Instagram Yorumlara Moderasyon Özelliği Geldi!


62
604 Paylaşım, 62 points

Instagram kullanıcılarına çok daha güvenilir ve kaliteli bir platform kullanım hakkı sunmak için sürekli olarak yeni özellikler geliştirmeye devam ediyor. Bu kapsamda hazırlanan son özellik, Instagram yorumları üzerinden gerçekleştirildi. Bu yazımızda Instagram Yorumlara Moderasyon Özelliği Geldi! Başlığının detaylarını anlatacağız.

Instagram her geçen gün yeni özelliklerini kullanıcıları ile buluşturmaya devam ediyor. Bu kapsamda hazırlanan son özellik, nefret ve taciz içeren yorumlarla baş etmek ve kullanıcıların daha güvenli şekilde platformu kullanması adına geldi.INSTAGRAM YORUMLARA MODERASYON ÖZELLİĞİ GELDİ!

Instagram kullanıcılarının en rahatsız olduğu konulardan birisi olan istenmeyen yorumlar, bir süredir şikayet olarak Instagram yetkililerine iletiyor. Bu konu üzerinde bazı çalışmalar yapan Instagram geliştiricileri, yeni özelliği hazırlayarak kullanıcılara tanıttı.

Instagram Yorumlara Moderasyon Özelliğini kısa bir süre önce kullanıcıların beğenisine sunan geliştiriciler, bundan sonra nefret ve taciz mesajları içeren yorumlara karşı savaş açtıklarını da ilan ettiler.

INSTAGRAM YORUMLARA MODERASYON ÖZELLİĞİ NEDİR?

Instagram Yorumlara Moderasyon Özelliği, Instagram kullanıcılarına yaptıkları paylaşımların altına gelecek yorumlara müdahale etme hakkı veren yeni bir özelliktir. Bu özellik sayesinde kullanıcılar, paylaşımlarının altına yapılacak olan yorumlara müdahale etme ve kişisel yorum engelleme hakkına sahip olacaktır.

Instagram Yorumlara Moderasyon Özelliği sayesinde Instagram kullanıcıları ardın gönderilerinin altına gelen yorumları ister tek tek ister tamamen yoruma kapatabilecekler. Bunun yanı sıra isteyen Instagram kullanıcıları rahatsız oldukları bir yoruma filtre uygulayabilecekler.

Son dönemde tüm sosyal medya platformları üzerinden yayılan ırkçılık, nefret duygusu ve homofobi nedeniyle ortaya çıkan yorumlara engel olmak için getirilen bu yeni özellik sayesinde kullanıcılar paylaşımlarına gelen yorumlara istedikleri şekilde müdahale edebilecekler.

INSTAGRAM YORUMLARA MODERASYON ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

Instagram Yorumlara Moderasyon Özelliği nasıl kullanılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Instagram Yorumlara Moderasyon Özelliğini kullanmak isteyen Instagram kullanıcıları, paylaşımlarının altına gelecek olan yorumları ister tamamen yorum yapılamayacak şekilde kapatabilecek isterse tek tek seçtiği kullanıcılardan gelecek olan yorumları engelleyebilecek.

Instagram Yorumlara Moderasyon Özelliği kullanımı sırasında kullanıcı “Gizlenen Sözcükler” özelliği üzerinden paylaşımlarına gelecek olan yorumlarda görmek istemediği kelimeleri belirleyerek kendisine bir liste oluşturabilecek. Oluşturulan liste içerisinde yer alan kelimelerin kullanılması durumunda Instagram otomatik olarak o mesajı gizleyebilecek. Böylece Instagram kullanıcıların paylaşımlarında görmek istemedikleri tüm mesajlar otomatik olarak kaldırılmış olacak.

INSTAGRAM YORUMLARA MODERASYON ÖZELLİĞİ TÜRKİYE’ YE DE GELDİ

Instagram Yorumlara Moderasyon Özelliği, bir süredir yurt dışında yaşayan Instagram kullanıcıları tarafından deneniyordu. Özellikten olumlu sonuçların gelmesiyle birlikte diğer ülkelerdeki Instagram kullanıcılarının da beğenisine sunulan bu özellik, kısa bir süre önce Türkiye’ de yaşayan Instagram kullanıcılarına da açıldı.

Instagram Yorumlara Moderasyon Özelliğini kullanmaya başlayan Instagram kullanıcıları, artık gönderilerine gelen yorumları istedikleri gibi şekillendirebilecekler. İstenilen gönderiler tamamen yorumlara kapatılarak sadece beğeni atılması sağlanabilecek. Bunun yanı sıra Instagram Yorumlara Moderasyon Özelliği sayesinde gönderilen mesajlar filtreleme yöntemi kullanılarak tek tek de engellenebilecek. Engellenen yorum asla gönderinin altında görüntülenemeyecek. Bunun için yasaklı kelimeler listesi oluşturmak yeterli olacak.

Instagram kullanıcıların tercihine bırakılan Instagram Yorumlara Moderasyon Özelliği, tüm profiller üzerinden rahatlıkla kullanılabilecek. Özelliğin nasıl kullanılacağı ise tamamen Instagram kullanıcılarının tercihine kalacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

62
604 Paylaşım, 62 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir