Instagram Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir?


56
544 Paylaşım, 56 points

Instagram üzerinden birçok işlem yapılabildiği gibi sponsorlu reklam vermek de mümkündür. Instagram kullanıcılarının bir şirket ya da ticari site sahibi olmasına gerek yoktur. Talep eden her Instagram kullanıcısı ücretini ödeyerek sponsorlu reklam verebilir. Bu yazımızda Instagram Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir? Sorusuna cevap vereceğiz.

Türkiye’nin en popüler sosyal medya platformlarından birisi olan Instagram, reklam vermek isteyenlerin de ilk tercihlerinden birisidir. Instagram kullanıcılar bireysel kullanım sağlasa dahi istedikleri zaman uygulama üzerinden reklam verme şansına sahiptir.INSTAGRAM SPONSORLU REKLAM NEDEN VERİLİR?

Instagram sponsorlu reklam neden verilir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Instagram kullanıcıları bu platformu eğlence amaçlı kullanmanın yanı sıra birçok kullanıcı da bu platformu iş yapma fırsatı olarak görmektedir.

Instagram üzerinden verilen reklamlar sayesinde çok daha geniş bir müşteri portföyüne ulaşmak mümkündür. Instagram’ ın çok kullanılan bir platform olması nedeniyle de bu platform üzerinden elde edilecek müşteri sayısı oldukça yüksek olacaktır.

INSTAGRAM SPONSORLU REKLAM NASIL VERİLİR?

Instagram Sponsorlu Reklam Nasıl Verilir sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Instagram üzerinden sponsorlu reklam vermek için öncelikle bulunulan bölgede reklam hizletinin açık olup olmadığına bakmak gerekir. Reklam verilmesinin ardından kullanıcının profilinde gönderiler arasında sponsorlu reklam olarak görüntülenecektir.

Sponsorlu reklamlar kullanıcının talebi doğrultusunda yatay ya da dikey olarak konumlandırılabilir. Bir kişinin Instagram üzerinden sponsorlu reklam vermesi için illaki bir Instagram hesabına sahip olması gerekmemektedir. Ancak yapılan işlemlerin daha kolay olması adına bir hesap açmak akıllıca olacaktır.

Instagram Sponsorlu Reklam verme adımları şu şekildedir;

 • Birinci Adım

Instagram sponsorlu reklam vermek için Facebook sitesi üzerinden ilerlemek gerekmektedir.

 • İkinci Adım

Reklam vermek için öncelikle Facebook sayfası ile giriş yapılır ve sağ üst kısımda yer alan “Ayarlar” sekmesine tıklanır.

 • Üçüncü Adım

Ayarlar sekmesi açıldığı zaman panel içerisinde sol tarafta yer alan “Instagram reklamları” kısmı tıklanır.

 • Dördüncü Adım

Açılan sayfada Instagram hesabı istenir. Eğer bir hesap yok ise “Bir Hesap Ekle” yazan bölümden yeni hesap bilgileri girilmelidir.

 • Beşinci Adım

Instagram hesabının açılmasının ardından yapılacak tek şey Power Editor üzerinden reklamı oluşturmak ve ardından yayınlamak olacaktır.

POWER EDİTOR NEDİR, NASIL KULLANILIR?

Power Editor, Facebook’un reklam yönetim aracıdır. Facebook ya da Instagram üzerinden sponsorlu reklam vermek isteyenlerin mutlaka bu aracı kullanması gerekir. Power Editor nasıl kullanılır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Birinci Adım

Power Editor uygulamasına girilir.

 • İkinci Adım

Uygulamanın üst kısmında bulunan “Reklamları Yönet” sekmesine tıklanır.

 • Üçüncü Adım

Sekme açıldığında sol üst kısımda bulunan “1” sekmesine tıklanır.

 • Dördüncü Adım

Sekmede yer alan “Reklam Seti Oluştur” yazan butona basılır.

 • Beşinci Adım

Reklam seti oluşturma aşamasında kullanıcı var olan bir kampanyayı kullanmak ya da yeni bir kampanya oluşturmak arasında seçim yapmak zorundadır.

 • Altıncı Adım

Seçimin ardından yayınlanacak olan reklam için bir isim belirlenir ve oluştur butonuna basılır.

 • Yedinci Adım

Yeni reklam seçildikten sonra sayfanın sağında bulunan “Düzenle” butonuna basılarak plan, bütçe, hedef kitle gibi konular belirlenir.

 • Sekizinci Adım

Reklamın yayınlanabilmesi için öncelikle reklam alanları kısmının Instagram olarak seçilmesi gerekir.

 • Dokuzuncu Adım

Seçimler tamamlandığı zaman ekranda yer alan “ Değişiklikleri Yükle” butonuna basılarak işlem tamamlanacaktır.

INSTAGRAM’ DA SPONSORLU REKLAM VERME ÜCRETİ NEDİR?

Instagram kullanıcıları bu yöntemleri kullanarak kısa sürede sponsorlu reklam vermek mümkündür. Hemen her Instagram kullanıcısının platform üzerinden reklam verme hakkı bulunmaktadır. Instagram üzerinden sponsorlu reklam vermek için kullanıcıların bir miktar ücret ödemesi yapması gerekir.

Instagram’ da sponsorlu reklam verme ücreti bazı faktörlere göre değişiklik gösterecektir. Instagram sponsorlu reklamları ücreti aylık 100 TL – 1000 TL arasında değişmektedir. Bu fiyat tamamen Instagram kullanıcısının taleplerine bağlı olarak değişiklik gösterecektir.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

56
544 Paylaşım, 56 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
96
Şaşkın
Başarısız Başarısız
60
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
96
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
60
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir