Instagram Sahte Hesapları Tek Tek Silecek!


57
555 Paylaşım, 57 points

Instagram, son dönemde artış gösteren sahte hesaplara karşı önemli bir karar aldı. Karar kapsamında Instagram üzerinden açılan tüm sahte hesaplar tek tek belirlenerek silinecek. Bu yazımızda Instagram Sahte Hesapları Tek Tek Silecek! Başlığının detaylarını anlatacağız.

Instagram kullanıcıları gerek takipçi sayılarını artırmak gerek başka kullanıcıları gizliden takip etmek için sahte hesaplar açmayı tercih ediyorlar. Sahte hesaplar açmak, birçok kullanıcı için rahatsız edici durumlardan birisi oluyor.INSTAGRAM SAHTE HESAPLARI TEK TEK SİLECEK!

1 milyardan fazla kullanıcısı bulunan Instagram, kullanıcılarından gelen şikayetleri sıklıkla değerlendirip uygulamaya çalışıyor. Bu kapsamda Instagram kullanıcılarından en çok gelen şikayetlerden birisi de sahte hesaplar.

Instagram hesabı bulunan kullanıcılar, kendilerine sahte hesaplardan gelen yorumları, rahatsız edici mesajları ya da gerçek sahibi bulunmayan hesapların takip etmesini sıklıkla şikayet ediyor. Bu şikayetler kapsamında harekete geçen Instagram yetkilileri, sahte hesapları silme kararı aldıklarını açıkladı.

INSTAGRAM SAHTE HESAPLARI NASIL SİLECEK?

Instagram sahte hesapları silme kararı aldığını kısa bir süre önce açıkladı. Açıklama kapsamında bundan sonra sahte hesapları yakından takip edecek olan Instagram, sahte olduğunu tespit ettiği hesaplar ile ilgili harekete geçecek.

Instagram sahte hesapları nasıl silecek? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Instagram bundan sonra hesapları sıkı takibe alacak. Takibe alınan hesapların sahte olup olmadığını anlamak için kimlik bilgilerini doğrulama talep edilecek. Kimlik bilgisi talebinde bulunan hesaplar sahte olmadığı anlaşılarak kullanımına izin verilecek. Kimlik bilgisi doğrulaması yapmayan hesaplar ise verilen süre dolduğu zaman otomatik olarak silinecek.

INSTAGRAM SAHTE HESAPLAR NASIL BELİRLENECEK?

Instagram sahte hesaplar nasıl belirlenecek? Sorusuna şu şekilde cevap verilebilir; Instagram sahte hesapları belirlemek için belirli kullanıcılar seçerek onların takipçilerini incelemeye alacak. İnceleme sonucunda o Instagram kullanıcısının bölgesi dışında ağırlıklı takipçisi var ise bu durum şüpheli olarak belirlenecek.

Instagram tarafından karar verilen sahte hesap silme kararı, özellikle seçim dönemlerinde kullanıcıların yanlış bilgiler yaymasının engellenmesini sağlamak amacıyla verilmiş durumda. Kimlik kontrolü ile Instagram üzerindeki sahte hesapların belirlenmesi ve bu hesaplar üzerinden yanlış bilgilerin yayılması engellenmiş olacak.

OTOMATİK TAKİPÇİ ARTIŞI SAHTE HESAP OLARAK DEĞERLENDİRİLECEK

Instagram’ ın sahte hesap belirlemesinin yollarından birisi de otomatik takipçi artışı olan hesapları belirlemek olacak. Instagram yetkilileri, bir anda takipçi sayısında ciddi sayıda artış olan hesapları inceleme altına alacak.

İncelenen hesaplar kapsamında artan takipçilerin gerçek hesap mı yoksa sahte hesap mı oldukları araştırılacak. Şüpheli hesaplar için kimlik doğrulama talebinde bulunulacak. Kimlik doğrulama yapamayan hesapların tamamı sahte hesap olarak görülerek otomatik olarak tek tek silme işlemi gerçekleştirilecek. Bununla birlikte sahte hesap olarak düşünülen hesaplardan yapılan paylaşımların takipçileri ile paylaşım aşaması sınırlandırılacak. Böylece yanlış ve kötü niyetli olan tüm paylaşımların kısa sürede yayılması engellenmiş olacak.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

57
555 Paylaşım, 57 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
36
Şaşkın
Başarısız Başarısız
120
Başarısız
Komik Komik
108
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
36
Helal Olsun!
lol lol
72
lol
Aşk Aşk
60
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
36
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
120
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir