Instagram Silinen Mesajları Geri Getirme Nasıl Yapılır?


53
724 Paylaşım, 53 points

Instagram kullanıcılarının yaşadığı pişmanlıkların başında, herhangi bir nedenle sildikleri mesajlar gelir. Instagram üzerinden silinen mesajlardan kaynaklı pişmanlıkların elbette bir geri dönüşü vardır. Bu yazımızda Instagram silinen mesajları geri getirme nasıl yapılır sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram kullanıcıları, bazı zamanlarda mesaj kutularını temizler. Ancak bazen çok önemli olan mesajların da silinmesi söz konusu olabilir. Böyle durumlarda kullanıcı büyük bir pişmanlık yaşar ve sildiği mesajı geri getirmenin yollarını arar.INSTAGRAM SİLİNEN MESAJLAR GERİ GETİRİLEBİLİR Mİ?

Instagram üzerinden silinen mesajların geri getirilmesi elbette mümkündür. Ancak bu işlem için öncelikle bazı adımları takip etmek gerekir. Doğru şekilde ilerleme sağlanması durumunda silinmiş olan mesajlar kolaylıkla geri getirilecektir.

INSTAGRAM SİLİNEN MESAJLARI GERİ GETİRME NASIL YAPILIR?

Instagram üzerinden silinen mesajları geri getirmek için öncelikle birkaç adımı dikkatlice takip etmek gerekir. Instagram silinen mesajları geri getirme adımları şu şekilde sıralanır;

  • Birinci Adım

Instagram hesabı açılır. Instagram’ ın Ayarlar bölümünden Gizlilik ve Güvenlik yazan yere tıklanır.

  • İkinci Adım

Gizlilik ve güvenlik bölümünde yer alan Verileri İndir yazan butona tıklanır. Açılacak bölüme e – posta adresi girilir ve onaylanır.

  • Üçüncü Adım

Instagram verilerinin tamamı bu işlemle birlikte yazılmış olan e – posta adresine gönderilir.

  • Dördüncü Adım

Verilerin indirilmesi işleminin ardından e – posta adresine girilir.

  • Beşinci Adım

E posta içerisinden Verileri İndir yazan butona basılır ve dosya bilgisayara indirilir.

  • Altıncı Adım

Bilgisayara indirilmiş olan dosyanın üzerinde sağ tıklanır ve Klasöre çıkart seçeneği işaretlenir.  Bu seçenek sayesinde sadece indirilmesi istenen dosyanın olduğu bölüm bilgisayara kaydedilir.

  • Yedinci Adım

Bu dosyalar arasında Messenger.json isimli bir dosya yer alır. Mesajların depolandığı dosya budur. Bu dosyanın mutlaka indirilmesi gerekir.

  • Sekizinci Adım

Messenger.json dosyasını açmak için özel bir site kullanmak gerekir. Bu işlem için kullanılacak site;

https://jsonformatter.org/json-viewer

  • Dokuzuncu Adım

Siteye giriş yapıldıktan sonra Load Data yazan kısımdan Messenger.json dosyaları indirilir. Bu işlemle birlikte dosyanın olduğu bölüm ayıklanarak mesajlar bilgisayara kaydedilecektir. Silinen mesajların hepsini buradan görüntülemek mümkün olur.

ENGELLENMİŞ HESABIN GÖNDERDİĞİ MESAJLAR NASIL GÖRÜLÜR?

Instagram üzerinden rahatsızlık veren ya da görüşülmek istenmeyen hesapların engellenmesi hakkı bulunur. Bir kullanıcının engellenmesi durumunda onunla ilgili her türlü bilgi de engellenmiş olacaktır. Bu bilgiler arasında gönderdiği mesajlar da yer alır. Engellenmiş bir kişinin gönderdiği mesajı tekrar görebilmek için, o kişinin engelinin kaldırılması gerekir. Engelin kaldırılmasından sonra bu kişi ile ilgili olarak tüm mesajlara erişim sağlamak mümkün olacaktır.

INSTAGRAM SİLİNEN MESAJLARI GERİ GETİRME UYGULAMALARI GÜVENLİ MİDİR?

Instagram üzerinden silinen fotoğrafları geri getirmek için kullanılabilecek birçok uygulama da bulunur. Bu uygulamalar, mesajların geri getirileceğini iddia eden üçüncü parti uygulamalardır. Instagram, bu tür uygulamaların erişimlerine izin vermeyeceği için uygulama indirerek mesajları getirmek mümkün olmayacaktır. Üçüncü parti uygulamalar güvenlik konusunda soru işaretlerine de neden olabilir. Kişi, Instagram mesajlarını geri getirmek isterken elinde olan kişisel bilgilerini de kaptırma tehlikesiyle karşı karşıyadır. Bu nedenle Instagram silinen mesajları geri getirdiğini iddia eden uygulamalara itibar edilmemelidir.

 


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

53
724 Paylaşım, 53 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
21
Şaşkın
Başarısız Başarısız
121
Başarısız
Komik Komik
87
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
19
Helal Olsun!
lol lol
50
lol
Aşk Aşk
39
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
15
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
102
Kazandım!
Pinar

Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir