Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır?


49
474 Paylaşım, 49 points

Instagram kullanıcıları popüler bir hesaba sahip oldukları zaman mavi tik işareti alırlar. Mavi tik işareti, kullanılan Instagram hesabının gerçek hesap olduğunu gösterir. Bu işaret Instagram kullanıcılarının çoğunun sahip olmak isteyeceği bir işarettir. Bu yazımızda Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır sorusuna cevap vereceğiz.

Instagram üzerinde milyonlarca hesap bulunmaktadır. Bu hesapların birçoğu ne yazık ki gerçek hesap değildir.  Instagram, kullanıcılarının gerçek hesap olup olmadığını rahat anlamaları için mavi tik özelliğini sunmaktadır.MAVİ TİK İŞARETİ NEDİR?

Mavi tik işareti, Instagram kullanıcılarının gerçek hesap kullandığını gösteren bir işarettir. Bu işaretin bulunduğu tüm hesapların gerçek kişi tarafından kullanıldığı rahatlıkla söylenebilir. Bu sayede kullanıcılar gerçekte kiminle sohbet ettiklerini ya da paylaşımda bulunduklarını bilirler.

Mavi tik işareti almış olan Instagram kullanıcılarının çok dikkatli olması gerekir. Mavi tik kullanan Instagram hesaplarının belirlenen kurallara harfiyen uyması gerekir. Kurallara uyulmaması durumunda mavi tik onayı kaldırılabilmektedir.

INSTAGRAM MAVİ TİK BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

Sosyal medya platformları kısa bir süre öncesine kadar Instagram hesaplarına başvuruya gerek olmadan otomatik olarak mavi tik veriyordu. Ancak kısa bir süre önce Avustralya’ da test edilen özellik kapsamında mavi tik almak için kullanıcıların başvuru yapması kararı alındı.

Yapılan yeni düzenlemenin ardından Instagram hesapları artık başvuruda bulunarak mavi tik alabilecekler. Instagram kullanıcılarının mavi tik başvurusunu değerlendirmeye alacak olan Instagram, gerekli görmesi durumunda kullanıcısına mavi tik işaretini verecektir.

INSTAGRAM MAVİ TİK NASIL ALINIR?

Instagram kullanıcıları mavi tik başvurusunda bulunmak için öncelikle bazı işlemleri gerçekleştirmek zorundadır. Instagram Mavi Tik Nasıl Alınır sorusuna şu şekilde cevap verilebilir;

 • Birinci Adım

Instagram uygulaması açılır.

 • İkinci Adım

Uygulamaya kullanıcı adı ve şifre ile giriş yapılır.

 • Üçüncü Adım

Instagram ana sayfada yer alan menüden “Ayarlar” kısmına girilir.

 • Dördüncü Adım

Ayarlar kısmından “Doğrulama iste” yazan bölüme basılır.

 • Beşinci Adım

Açılan panele Ad – Soyad yazılır.

 • Altıncı Adım

Koşulları karşılayan bir kimlik belgesi gönderilir.

INSTAGRAM MAVİ TİK DOĞRULAMA SEKMESİ GÖRÜNMÜYORSA NE YAPILMALIDIR?

Instagram mavi tik başvurusunda doğrulama sekmesi görünmüyorsa yapılması gereken bazı işlemler bulunmaktadır. Instagram mavi tik doğrulama sekmesi görünmüyorsa yapılması gerekenler şu şekilde sıralanır;

 • Birinci Adım

Instagram ayarlar sayfasına gidilir.

 • İkinci Adım

Ayarlar sayfasından sayfa aşağıya doğru kaydırılır ve “Destek” yazan başlığa girilir.

 • Üçüncü Adım

Destek bölümünde yer alan “sorun bildir” kısmına tıklanır.

 • Dördüncü Adım

Sorun bildirme bölümünden “Görüş Bildir” yazan sekmeye tıklanır.

 • Beşinci Adım

Özelliği Seç yazan kısımdan profillere girilir ve sağ üst kısımda yer alan “Neyi Geliştirmemizi İstersin?” sorusuna basılır.

 • Altıncı Adım

Açılan bölümden hesabın neden doğrulanması gerektiği ile ilgili bilgiler yazılır ve gönderilir.

Instagram’ da mavi tik almak isteyen kişiler, yüksek etkileşimli bir hesaba sahipse ya da diğer sosyal paylaşım platformlarında adından söz ettirmeyi başarıyorsa Instagram’ dan mavi tik alması çok daha kolay olacaktır.

Instagram dışındaki sitelerde başka insanların belli bir kullanıcıdan sürekli bahsediyor olması, bahsedilen kişiye ait olan Instagram hesabının daha kolay mavi tik alması mümkün olacaktır.


Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

49
474 Paylaşım, 49 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
24
Şaşkın
Başarısız Başarısız
108
Başarısız
Komik Komik
96
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
24
Helal Olsun!
lol lol
60
lol
Aşk Aşk
48
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
24
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
108
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir