Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası Nedir, Nasıl Çözülür?


82
804 Paylaşım, 82 points

Instagram kullanıcılarının zaman zaman başına gelen sorunlardan birisi, Instagram kullanıcı bulunamadı hatasıdır. Instagram kullanıcıları aradıkları kullanıcıyı bulamadıkları zaman bu sorunun neden kaynaklandığını bilmek isterler. Bu yazımızda Instagram Kullanıcı Bulunamadı Hatası Nedir, Nasıl Çözülür sorusuna cevap vereceğiz.

INSTAGRAM KULLANICI BULUNAMADI HATASI NEDİR?

Instagram kullanıcıları sosyal medya üzerinden bir kişinin profiline bakmak istedikleri zaman bazen arama çubuğuna isim yazdıklarında “Kullanıcı bulunamadı” mesajı ile karşı karşıya kalırlar. Instagram kullanıcı bulunamadı hatası, birçok kişi tarafından karşılaşılan ve nedeni bir türlü bilinemeyen bir sorundur. Bu sorunun meydana gelmesinde birden fazla sebep bulunur.INSTAGRAM KULLANICI BULUNAMADI HATASININ NEDENİ NEDİR?

Instagram kullanıcı bulunamadı hatasının nedenleri şu şekilde sıralanabilir;

KULLANICI SİZİ ENGELLEMİŞ OLABİLİR

Bir Instagram kullanıcısı aradığı kişi ile ilgili olarak kullanıcı bulunamadı mesajı ile karşılaşırsa bu durum aranan kişinin engellemiş olma ihtimalini akıllara getirebilir. Kullanıcı kişiyi Instagram üzerinden engellemiş ise ne şekilde aranırsa aransın Instagram üzerinden bulunamaz.

KİŞİ HESABINI DONDURMUŞ OLABİLİR

Instagram üzerinden kullanıcı bulunamadı şeklinde bir mesaj ile karşılaşıldığında akla gelecek nedenlerden bir diğeri ise aranan kişinin hesabını dondurmuş olma ihtimalidir. Sosyal medya hesapları istenildiği zaman dondurulabilir. Hesabı tamamen silmek istemeyen birçok kullanıcı, geçici bir süre hesabını kapatma yoluna gidebilir. Böyle bir durumda da kullanıcının bulunamaması oldukça normal bir durumdur. Kişi Instagram hesabını tekrar aktif hale getirene kadar kullanıcı bulunamadı mesajı alınmaya devam edecektir.

KİŞİ KULLANICI ADINI DEĞİŞTİRMİŞ OLABİLİR

Instagram kullanıcı bulunamadı hatasının bir diğer nedeni, aranan kişinin Instagram kullanıcı adını değişmiş olmasıdır. Kişinin adını değiştirmesi durumunda da bulunması mümkün olmaz. Eğer arana kişi kullanıcı adını değiştirmiş ancak Instagram’ a kayıtlı olan cep telefonu hala duruyor ise o zaman cep telefonu numarası üzerinden aranan kişiyi kolaylıkla bulmak mümkün olacaktır.

KİŞİ HESABINI TAMAMEN SİLMİŞ OLABİLİR

Bahsettiğimiz seçeneklerden herhangi bir sonuç alınamıyor ise Instagram da bulunamayan kullanıcının tamamen hesabını sildiğini düşünmek mümkün olacaktır. Instagram üzerinden hesap silme seçeneği bulunmaktadır. İsteyen kullanıcılar hesaplarını tamamen silme hakkına sahiptir. Silinen bir kullanıcıya ait kullanıcı adı aramalarda bulunamaz.

INSTAGRAM KULLANICI BULUNAMADI HATASI NASIL ÇÖZÜLÜR?

Instagram kullanıcı bulunamadı hatası ile karşılaşıldığında akla gelmesi gereken nedenler söz ettiğimiz şekilde sıralanır. Bunun dışında Instagram kullanıcı bulunamadı hatası nasıl çözülür sorusunun cevabı şu şekilde verilebilir;

  • Öncelikle aranan kişinin engelleyip engellemediğinden kesin emin olunur. Bunu anlamak için ortak arkadaş olan bir kişinin hesabından kontrol etmek akıllıca olacaktır.
  • Kişinin kullanıcı adını değişmesinden dolayı bulunamaması durumunda e – posta adresi ya da cep telefonu ile arama yapmak mümkün olacaktır. Kullanıcı adının değişmesi durumunda kişinin cep telefonu ya da e – posta adresi Instagram arama çubuğuna yazılarak bulunabilir.
  • Bu işlemlere rağmen kullanıcı bulunamıyor mesajı alınıyorsa aranan kişinin hesabını dondurduğu ya da sildiği seçeneklerinden başka bir seçenek kalmaz. Böyle bir durumda aranan kullanıcı hesabını tekrar aktif hale getirene kadar beklemek gerekir.
  • Instagram hesabını tamamen silen kullanıcıların ise tekrar hesap açması gereklidir. Bu durumda kullanıcı tekrar takip isteği göndererek takip etmek mümkün olacaktır.

Beğendiniz mi? Arkadaşlarınla Paylaş!

82
804 Paylaşım, 82 points

Konuya Tepkiniz Nedir?

Şaşkın Şaşkın
72
Şaşkın
Başarısız Başarısız
36
Başarısız
Komik Komik
24
Komik
Helal Olsun! Helal Olsun!
72
Helal Olsun!
lol lol
108
lol
Aşk Aşk
96
Aşk
Aman Tanrım! Aman Tanrım!
72
Aman Tanrım!
Kazandım! Kazandım!
36
Kazandım!
Pinar

0 Yorum yapıldı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir