Instagram Profilime Kimler Bakmış Nasıl Anlarım?


22
1.3k Paylaşım, 22 points

Son yılların en popüler sosyal medya uygulaması olan Instagram’ ın kullanıcı sayısı her gün biraz daha artmaktadır. Bu uygulamayı kullanan kişilerin ilk merak ettikleri konulardan birisi, Profillerine kimlerin baktığını nasıl görüntüleyecekleri sorusu olmaktadır. Bu yazımızda Instagram Profiline kimlerin baktığının nasıl anlaşılacağını anlatacağız.

Instagram Profilime Bakanları Görebilir Miyim?

Instagram kullanıcılarının Profillerine bakan kişileri görüntülemesi ne yazık ki mümkün değildir. Uygulama, kullanıcılara böyle bir şans sunmamaktadır. Yani bu durumda kullanıcı ne kadar merak ederse etsin, Profilini kimlerin görüntülediğini asla görme şansına sahip olmayacaktır. Ancak ne yazık ki bu konuda merakın çok fazla olması, bazı art niyetli insanlara da zemin hazırlamaktadır. Birçok dolandırıcı, Instagram kullanıcılarına Profiline bakanları görüntüleme yollarını göstermek vaadi ile kişisel bilgileri ele geçirmektedir. Bu dolandırıcılara karşı çok dikkatli olmak gerekmektedir.

Instagram Profiline Bakanları Gösteren Web Siteleri Güvenilir Midir?

Günümüzde birçok site, Instagram Profiline bakanları gösterecek uygulamalar içerdiğini söylemektedir. Ancak bu tarz sitelerin birçoğu ne yazık ki gerçekten böyle bir hizmet vermeyecektir. İnternet üzerinden birçok site, Instagram Profilime bakanlar ücretsiz, Instagram Profilime kim bakmış ve ne kadar süre bakmış, Instagram Profilime bakanlar kimler gibi uygulamalar sunarak kullanıcıların dikkatini çekmeye çalışmaktadır. Ancak hiçbir site gerçek anlamda böyle bir hizmet veremeyecektir. Bunun yanı sıra, bu tür web siteleri oldukça büyük zararlara da neden olabilmektedir.Instagram Profiline Bakanları Gösteren Uygulama Var Mıdır?

İnternet üzerinden çok defa Instagram Profiline bakanları gösteren uygulama olduğuna yönelik mesajlar görülebilmektedir. Bu mesajların birçoğu sadece takipçilerinin olduğu listeyi görüntüleyen kişilerdir. Bu listeyi gören kişiler gerçekten de bir liste ile karşı karşıya kalacaktır. Ancak bu listede sadece takipçilerin isimleri yer almaktadır. Bunun dışında herhangi bir kişinin listede yer alması mümkün değildir.

Instagram Profilime kim baktı sorusunun cevabını arayan bir kişi bunun için kullandığı yöntemlerde birçok sıkıntı ile karşılaşma durumunda kalabilmektedir. Bu sıkıntılar çoğunlukla sadece sosyal medya bilgileri ile sınırlı kalmayacaktır.  Uygulama ve siteleri kullanan kişilerin bilgisayarda yer alan bilgileri de ele geçirmesi mümkündür.

Instagram Risk Barındıran Uygulamalar Nasıl Kaldırılır?

Merakına yenik düşen ve Instagram Profiline kimler bakmış sorusu ile ilgili bir uygulama indiren ya da web sitesi kullanan kişiler, yaptıkları bu yanlıştan hemen dönmelidir. Uygulama indiren bir kişinin bu uygulamayı hemen kaldırması gerekmektedir. Uygulamanın nasıl kaldırılacağını bilmeyenler, şu yolları takip edebilir;

  • Profil sayfasında bulunan ‘Profili Düzenle’ kısmına girilir
  • Burada yer alan ‘Uygulamaları yönet’ butonuna basılı
  • Çıkan izinli uygulamalar sayfasından indirilen Instagram uygulaması bulunur
  • Uygulamanın yanında bulunan ‘Erişimi iptal et’ butonuna basılır
  • Böylelikle uygulama hesabı başarılı olarak kaldırılmış olacaktır

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

22
1.3k Paylaşım, 22 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
182
Şaşkın
Başarısız Başarısız
316
Başarısız
Komik Komik
236
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
201
Helal Olsun!
lol lol
183
lol
Aşk Aşk
260
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
157
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
89
Kazandım!
Hatice

37 Yaşında Bilgisayar Mühendisiyim. Bilgi birikimimi negatif.net kullanıcılarına sunmaktan grur duyuyorum!

42 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

  1. Selam profilime kimlerin baktğnı bilmek istiyorum yardımcı olursanız çok sevinirim,teşekkürler:)