Instagram Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir?


64
625 Paylaşım, 64 points

Instagram kullanıcıları, hesaplarına telefon numarası da ekleyerek takipçilerinin kendilerine kolayca ulaşmasını sağlayabilirler. Bununla birlikte var olan bir telefon numarasını değiştirmek de mümkündür. Ancak birçok kullanıcı bu değiştirme işlemini nasıl yapacağını bilemez. Bu yazımızda Instagram Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram son yılların en popüler sosyal ağlarından birisi oldu. Milyarlarca kişi tarafından kullanılan bu platformda hesabı bulunanlar istedikleri zaman hesaplarına telefon numarası ekleyebilirler. Bununla birlikte eklenmiş bir numarayı değiştirmek de mümkündür.INSTAGRAM TELEFON NUMARASI NASIL DEĞİŞTİRİLİR?

Instagram kullanıcıları, hesaplarına ekledikleri numarayı istedikleri zaman değiştirebilirler. Numarayı değiştirmek için belirli adımları takip etmek yeterli olacaktır. Instagram Telefon Numarası Nasıl Değiştirilir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Birinci Adım

Instagram açılır ve profil sayfasına gidilir.

 • İkinci Adım

Instagram profilinde bulunan üç noktalı ayarlar bölümüne tıklanır.

 • Üçüncü Adım

Açılan sayfada “Profil Düzenle” yazan bölüme basılır.

 • Dördüncü Adım

Profil düzenle bölümünde yer alan telefon simgesine dokunulur.

 • Beşinci Adım

Açılan sayfaya başında sıfır olmadan yeni cep telefonu numarası girilir.

 • Altıncı Adım

Telefon numarasının ardından doğrulama kodu ilgili bölmeye yazılır.

 • Yedinci Adım

Doğrulama kodu yazıldıktan sonra kaydet tuşuna basarak bilgiler kolaylıkla güncellenebilir.

Instagram’ daki telefon numarasını hesabın çalınmasından dolayı değiştirmek isteyenler öncelikle hesabın çalındığına dair bir başvuru gerçekleştirmelidir. Başvurunun ardından kullanıcı kimliğinin resmini Instagram yetkililerine göndermek zorundadır.

INSTAGRAM TELEFON NUMARASI NASIL SİLİNİR?

Instagram hesabına bir cep telefonu numarası eklemiş olan kullanıcı, istediği zaman bu numarayı kaldırma hakkına da sahiptir. Instagram telefon numarası nasıl silinir sorusuna cevap olarak öncelikle profile girmek ve düzenle bölümünde yer alan cep telefonu numarasını sildikten sonra değişiklikleri kaydetmek şeklinde açıklamak mümkündür.

INSTAGRAM TELEFON NUMARASI BİLGİLERİMİ NASIL GÜVENDE TUTARIM?

Instagram kullanıcıları telefon numaralarını hesaplarına ekledikleri zaman bu işlemle güvende olup olmadıklarını bilmek isterler. Cep telefonu kişilerin özel bilgileri arasında yer aldığı için bu numarayı güvende tutmayı mutlaka sağlamak gerekir. Özellikle siber saldırılarda telefon numarasının başkalarının eline geçmesi çok büyük sıkıntılara neden olabilecektir. Bu nedenle cep telefonu numarasını hesabına eklemek isteyenlerin mutlaka numarasını güvende tutmayı da bilmesi gerekir.

Instagram telefon numarası bilgilerini nasıl güvende tutarım sorusuna şu şekilde cevap vermek mümkündür;

 • Öncelikle hesabınızı güçlü savunabilecek bir şifre belirleyin. Çeşitli kombinasyonlar vasıtası ile hesabınızın şifresinin bulunması çok basittir. İşte bu yüzden çok güçlü ve karmaşık bir şifre belirlemelisiniz. Şifreniz değişmiş dahi olsa eski şifrenizi kimse ile paylaşmayın. Kötü niyetli kişiler Instagram’a sahte evraklar ileterek hesabınızı elinizden alabilir.
 • İki faktörlü kimlik doğrulama sistemini her zaman aktif tutun. Bu doğrulama ile şifrenizi çözmüş kişiler cep telefonunuza gelen şifreye ulaşılamadığı için hesabınıza giriş yapılamaz.
 • E-posta adresinizi yanlış doldurmayın ve ulaşabilir olduğunuza emin olun. Eğer şifrenizi unutsanız bu yol ile değiştirebilirsiniz.
 • Başka kişilere ait akıllı cihazlar ile hesabınıza giriş yaptıysanız giriş yaptıktan sonra “Beni Hatırla” seçeneğinin aktif olmadığına emin olun.
 • Şifrenizi talep etmeyen takipçi kazanma sitelerini tercih edin. Eğer bir web sitesi sizden şifrenizi istiyor ise bu kişilere cevabınız her zaman hayır olsun.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

64
625 Paylaşım, 64 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
48
Şaşkın
Başarısız Başarısız
12
Başarısız
Komik Komik
120
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
48
Helal Olsun!
lol lol
84
lol
Aşk Aşk
72
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
48
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
12
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir