonra sağ üst kısımda bulunan üç çizgiden oluşan menü bölümüne tıklanır.

  • Dördüncü Adım

Açılan menüde yer alan “Hareketler” simgesine tıklanır.

  • Beşinci Adım

Hareketler sekmesi açıldıktan sonra bu sekme içerisinde yer alan menüden “Etkileşimler” seçeneğine tıklanır.

  • Altıncı Adım

Etkileşimler sekmesine girildiğinde bu sayfada yer alan “Beğenmeler” bölümünden son yapılmış 300 beğeniye bir arada ulaşmak mümkün olacaktır.

Instagram kullanıcıları isterlerse hesap sayfalarından ayarlar bölümüne girdikten sonra bu sayfada çıkan arama çubuğuna “Beğen” yazarak arama yaptıklarında da son yaptıkları beğenilerin tamamına bir arada ulaşma şansına sahip olacaklardır.

Instagram gönderi beğenileri incelendiğinde en yeniden en eskiye doğru bir sıralama şeklinde tüm beğenilerini bir arada görüntüleyebileceklerdir. İsteyen kullanıcılar sağ üst köşede yer alan “Sırala ve Filtrele” seçeneği üzerinden görüntüleme seçeneklerini değiştirerek en eskiden en yeniye, başlangıç tarihi ya da bitiş tarihi gibi seçenekler üzerinden görüntüleme ayarlarını değiştirebileceklerdir.

INSTAGRAM’DA BEĞENDİĞİM TÜM GÖNDERİLERİ NASIL GÖRÜRÜM?

Instagram’ da Beğendiğim Tüm Gönderileri Nasıl Görürüm? sorusunun cevabı şu şekilde verilebilir. Instagram, her gün milyonlarca abonesinin yaptığı paylaşımları ve buna karşılık gelen beğenileri gün ve saat olarak kayıt etmektedir. Bu nedenle istenildiği zaman beğenileri görmek mümkündür.

Instagram’ da Beğendiğim Tüm Gönderileri görme işlemi için kullanıcıların ayarlarda bazı değişiklikler yapması yeterli olacaktır. Instagram’ da paylaşılan gönderilere yapılan beğenilerin arşivlendiği bir bölüm bulunur. Bu bölümden hangi paylaşımların beğenildiğini kolaylıkla görmek mümkündür. Instagram kullanıcıları bu bölüme bakara daha önce hangi paylaşımları beğenmiş, günde kaç beğeni yapmış gibi birçok bilgiyi aynı anda görebilir.

INSTAGRAM BEĞENİLEN PAYLAŞIM NASIL BULUNUR?

Instagram kullanıcıları, takip ettikleri hesaplara ait her gün yüzlerce içerik ile karşı karşıya gelir. bu içerikleri arasında birçoğunu beğenebilir. Ancak ana sayfa akışı sürekli olarak yenilendiği için bir sonraki bakışında beğendiği paylaşımı görmesi mümkün olmayacaktır.

Sürekli olarak yenilenen Instagram sayfasında farklı yüzlerce paylaşım arasından beğenilmiş olan o tek paylaşımı bulmak oldukça zor olacaktır. Instagram’ da Beğendiğim Tüm Gönderileri görme işlemi sayesinde platform kullanıcıları beğendikleri o gönderiyi hemen bulma şansına sahip olacaktır. Instagram kullanıcıları, anlattığımız adımlar takip ederek ulaşacakları Instagram beğenilerinin tümünü görme şansına sahip olacaktır. Instagram tüm gönderileri görme işlemi sayesinde tüm Instagram kullanıcıları platform üzerinden bugüne kadar yaptıkları tüm beğenileri bir arada görecek ve ne tür paylaşımları beğendiklerini analiz edebileceklerdir.

 

 

 

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

73
714 Paylaşım, 73 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
25
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
49
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
25
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
109
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir