Instagram Takipçi Bildirimleri Gelmiyor, Nasıl Çözerim?


73
714 Paylaşım, 73 points

Instagram, kişilerin birbirlerini takip ettikleri, hikayede ve normalde paylaşımlar yapabildiği en popüler platformlardan birisidir. Instagram kullanıcıları, birbirlerini takip ederek paylaşımlarını görebilirler. Instagram kullanıcıları bazı zamanlarda sıkıntı yaşayabilirler. Bu sıkıntılardan en sık olanı ise takipçi bildirimlerinin gelmemesidir. Bu yazımızda Instagram Takipçi Bildirimleri Gelmiyor, Nasıl Çözerim sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram, son yılların en popüler sosyal medya platformlarından birisi. Milyonlarca kişi tarafından kullanılan bu platform, bazı zamanlarda sorunlar da yaratabiliyor. Instagram kullanıcılarının yaşadıkları en büyük sıkıntılardan birisi takipçi bildirimlerini görememeleridir.INSTAGRAM TAKİPÇİ BİLDİRİMLERİ NEDİR?

Instagram takipçi bildirimleri, platform üzerinden kullanıcıların birbirlerinin paylaşımlarını görüntüleme şansına sahip olurlar. Bir Instagram kullanıcısı, kendisine gelen takipçi isteklerini bildirim olarak görüntüler. Instagram kullanıcısı, takipçi bildirimlerini göremezse, kişilerin takip isteğini kabul etmesi de mümkün olmayacaktır.

INSTAGRAM TAKİPÇİ BİLDİRİMLERİ NEDEN ÖNEMLİDİR?

Instagram hem kişisel hem de ticari amaçlarla kullanılabilen bir platformdur. Instagram üzerinden birçok sayfa satış yaparak, ürün tanıtarak kazanç elde etmektedir. Bu nedenle takipçi bildirimleri büyük önem taşır. Instagram uygulamasını maddi kazanç olarak kullanan kişiler, tüm takipçi isteklerine onay vermektedir. Hesaplarında ne kadar çok takipçi olursa, kazançları o kadar yüksek olacaktır.

Bir Instagram kullanıcısı, takip isteklerini göremediği zaman kişileri ekleme şansına sahip olamaz. Bu durum, kullanıcıların ilerlemesini ve kazanç elde etme oranının düşmesine neden olacaktır. Takipçi sayısının aynı kalması ya da gerilemesi, kullanıcılar için dezavantaj anlamına gelmektedir.

INSTAGRAM TAKİPÇİ BİLDİRİMLERİ GELMİYOR, NASIL ÇÖZERİM?

Instagram kullanıcıları, kendilerine uzun süre takip isteği gelmediğinde, takipçi bildirimlerinde bir sorun olduğunu düşünebilir. Özellikle sık sık takipçi bildirimi olan kullanıcılar için böyle bir sorunu belirlemek çok daha kolay olacaktır. Instagram takipçi bildirimleri gelmemesi durumunda kullanıcıların bu sorunu çözmesi için bazı adımları takip etmesi gerekebilir.

Instagram Takipçi Bildirimleri Gelmiyor sorununun çözümü şu şekilde gerçekleştirilir;

  • Birinci Adım

Takipçi bildirim sorununu çözmek için öncelikle Instagram uygulaması açılır.

  • İkinci Adım

Kullanıcı, profilinin olduğu sayfaya gelir.

  • Üçüncü Adım

Profilin sağ üst köşesinde yer alan üç noktalı ayarlar simgesine basılır.

  • Dördüncü Adım

Açılan menüde en altta yer alan “Ayarlar” bölümüne basılır.

  • Beşinci Adım

Ayarlar menüsünde en alt kısma inilir. Alt kısımda yer alan “Anında ilet bildirimleri” bölümüne tıklanır.

  • Altıncı Adım

Bu bölümde kullanıcı hesabına ait tüm bildirim bilgileri yer almaktadır. Söz konusu bilgiler arasında istenilen kısımda değişiklik yapılabilir.

  • Yedinci Adım

Bildirim ayarları bölümünde çıkan seçenekler arasından istenilen şekilde işlem yapılır.

  1. Herkesten bildirim almak için “Herkesten” bölümü açılır.
  2. Sadece takipçilerden bildirim almak için “Takip ettiğim kişilerden” bölümü açılır.
  3. Hiç kimseden bildirim almamak için “kapalı” bölümü açılır.

Bu seçenekler üzerinde her Instagram kullanıcısı isteği doğrultusunda ayar yapma hakkına sahiptir. Bireysel Instagram kullanıcıları sadece takipçilerinin bildirimlerinin açık olmasını seçmelidir. Ticari amaçla kullanılan Instagram hesaplarının ise tüm bildirimleri açması daha akıllıca olacaktır. Bu sayede takipçi sayılarını daha da artırarak satış rakamlarını yükseltmeyi başarabilirler.

INSTAGRAM TAKİPÇİ BİLDİRİMLERİ GELMİYOR SORUNU HALA ÇÖZÜLMEDİYSE NE YAPILIR?

Tüm bu adımlar takip edildiği halde sorun hala çözülemediyse bu sorun üçüncü şahıs uygulamasından kaynaklı olabilir. Bazı Antivirüs temizleme programları ya da telefon performans geliştirici uygulamalar, telefonda bildirim almayı engellemektedir. Bu tür uygulamaların cep telefonundan silinmesiyle birlikte Instagram bildirim gelmeme sorunu otomatik olarak ortadan kalkacaktır. Adımların takip edilmesiyle sorunun çözülememesi durumunda uygulanması gereken en akıllıca yok, üçüncü şahıs uygulamalarıdır. Bu yöntemle Instagram bildirim gelmeme sorunu kolaylıkla çözüme kavuşturulabilir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

73
714 Paylaşım, 73 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
84
Şaşkın
Başarısız Başarısız
48
Başarısız
Komik Komik
37
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
84
Helal Olsun!
lol lol
120
lol
Aşk Aşk
108
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
84
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
48
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir