Instagram Yakın Arkadaşlar Özelliği Twitter’a Geldi


69
675 Paylaşım, 69 points

Instagram’ ın en sevilen özelliklerinden birisi olan yakın arkadaş özelliği, kullanıcılar tarafından çok beğenilince diğer platformlar da aynı özellik üzerinde çalışmaya başladı. Bu özelliği kullanma kararı alan platformlardan birisi de Twitter oldu. Bu yazımızda Instagram Yakın Arkadaşlar Özelliği Twitter’ a Geldi başlığının detaylarını anlatacağız.

Sosyal paylaşım platformları, kullanıcılarına sunduğu özellikler ile dikkat çekmeye devam ediyor. Birçok kullanıcının özelliklerine bakarak platform tercihi yapması, sosyal medya platformlarının her gün yeni bir özellik hazırlayıp kullanıcılarına sunmasına neden oluyor.INSTAGRAM YAKIN ARKADAŞLAR ÖZELLİĞİ TWİTTER’ A GELDİ

Özellik konusunda farkını her zaman ortaya koyan Instagram’ ın en çok sevilen özelliklerinden birisi de yakın arkadaş özelliği. Sosyal platformu kullanan birçok kişi, yakın arkadaşlarından oluşan bir grup kurarak istediği paylaşımları sadece bu gruba yönelik olarak yapabiliyor.

Kullanıcıların oldukça talep gösterdiği yakın arkadaş özelliği, Twitter ‘ında dikkatini çekti. Kullanıcılardan olumlu yorumlar alan bu özelliği kendi bünyesine de getirmek isteyen platform, bu konuda ilk adımlarını attı. Artık Twitter kullanıcıları da yakın arkadaşlar özelliğini kullanabilecekler.

TWİTTER YAKIN ARKADAŞLAR ÖZELLİĞİ NEDİR?

Twitter yakın arkadaşlar özelliği, diğer bir ismi ise Twitter Circle olarak bilinmektedir. Mayıs ayından bu yana özellik üzerinde yapılan düzenlemeler sonucunda Twitter yakın arkadaşlar özelliği, birçok kullanıcıya sunulmaya başlamıştır.

Twitter yakın arkadaşlar özelliği, İOS, Android işletim sistemlerinin yanı sıra platformu web üzerinden kullanan birçok Twitter kullanıcısına da sunulmaktadır. Henüz tüm kullanıcılara sunulmamış olan bu yeni özellik, belirlenen bazı kullanıcılar tarafından deneme sürecinden geçirilmektedir.

 TWİTTER YAKIN ARKADAŞLAR ÖZELLİĞİ NASIL KULLANILIR?

Twitter yakın arkadaşlar özelliği nasıl kullanılır? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Twitter yakın arkadaşlar özelliğini kullanmak için öncelikle Twitter uygulamasının son sürümünü kullanıyor olmak gerekmektedir. Bu nedenle kullanıcıların mutlaka uygulamayı güncellemesi gerekmektedir.

Twitter güncellemesi sonrasında Tweet yazma kısmının üst bölümünde yer alan “Herkese açık” yazan menü üzerinden gerekli ayarlamalar yapılabilecektir. Twitter yakın arkadaşlar özelliğini kullanmak isteyen Twitter kullanıcıları, herkese açık olan menü üzerinden kendilerine sunulmuş ise “Twitter Circle” yazan seçeneğe tıklayarak istediği kullanıcılardan kendisine bir arkadaş grubu yapabilecektir.

Twitter yakın arkadaşlar özelliğini kullanacak olanlar, Twitter Circle bölümünden istedikleri kullanıcıların isimlerini seçerek özel bir arkadaş grubu belirleyeceklerdir. Seçilecek bu arkadaş grubu sonrasında kullanıcının Twitter üzerinden yapacağı tüm paylaşımlar seçilen arkadaş grubu ile paylaşılacaktır. Diğer kullanıcılar ise bu paylaşımları görme şansına sahip olmayacaklardır.

TWİTTER YAKIN ARKADAŞLAR ÖZELLİĞİ İLE KAÇ KİŞİ EKLENEBİLİR?

Twitter yakın arkadaşlar özelliğini kullanan kişiler, uygulamanın belirlediği oranda kullanıcıyı yakın arkadaşlar sekmesine ekleyebileceklerdir. Twitter yakın arkadaşlar özelliği ile kaç kişi eklenebilir? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

Twitter yakın arkadaşlar özelliği ise toplamda 150 kullanıcıyı yakın arkadaşlara eklemek mümkündür. Eklenecek olan bu kullanıcıların kişiyi takip edip etmemesi ise fark etmemektedir. Yani Twitter kullanıcısı kendisini takip etmeyen kişileri de yakın arkadaşlar grubuna ekleme şansına sahip olacaktır.

Twitter yakın arkadaşlar özelliği üzerinden eklenen kullanıcılar, ekleme yapan Twitter kullanıcısının göndermiş olduğu gönderileri görebileceklerdir. Bunun dışında kullanıcının listesinde yer alan diğer Twitter kullanıcıları, söz konusu gönderiyi görmeyeceklerdir.

TWİTTER YAKIN ARKADAŞLAR ÖZELLİĞİ ÜZERİNDEN ATILAN TWEETLER PAYLAŞILABİLİR Mİ?

Twitter yakın arkadaşlar özelliği üzerinden yapılan paylaşımların Retweet edilip edilmeyeceği de en merak edilen konulardan birisi. Twitter yakın arkadaşlar özelliği üzerinden atılan tweetler paylaşılabilir mi? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

Twitter yakın arkadaşlar özelliği üzerinden tweet atan bir kullanıcının paylaşımına arkadaş listesinde bulunan kullanıcılar beğeni yapabilir ya da yorum yapabilirler. Ancak bu kullanıcıların söz konusu paylaşımı Retweet etmesi mümkün değildir. Ancak kullanıcılar, Twitter yakın arkadaşlar özelliği üzerinden atılan tweetlerin ekran görüntüsünü alma hakkına sahiptir. Bunun da unutulmaması gerekmektedir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

69
675 Paylaşım, 69 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir