Instagram Spam Yedim Nasıl Kalkar?


49
474 Paylaşım, 49 points

Instagram, son yılların en popüler sosyal medya platformlarından birisidir. Instagram kullanıcıları, normalin dışında Spam uyguladıkları zaman Spam cezası alabilirler. Böyle bir durumda Spam cezasının kalkması için bazı işlemler gerekmektedir. Bu yazımızda Instagram Spam Yedim Nasıl Kalkar sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram kullanıcıları, platform üzerinden ilgilerini çeken tüm sayfalarda gezinmek ister. Ancak yapılan bu gezintilerin ardından bir süre sonra Spam almaya başlarlar.  Instagram kullanıcılarının yaptıkları paylaşımlar, yorumlar ya da beğenilerin beğenilmemesi durumunda hesabın Spamlanması söz konusu olacaktır.INSTAGRAM TOPLULUK KURALLARI NEDİR?

Instagram’ da Spam yememek için topluluk kuralları adı verilen kurallara uymak gerekir. Instagram Topluluk kuralları şu şekilde sıralanır;

 • Instagram da sadece kendi çektiğiniz fotoğraf ve videoları paylaşma hakkınız vardır.
 • Instagram kullanıcılar tüm paylaşımlarından kendileri sorumludur.
 • İnternetten kopyalanan ve paylaşma hakkına sahip olunmayan görseller dikkatli paylaşılmalıdır.
 • Geniş hedef kitle için uygun fotoğraf ve videolar yayınlanmalıdır.
 • Cinsel içerikli paylaşımlar kesinlikle kural dışıdır. Spam cezası uygulanır.
 • Aynı paylaşım ve yorumlar tekrar tekrar paylaşılmamalıdır.
 • Organize suçlar, nefret içeren paylaşımlar ve zararlı maddeleri özendirici paylaşımlar yapılmamalıdır.
 • Aşağılayıcı ve küçük düşürücü paylaşımlar yapılmamalıdır.

INSTAGRAM SPAM NEDEN YENİR?

Spam yiyen hesaplar, doğrudan kapatılmaz. Ancak Instagram kullanıcılarının Spam yediğini anlaması için bazı kontrolleri gerçekleştirmesi gerekir. Bir kişinin hesabına bilgisi olmadan bir kısıtlama geldiyse Spam altında olduğu söylenebilir. Sadece şikayetten dolayı Spam yenmeyebilir. Instagram kullanıcısı topluluk kurallarına uygun olmayan davranışlarda bulunursa, bu nedenle de Spam yeme durumuyla karşılaşabilir.

Instagram, kullanıcılar tarafından özgün ve güvenli kullanılabilen bir platform olarak görülmek istenmektedir. Bu nedenle kullanıcıların ihtiyaçlarına cevap vermek adına Instagram yöneticileri her türlü tedbiri almaktadır. Instagram kullanıcılarının kendi fotoğraf ve videolarını yüklemeleri durumunda herhangi bir sporun yaşanmayacağını teyit etmektedir. Ancak kullanıcılar gereğinden fazla ve gereksiz paylaşımlar yaptıklarında Spam cezası ile karşı karşıya kalma durumuna düşeceklerdir.

INSTAGRAM SPAM YEDİM NASIL KALKAR?

Instagram üzerinden Spam yiyen kullanıcılar, bu Spamı kaldırmak için bazı işlemler yapmak zorundadır. Instagram da Spam nasıl kaldırılır sorusunun cevabı şu şekilde verilebilir;

 • Birinci Adım

Cinsellik içeren paylaşımlar yapılmamalıdır. Bu tür paylaşımlar Spam cezasının süresini uzatır.

 • İkinci Adım

Spam cezası alındığında mümkünse gün içerisinde paylaşım yapılmaması önemlidir.

 • Üçüncü Adım

İnsanlara rahatsızlık verici yorumlar yapılmamalıdır. Rahatsız edici yorumlar şikayet edildikçe Spam cezası süresi uzayacaktır.

 • Dördüncü Adım

Spam cezası boyunca beğeni özelliği çok fazla kullanılmamalıdır. Bu sürede az beğeni yapmak, mümkünse hiç bebeği yapmamak akıllıca olacaktır.

 • Beşinci Adım

Spam cezası süresinde hesap takibi yapılmamasına özen gösterilmelidir. Çok fazla hesabı takibe almak, takip isteği göndermek ve bu isteklerin reddedilmesi kullanıcıları rahatsız edici bir hesap konumuna düşürür ve Spam cezasının süresi uzar.

Genel olarak bu tür konulara dikkat eden Instagram kullanıcıları, Spam cezalarından kısa sürede kurtulabilir. Dikkat edilmedikçe alınan ceza süresi daha da uzayacaktır.

SPAM CEZASI HANGİ DURUMLARDA VERİLİR?

Bir Instagram kullanıcısının Spam cezası alması için bazı kural ihlalleri yapmış olması gerekir. Spam cezası hangi durumlarda alınır sorusunun cevabı şu şekilde verilebilir;

 • Instagram hesaplarına sürekli ve rahatsız edici yorumlar yapıldığı zaman
 • Art arda sürekli beğeni yapıldığı zaman
 • Normal yapılması gerekenden çok daha fazla paylaşım yapıldığı zaman
 • Hesap olması gerekenin dışında kullanıldığı zaman

INSTAGRAM SPAM CEZALARI NELERDİR?

Instagram uygulaması üzerinden birden çok Spam cezası uygulanmaktadır. Ancak bu cezalar ile ilgili net bir açıklama henüz platform üzerinden yapılmış değil. Instagram’ ın kullanıcılarına Spam cezası verdiği biliniyor ancak bu cezaların daha çok hangi şekilde olduğu ile ilgili tam bir açıklama ne yazık ki bulunmuyor.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

49
474 Paylaşım, 49 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
97
Şaşkın
Başarısız Başarısız
61
Başarısız
Komik Komik
48
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
96
Helal Olsun!
lol lol
12
lol
Aşk Aşk
120
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
97
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
61
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir